رئیس جدید دفاع ایالات متحده به سربازان می گوید “زمان آمدن به خانه”

واشنگتن: رئیس جدید منصوب پنتاگون ، کریستوفر میلر ، روز شنبه با اعلام اینكه “وقت آن است كه به خانه برگردیم ، روز شنبه اعلام كرد كه می تواند عقب نشینی نیروهای آمریكایی را از افغانستان و خاورمیانه تسریع كند.

میلر که روز دوشنبه توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عنوان سرپرست وزیر دفاع منصوب شد ، در اولین پیام خود به سرویس های مسلح آمریکا گفت: “همه جنگ ها باید پایان یابد.”

وی گفت که ایالات متحده متعهد به شکست القاعده است ، 19 سال پس از حملات 11 سپتامبر به ایالات متحده ، و “در آستانه شکست” این گروه است.

وی در این پیام که به تاریخ جمعه ارسال شد اما اوایل روز شنبه در وب سایت وزارت دفاع قرار گرفت ، نوشت: “بسیاری از جنگ خسته شده اند – من یکی از آنها هستم.”

وی گفت: “اما این مرحله مهمی است كه ما تلاش های خود را از رهبری به نقش حمایتی منتقل می كنیم.”

“پایان دادن به جنگها به سازش و مشارکت نیاز دارد. ما با این چالش روبرو شدیم ؛ ما همه تلاش خود را کردیم. اکنون وقت آن است که به خانه برگردیم.”

میلر اشاره ای به اعزام نیروهای ویژه ایالات متحده نکرده است ، اما به نظر می رسد که اشاره به القاعده افغانستان و عراق را نشان می دهد ، جایی که نیروهای آمریکایی پس از حملات 11 سپتامبر مستقر شده اند.

پس از اخراج مارک اسپر از سوی ترامپ ، افسر سابق نیروهای ویژه آمریکایی و کارشناس ضد تروریسم به عنوان رئیس وزارت دفاع انتخاب شد.

ترامپ که در انتخابات 3 نوامبر به جو بایدن دموکرات باخت ، از چهار سال پیش که به مقام خود رسید ، فشار می آورد تا نیروهای آمریکایی را از هر دو کشور بیرون بکشد.

هرگونه اقدام باید 67 روز قبل از آغاز به کار بایدن در 20 ژانویه انجام شود.

اسپر پس از توافق صلح 29 فوریه ایالات متحده و طالبان ، نیروهای آمریکایی را در افغانستان تقریباً دو سوم کاهش داد.

اما ، با بیان یک خط ، او گفت که پس از این ماه تعداد نیروهای خود را 4500 نفر خواهد داشت تا زمانی که طالبان ، در حالی که با دولت در کابل مذاکره می کنند ، کاهش قول های خشونت را دنبال کنند.

ترامپ ، با این حال ، با ادامه توئیت خود خواستار این است که این نیروها “تا کریسمس” به خانه خود بروند ، 25 دسامبر. رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی وی ، گفت که هدف این است که تا ماه فوریه به 2500 کاهش یابد.

اما منتقدان می گویند این هرگونه اهرم فشار بر ضد طالبان برای جلوگیری از حملاتی را که در میان پیشرفت اندک در گفتگوهای صلح با دولت افغانستان ادامه دارد ، از بین می برد.