دونالد ترامپ پس از باخت به جو بایدن ، دموکراسی را امتحان کرد

واشنگتن – وینستون چرچیل به دلیل ناگفته گذاشتن افکارش معروف نبود. یکی از آنها این بود: “گفته شده است که دموکراسی بدترین شکل دولت است ، به جز همه اشکال دیگری که امتحان شده است.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ ، که تحسین ، اگر نه عمیقاً در مورد نخست وزیر انگلیس را تحسین کرده است ، با رد قبول نتایج انتخاباتی که جو بایدن دموکرات را به پیروزی رساند ، مشاهدات چرچیل را در یکی از بزرگترین آزمایشات خود قرار می دهد. سلف ترامپ ، باراک اوباما ، این را “راهی خطرناک” برای ایالات متحده می خواند.

ترامپ مجبور به پاک کردن محاصره روشهای کالج انتخاباتی شده است ، که تقریباً برای کل تاریخ کشور یک امر رسمی بوده است و نه ابزاری برای براندازی آرا people’s مردم.

یک رئیس جمهور نشسته آمریکا برای اولین بار در تلاش است تا مردم را متقاعد کند که نباید اعدادی را که به وضوح نشان دهنده پیروزی رقیب وی است باور کنند. در عوض ، ترامپ ادعاهایی بی اساس درباره کلاهبرداری گسترده ، خواستار بازشماری مجدد و خواستار بازرسی برای تلاش برای بی اعتبار کردن نتیجه و در نتیجه ، دموکراسی خود را در معرض دادرسی قرار می دهد.

این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور جیبی با تغییر یک دیدگاه یک توئیت فاصله داشته باشد ، اما تاکنون اینگونه نبوده است. و اکثریت گسترده جمهوری خواهان همکار وی به او اجازه می دهند این نقش را بازی کند.

اوباما ، که بلافاصله پس از انتخاب ترامپ از چهار سال پیش ، ترامپ را به کاخ سفید دعوت کرد و قول همکاری در انتقال قدرت را داد ، از اینکه فردی که “هرگز ضرر خود را قبول نمی کند” اکنون از پذیرفتن شکست امتناع نمی ورزد ، شوکه نشده است.

اوباما به “60 دقیقه” CBS گفت: “من این واقعیت که دیگر مقامات جمهوری خواه ، که به وضوح بهتر می دانند ، با این کار همراه هستند ، بیشتر او را ناراحت می کنم ،” “این یک گام دیگر در مشروعیت زدایی نه تنها از دولت بایدن ، بلکه از دموکراسی است. و این یک مسیر خطرناک است.”

با یک نگاه به ترامپ ، جمهوری خواهان ممکن است نگاه دیگر خود را به گرجستان معطوف کنند ، جایی که آنها می خواهند انرژی او برای کمک به نامزدهای خود در پیروزی در دو دور دوم سنا در ژانویه و اطمینان از اینکه بایدن با دولت تقسیم شده حداقل مقابله کند. جمهوری خواهان دیده اند که چگونه ترامپ با مخالفان دست و پنجه نرم می کند و تعداد کمی این لحظه مهم را برای عبور از او انتخاب کرده اند.

اریک دزنهال ، کارشناس مدیریت بحران ، که در ارتباطات در کاخ سفید رونالد ریگان کار می کرد ، گفت: “جمهوریخواهان از ترس با او همراه هستند.” “ترس همیشه برای ترامپ مفید بوده است. عصبانیت ها همیشه سود سهام پرداخت کرده اند.

وی گفت: “جمهوری خواهان می ترسند اگر كنار او نایستند ، یك پیام توئیتر نیمه شب برای آنها گرجستان تمام می شود.” به طور گسترده تر ، “آنها نمی خواهند او را عصبانی کنند.”

ترامپ نه تنها از نفوذ خود در حزب استفاده می کند بلکه از اهرم های دولت نیز استفاده می کند تا بایدن را حداقل برای مدتی طولانی دور نگه دارد.

آژانس کمی در خارج از واشنگتن ، اداره خدمات عمومی ، شناخته نشده است و بایدن را به عنوان رئیس جمهور منتخب به رسمیت می شناسد و از دسترسی وی به پول ، دفاتر و ماشین آلاتی که به طور معمول در اختیار تیم ورودی قرار می گیرد ، محروم می کند. همچنین بایدن از جلسات توجیهی طبقه بندی شده ای که روسای جمهور قبلی با روسای جمهور منتخب در میان گذاشته اند ، رد شده است تا افزایش تهدیدهای امنیت ملی ، دولت بعدی و کشور را از نظر خود جلب نکند. ترامپ پس از پیروزی بایدن ، وفاداران خود را در پنتاگون مستقر و وزیر دفاع خود را برکنار کرد.

در این میان ، شیوع دروغ از طرف بازنده گسترش یافته و در رسانه های اجتماعی بزرگ شده و توسط خود ترامپ به زور و وحشیانه تحمیل شده است.

در فیلادلفیا ، کمیساریای محاصره شده در هیئت مدیره مسئول انجام و شمارش آرا گفت که وی از کششی که قصه های وحشی کلاهبرداری در ایالتی که پیروزی برای بایدن را به دست آورد ، متحیر شده است. کمیسر ، ال اشمیت ، یک جمهوریخواه است.

وی به سی.ان.ان گفت: “یک چیزی که نمی توانم درک کنم این است که مردم چقدر گرسنه مصرف دروغ می کنند.” اشمیت در پاسخ به این س ifال که آیا خود ترامپ را مسئول این امر می داند ، گفت: مردم باید توجه داشته باشند که بازیگران بدی هستند که به آنها دروغ می گویند.

در طول استراحت از فعالیتهای شدیدتر انتخاباتی ، تیم وی ادعاهای رای دادن افراد مرده را بررسی کرد. اشمیت گفت: “ما آن را جستجو کردیم.” پس از مرگ هیچ یک از آنها در فیلادلفیا رأی نداد. »

ترامپ همچنین در پنج ایالت ادعاهایی غیرمستقیم و بدون پشتوانه ادعا می کند ، اتهامات را حتی در صورت لغو قاطعانه تکرار می کند. این درحالی است که هواداران وی از تماس های مسابقه ای رسانه ها استقبال می کنند زمانی که این تماس ها به همان روال خود ادامه می یابد و در صورت عدم تماس ، تماس ها را غیرقانونی می دانند.

هرکسی که رسماً صحبت از ایستادگی در برابر ترامپ را بکند ، ترس و وحشت قانونگذاران حزب جمهوری خواه را ندارد.

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های وزارت امنیت میهن پس از شایعه بی اساس در مورد تخلف در رأی دادن ، شایعه را پایین کشید و در بیانیه ای با اعلام مقامات انتخابات ایالتی اعلام کرد که این انتخابات “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” است.

منظور آنها از امن بودن این بود که هیچ مدرکی مبنی بر حذف یا از دست دادن رای گیری در سیستم رأی دادن ، تغییر آرا “یا به هر طریقی به خطر افتادن” وجود ندارد. این رد صریح اتهامات بی اساس ترامپ بود.

ایالت ها تا 14 دسامبر فرصت دارند تا شمارش را به پایان برسانند و نتایج را تأیید کنند. این همچنین روزی است که هیئت های کالج انتخاباتی باید در ایالت های مربوطه خود برای رای گیری و آرا elect انتخاباتی با همدیگر دیدار کنند و جلسه مشترکی از کنگره برای تأیید شمارش و اعلام نتیجه رسمی در تاریخ 6 ژانویه تعیین شده است. این فرایندی غلیظ از م proلفه های نرمال است که آمریکایی ها به ندرت نیاز به درک آن دارند اما این بار تصورآمیز است.

مدتهاست که ایالات متحده این تصور را که چراغ راه دموکراسی در جهان است ، تبلیغ می کند. اکنون ، اساسی ترین ابزار دموکراسی ، یعنی رای گیری مورد حمله قرار گرفته است.

ماجرای انتخابات ریاست جمهوری شب ، روز بعد یا حتی هفته ها بلاتکلیفی بعدا یکی از نامزدها بوده است که تلخی شکست را می بلعد و مسیر را برای برنده هموار می کند. انتقال ریاست جمهوری به گونه ای رخ داده است که گویی با حافظه عضلانی صورت می گیرد. انتقال مسالمت آمیز قدرت تاکنون هرگز در حافظه زنده مورد سوال نبوده است.

شاید نزدیکترین زمان آمدن ایالات متحده به درگیری امروز انتخابات ریاست جمهوری سال 1876 بود ، زمانی که ساموئل تیلدن ، دموکرات ، پیروز به نظر می رسید ، اما پس از قطع معامله برای تأمین امنیت انتخابات ، در نهایت راترفورد بی هیز ، جمهوری خواه ، برنده اعلام شد. در سه ایالت جنوبی رأی می دهد در ازای خاتمه موثر بازسازی.

آن انتخابات ، برخلاف این انتخابات ، شامل یک مسئول فعلی نبود که بخواهد به قدرت بچسبد. و دیگرانی که در تاریخ جدیدتر بزرگ به چشم نمی خورند.

در سال 1960 ، جان اف کندی از حزب دموکرات ، ریچارد نیکسون جمهوریخواه را با کسب تنها 112،000 رأی از بیش از 68 میلیون رأی دادن شکست داد ، هرچند که کندی در کالج انتخاب یک برتری قطعی داشت. نیکسون احساس فریبکاری کرد و نتیجه را به چالش کشید اما نتیجه را رد کرد ، صبح روز پس از انتخابات را واگذار کرد.

ال گور ، نامزد حزب دموکرات در سال 2000 ، با کسب 540،000 رأی از 100 میلیون شرکت کننده ، رای مردم را به دست آورد. اما او دو بار تسلیم شد – در ابتدا قبل از موعد شب انتخابات ، و سپس هفته ها بعد که تصمیم دادگاه عالی فلوریدا و اکثریت دانشکده انتخاباتی ، 271-266 را به جورج دبلیو بوش جمهوری خواه داد.

بوش با یک پرونده حقوقی نه بر اساس تقلب بلکه بر اساس ادعای خود مبنی بر محرومیت محافظت برابر از رای دهندگان به دلیل نداشتن استانداردهای مناسب برای شمارش مجدد فلوریدا ، به دادگاه عالی مراجعه کرده بود.

در سال 2016 ، ترامپ با 77،000 رای مشترک ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا را به دست آورد. هیلاری کلینتون ، دموکرات ، در شب انتخابات با او تماس گرفت و روز بعد علناً استعفا داد. برتری وی در رأی مردم نزدیک به 3 میلیون نفر شکایات طرفدارانش را تا امروز متحرک کرده است ، اما حساب کالج انتخاباتی غیر قابل تحمل بود و قابل اعتراض نبود.

اوباما سپس از ترامپ در کاخ سفید در نمایش آیین های انتقال دموکراتیک آمریکا به جهان استقبال کرد.

در سال 2008 ، اوباما بهره مند از لطف مشابه بود. این زمانی است که جان مک کین ، رقیب جمهوری خواه ، در مقابل جمعیت طرفداران خود قبول کرد و شور و شوق خود را در ذکر نام اوباما به تشویق و تشویق دموکرات ها ، روند کار و موفقیت تاریخی اولین آمریکایی سیاه پوست برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری تبدیل کرد.

مک کین گفت: “من آرزو می کنم که گادسپید برای مردی که مخالف سابق من بود و رئیس جمهور من خواهد بود.”