رهبران عالی AIADMK می گویند ، اتحاد با BJP برای انتخابات 2021 ادامه دارد

AIADMK حاکم در تامیل نادو روز شنبه گفت که اتحادش با BJP برای انتخابات مجمع 2021 ادامه خواهد داشت و اطمینان حاصل کرد که سال آینده در یک نظرسنجی هتریک پیروز خواهد شد. رهبران ارشد AIADMK O Panneerselvam و K Palaniswami این خبر را در یك رویداد دولتی در اینجا ، با حضور آمیت شاه وزیر داخله اتحادیه و كهنه كار BJP ، اعلام كردند. وزیر ارشد پالانیسوامی هماهنگ کننده AIADMK است در حالی که هماهنگ کننده Panneerselvam معاون وی است.

پانیرسلوام گفت: “من می خواهم از طریق این جلسه اطلاع دهم كه در انتخابات آینده (2021) ، اتحاد پیروز AIADMK و BJP ادامه خواهد یافت.”

پالانیسوامی ، که گفت نخست وزیر مودی و شاه در تلاشند تا کشور را به یک ابرقدرت تبدیل کنند ، اظهار داشت که “اتحاد ایجاد شده برای نظرسنجی های لوک سبها ادامه خواهد یافت.”

وی گفت: “اتحاد ما حداکثر کرسی ها را به دست خواهد آورد و AIADMK قدرت خود را حفظ خواهد کرد.”

AIADMK و BJP برای نظرسنجی های لوک سبها در سال 2019 ، همراه با دیگران ، از جمله PMK ، همسو شدند ، اما کمباین می تواند تنها کرسی تنها تنی را از 39 بخش در تامیل نادو بدست آورد ، و حزب حاکم آن را به دست آورد.

اظهارات رهبران عالی در حالی است که دولت از صدور مجوز برای ول یاترا از BJP ، با هدف افشای DMK برای “حمایت وام” به یک گروه ملحد متهم به بدنام کردن سرود تامیل “Kanda Sashti Kavacham” ، آواز در ستایش Lord Muruga ، با استناد به بیماری همه گیر COVID-19.

AIADMK اخیراً با متحد زعفران خود در این زمینه برخورد کرده و آن را به تلاش برای سیاست بانک رأی متهم کرده است.

رئیس جمهور ایالت BJP ال موروگان پس از تلاش برای بیرون بردن از موکب علی رغم عدم پذیرش مجوز ، در شهرهای مختلف خواستار دستگیری شده است.