دهلی: شکایات خود را ثبت کنید ، افسران را فقط با یک کلیک ماوس ارزیابی کنید

(این داستان در اصل در ظاهر شد در تاریخ 09 نوامبر 2020)

NEW DELHI: به زودی ، شما می توانید شکایتی را به پلیس بیاورید و با کلیک ماوس آن را کنترل کنید. نه تنها این ، شما همچنین می توانید خدمات را ارزیابی کنید و رضایت یا نارضایتی خود را از حل شکایت منتقل کنید.

روز دوشنبه ، کمیساریای پلیس دهلی SN Shrivastava در حال اجرای نرم افزاری بلندپروازانه سیستم مدیریت شکایات (ICMS) بود که در مراکز انتخابی پلیس و دفاتر کمیسر مشترک در محدوده ها و DCP های منطقه در حال آزمایش بود. این نرم افزار اکنون در دفاتر بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

1

شریواستاوا گفت ، “ما به رسیدگی به شکایات عمومی یک اولویت اصلی می دهیم. ما در حال انجام آزمایش جامع ICMS با تمرکز بر روی پردازش سریع شکایات و جریان اطلاعات به شاکیان هستیم. این آزمایش از 15 آگوست در حال انجام است و کلیه کارکنان کلانتری در این زمینه آموزش دیده اند. ”

ICMS که با سیستم ردیابی جرم و جنایت همگام سازی می شود ، دارای چندین ویژگی شهروند پسند و تعاملی را ارائه می دهد ، چیزی که قبلاً آنجا نبود.

“از آنجا که ما 1.2 کرور دهلیتی را خدمت می کنیم ، جدا از جمعیت شناور قابل توجهی ، سالانه 1.5 شکایت داریم. بخش عمده ای از این شکایات در سطح کلانتری شخصاً یا از طریق پست دریافت می شود. ”

طبق ICMS ، شکایات ارسالی از طریق پست یا بصورت شخصی در اختیار نسخه دیجیتالی قرار می گیرد و در سیستم بارگذاری می شود. مردم می توانند از طریق وب سایت پلیس دهلی به آن دسترسی پیدا کنند. افسر افزود: “برای هر شکایت ، خواه به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین ثبت شود ، یک افسر تحقیق از واحد مربوطه تعیین می شود.”

ورود شکایات در همه سطوح ، از جمله دفتر کمیساری که قسمت عمده شکایات دریافت می شود ، انجام می شود. هنگامی که شکایتی به افسر تحقیق مربوطه علامت گذاری شد ، نام و مشخصات وی برای شاکی ارسال می شود. این امر می تواند شاکی را قادر به ارسال سایر شواهد ، عکس ها ، اسناد و مدارک و غیره برای افسر کند. شاکی باید به طور خودکار از تخلیه شکایت خود ، همراه با جزئیات مطلع شود.

“این سیستم شفافیت و پاسخگویی را به همراه خواهد داشت ، زیرا یک شکایت ثبت نشده می تواند مورد سو استفاده قرار گیرد. ICMS همچنین با توجه به اندازه پایگاه داده با متغیرهای متعدد ، دارای یک سیستم اطلاعاتی مدیریتی گسترده است. این امر به مدیریت ارشد تصور می کند که کلانتری ها شکایات زیادی را دریافت می کنند و همچنین کلانتری که بیشترین شکایت از آن است ، “.

افراد می توانند نظرات خود را در مورد رسیدگی و دفع شکایات خود به صورت آنلاین و مستقیماً به افسران ارشد نیز ارائه دهند. شاکی می تواند افسر تحقیق را فراخوانی کرده و جزئیات تحولات مربوط به پرونده را جویا شود. تحت ICMS ، تمام حرکات پرونده به صورت زمانبندی شده اتفاق می افتد. یک دوره حل و فصل به شاکی ارائه می شود. بلیت بستن شکایت پس از ارائه قطعنامه و بازخورد سطح رضایت از شاکی داده می شود. ”