دولت اوتار پرادش به دیوان عالی کشور گفت که صدیق کاپان یک فرد PFI است ، نه یک روزنامه نگار

دهلی نو: صدیق کاپان یک دارنده دفتر PFI بود که به عنوان یک روزنامه نگار نقاب بازی می کرد و سعی داشت برای ایجاد اختلاف در طبقه و ایجاد قانون و نظم به هاتراس برسد ، دولت اوتار پرادش در اظهارنامه ای که روز جمعه به دیوان عالی ارائه شد ، ادعا کرد. کاپان گفته است که او یک روزنامه نگار ساکن دهلی است که در یک نشریه کرالا کار می کند. وی هنگامی که به هاتراس می رفت ، دستگیر شد ، جایی که یک زن دالیت تجاوز و قتل شد.

سرپرست زندان ماتورا که اظهار نامه را برای دولت ارائه داد ادعا کرد که کاپان از کارت هویت روزنامه ، Tejas استفاده کرده است ، روزنامه ای که در سال 2018 تعطیل شده بود. او و سه عضو PFI دیگر می خواستند مشکلات نظم و قانون را در Hathras ایجاد کنند. وی ادعا كرد كه “مواد متهم” از این چهار نفر پیدا شده است. این سوگند نامه در دادرسی دادخواست دادخواست اتحادیه روزنامه نگاران کارال کرالا بود که خواستار آزادی کاپان بود. ایالت گفت که کاپان می تواند بخاطر تسکین به دادگاه عالی الله آباد مراجعه کند زیرا با وکلای خود که وکالت وی را در دادگاه محلی دارد در ارتباط است. این موضوع موضع موضع KUWJ را در این پرونده زیر سال برد ، گرچه کاپان دبیر واحد دهلی KUWJ است. پس از شنیدن سخنان ، SC وکیل KUWJ ، Kapil Sibal را وادار کرد تا در جلسه دادرسی هفته آینده به اظهارنامه پاسخ دهد.

استشهاد کردن است مدعی شد که Kappan قانونی بازداشت شد و ادعا می کند که بدون اطلاع قبلی در detenue برای اجرای یک باند تحت بخش 107 خدمت کرده بود را تکذیب کرد، CrPC (به عنوان یک اقدام امنیتی برای صلح نگه داشتن). این ایالت گفت که SDM ماتورا وی را در تاریخ 6 اکتبر به بازداشت قضایی فرستاد و اولین گزارش اطلاعات تحت بخش های مختلف IPC و UAPA ثبت شد ، از جمله اتهامات فتنه ، ارتقا promoting خصومت بین گروه های مذهبی ، اقدامات شرور ، برای جمع آوری کمک مالی برای ترور فعالیت ها و بخشی از توطئه تروریستی تحت بخش های 17 و 18 UAPA. بندهای 65 ، 72 و 75 قانون فناوری اطلاعات نیز علیه او سیلی خورده است.

در اظهارنامه ادعا شده کاپان پاسخ های گمراه کننده ای داده و در تحقیقات همکاری نکرده و آدرس نادرستی ارائه داده است. بنا بر ادعای وی ، در اتاق او ماده ای متهم کننده یافت شد. بنا به ادعای وی ، جزئیات دستگیری وی به خانواده اش داده شد و وی با وکلای خود در تماس بود. سه نفر دیگر برای تأمین وثیقه به دادگاه محلی نقل مکان کردند که رد شد. در این اظهارنامه ادعا شده است كه تلاش شده است SC درمورد حقایق قضیه گمراه شود. این ایالت گفت که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و با هرگونه وثیقه در زمین مخالفت كرد كه این ادعا خالی از لطف است اما افزود كه كاپان می تواند دادگاه عالی را برای چنین تخفیفی جابجا كند.