دفتر آسام می گوید که برای آوردن رهبر ضد گفتگو ULFA ، Drishti Rajkhowa ، روند کار ادامه دارد

گواتاتی: Drishti Rajkhowa ، یک افسر ارشد پلیس آسام ، گفتگوها را آغاز می کند تا رهبر ULFA ضد بحث باشد.

Rajkhowa (در اصل Manoj Rabha) معاون فرمانده کل ضد بحث ULFA است که به ULFA (مستقل) نیز معروف است. وی پس از رئیس پارش باروآه فرمانده دوم است.

یک مقام ارشد پلیس که نمی خواهد نامش فاش شود به ET گفت: “مذاکرات با راخووا ادامه داشت ، او مأمورین فرستاده بود که می خواهد به جریان اصلی بپیوندد و از زمین عبور کند. ما در حال مذاکره با او هستیم و خیلی زود او را در آسام خواهیم دید. ”

گزارش ها حاکی از آن بود که وی پس از غلبه بر یک درگیری مسلحانه در مگالایا تسلیم شد.

در حال حاضر گروهی از ULFA تحت بحث طرفداران گروه ULFA با مرکز صحبت می کند و امیدوار به توافق است. پیش از این فراکسیون طرفدار گفتگو از ULFA منشور تقاضا را به مرکز ارائه داده بود. مذاکرات صلح میان جناحهای ULFA و مرکز در سال 2011 آغاز شد.

دبیر کل ULFA ، آنوپ چتیا در نوامبر 2015 از بنگلادش به هند تحویل داده شد. بعداً او به روند صلح پیوست. مذاکرات با آمدن چتیا جنب و جوش کرد.

ULFA ضد گفتگو قبلاً از پیوستن به روند صلح امتناع ورزید ، مگر اینکه حاکمیت در دستور کار اصلی بحث قرار گیرد و فعالیت های خرابکارانه انجام دهد.

وزیر ارشد آسام Sarbananda Sonowal ضمن اهدای جوایز به تیم های برنده در اولین Assam Police Hackathon 2020 گفت: “جمعیت جوانان هند را نسبت به بسیاری از کشورهای جهان برتری می دهد. جوانان ما پر از ایده و نوآوری هستند و نیاز به بهره گیری از استعداد آنها به بهترین شکل ممکن برای تحقق بخشیدن به رویای نخست وزیر نارندرا مودی در مورد تبدیل هند به رهبر جهان است. ”

Sonowal گفت ، “قرن بیست و یکم عصر علم و فناوری و نوآوری و جوجه کشی است. این زمان تمرکز بیشتر بر روی فناوری ، یادگیری ، تحقیق و نوآوری است. ” وی همچنین از جوانان خواست که برای پیشرفت کشور ، بیشتر به نوآوری در فن آوری توجه کنند.