دیجیتال: نحوه تنظیم حضور آنلاین برای مشاغل خود

توسط باوین توراخیا

در این عصر دیجیتالی که ما در آن زندگی می کنیم ، کاملاً ضروری است که کسب و کار شما حضور آنلاین داشته باشد زیرا همان جایی است که مخاطب در آن حضور دارد. مهم نیست که در کدام صنعت فعالیت می کنید ، تجارت شما مطمئناً حضور آنلاین خواهد داشت ، خواه آگاهانه کاری در این باره انجام دهید یا نه. با این حال ، در زمان های امروز بهترین کاری است که انجام می دهید. مراحل ساده مانند ردیابی و نظارت بر فعالیت ها به شما کمک می کند حضور آنلاین خود را بهبود ببخشید که بر نحوه درک مشتری و مشتری از تجارت شما تأثیر مثبت می گذارد. این همچنین به شما کمک می کند تا فروش خود را در طولانی مدت افزایش دهید.

اگر شما یک شرکت نوپا یا SME هستید ، ممکن است تصور کنید که حضور آنلاین برای شما مهم است. اما ضروری است که درک کنیم ، داشتن حضور آنلاین برای کمک به شروع کار یا تجارت SME اساسی است. طبق موتور جستجوی گوگل ، 97٪ از مشتریان برای جستجوی مشاغل محلی و خدماتی که ارائه می دهند از وب استفاده می کنند. اگر یک شرکت نوپا هستید ، داشتن یک حضور آنلاین سریع ترین راه برای ایجاد یک عامل اعتماد در بین مخاطبان خود است ، و باعث می شود تجارت برای آنها دوام و اصیل تری داشته باشد.

اگر هنوز کمی سرنخ نیستید ، در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد حضور آنلاین برای کسب و کار خود و چگونگی ایجاد آن برای شما بدانید.

منظور از حضور آنلاین کسب و کار چیست؟

مردم معمولاً فقط به عنوان “وب سایت” و “پروفایل های رسانه های اجتماعی” به عنوان حضور آنلاین اشتباه می کنند ، بنابراین مهم است که درک کنیم که این موارد بیش از این است و در چندین کانال و سیستم عامل در اینترنت توزیع می شود.

حضور آنلاین شامل کلیه فعالیتهایی است که تجارت در اینترنت تحت نام خود انجام می دهد. این شامل حساب ها ، دارایی ها ، تعاملات و هر گونه اطلاعات ایجاد شده توسط یا درباره آن تجارت است. با روند فعلی داشتن یک پروفایل جالب در شبکه های اجتماعی ، استارت آپ ها اغلب درگیر تعقیب استراتژی های بازاریابی و جستجوگرها و “حضور آنلاین” خود فقط با ایجاد یک حساب کاربری فیس بوک هستند. ضروری است که درک کنیم حضور آنلاین متعلق به شما همه چیزهایی است که شما بر آنها کنترل دارید.

به غیر از مالکیت ، حضور آنلاین کسب شده نیز وجود دارد ، چیزی که دیگران در مورد تجارت شما می گویند. رسانه های کسب شده شامل توییت ها ، پاسخ های Quora ، بررسی ویدئوها یا حتی دایرکتوری های آنلاین است.

به طور خلاصه ، حضور آنلاین شما چیزی است که نمی توانید کاملاً آن را کنترل کنید و باید دائماً آن را کنترل کنید. اگرچه هدف از حضور آنلاین در اینترنت یافت می شود ، اما برای یک تجارت کافی نیست. در حقیقت ، عدم نظارت بر حضور آنلاین حتی می تواند برای تجارت شما خطرناک باشد.

ارتباط حضور آنلاین در زمان امروز؟

بیایید تعداد دفعاتی که تصمیم خرید شما بر اساس جستجوی Google یا بازدید شما از یک رستوران بر اساس بررسی آنلاین انجام شده است را یادآوری کنیم؟ این قدرت حضور آنلاین است و اگر به خوبی مدیریت نشود ، می تواند یک معامله گر باشد.

اگر کسب و کار شما در فضای وب قابل ارائه باشد ، احتمالاً مشتریان شما باور می کنند و شما را آزمایش می کنند. غالباً این تصور غلط وجود دارد که مشاغل آفلاین نیازی به حضور آنلاین ندارند اما مهم نیست که شما چه نوع مشاغلی را در اختیار دارید – حضور و رفتار شما در وب برای مشتریان شما اهمیت دارد.

حضور آنلاین باعث می شود تجارت شما بیشتر در دسترس باشد

همانطور که قبلا ذکر شد ، حتی اگر تجارت شما آنلاین نباشد ، حضور مثبت آنلاین می تواند به شما در فروش آفلاین کمک کند. اگر آنلاین فعال نیستید ، مشتری های شما به سرعت به سمت رقبا می روند ، خطری که توانایی پرداخت آن را ندارید.

این کار بازاریابی و مارک تجاری را برای شما انجام می دهد

حضور آنلاین یک جریان بازاریابی منفعل برای تجارت شما است زیرا بررسی مشتری و مشارکت در آن می تواند به عنوان فعال کننده فروش باشد. یک وب سایت یا نمایه رسانه های اجتماعی به ایجاد هویت بصری کمک می کند تا مشتریان شما بتوانند آن را تشخیص دهند و به آن اعتماد کنند.

به شما کمک می کند مخاطبان خود را بهتر درک کنید

حضور آنلاین به شما کمک می کند تا با جمع آوری بینش ها یا بازبینی ها ارتباط دوسویه ای را با مخاطبان هدف خود برقرار کنید. علاوه بر این ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا درک بهتری از مشتری های بالقوه خود و خواسته های آنها داشته باشید. به عنوان مثال ، از طریق نظرسنجی ها در یک صفحه فیس بوک ، یک رستوران می تواند تشخیص دهد که چه پیشنهادها یا کالاهایی بیشتر در مشتریانشان طنین انداز است.

اکنون که از اهمیت حضور آنلاین فهمیدید ، در اینجا سه ​​مرحله وجود دارد که می توانید برای ردیابی و بهبود ظاهر کسب و کار خود به صورت آنلاین برای مشتریان خود انجام دهید:

1. موارد ذکر شده از تجارت خود را نظارت کنید

نظارت بر موارد ذکر شده در تجارت شما به شما کمک می کند درمورد مواردی که در مورد شما در اینترنت گفته می شود مطلع باشید و در صورت ذکر منفی کنترل خسارت را انجام دهید. از Google Alerts می توان برای یادگیری موارد ذکر شده در تجارت در اینترنت استفاده کرد.

2. ترافیک وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید (اجتماعی نیز!)
دانستن اینکه ترافیک شما از کجا تأمین می شود ، می تواند در ارزیابی حضور کلی آنلاین شما کمک کند. داشتن بازدید کم می تواند نشانه این باشد که باید تلاش های آنلاین خود را فراتر از وب سایت خود تقویت کنید. پیگیری ترافیک وب سایت خود از طریق Google Analytics می تواند به شناسایی منابع اصلی ترافیک و همچنین منابع پنهانی که ممکن است در جستجوی Google خود از دست داده باشید ، کمک کند.

3. میزان تعامل خود در شبکه های اجتماعی را ارزیابی کنید
حضور شما در شبکه های اجتماعی نیز به شهرت آنلاین شما کمک می کند. فعالیت در کانال های رسانه های اجتماعی شما ، به ویژه با مشتریان درگیر ، می تواند اعتماد و اعتبار را برای کسب و کار شما ایجاد کند. نمایه فعال در شبکه های اجتماعی قابل اعتماد به نظر می رسد و از همه مهمتر ، احساس انسانی و واقعی می شود.

(نویسنده موسس و مدیر عامل شرکت Flock است.)