در میان گرمای بیش از “وتریول یاترا” ، تامیل نادو BJP منتظر ورود آمیت شاه است

دهلی نو: بحث ها در مورد آینده اتحاد بین AIADMK حاکم و BJP در تامیل نادو که با اصطکاک “وتریول یاترا” مواجه شده است ، همزمان با نزدیک شدن به سفر وزیر امور خارجه آمیت شاه به این ایالت ، داغ شده است.

شاه احتمالاً شنبه را در تامیل نادو سپری خواهد کرد و در طی آن در افتتاح پروژه فاز 2 راه آهن مترو چنای شرکت می کند و با اعضای کمیته اصلی BJP این ایالت دیدار می کند. بر خلاف دیدار اخیر دو روزه وی از بنگال غربی متمایل به نظرسنجی که طی آن وی با کارگران BJP و حاملان دفتری از چهار منطقه ملاقات کرد و با انجمن های SC و ST تماس گرفت ، فعلاً هیچ مشارکت سیاسی دیگری برای وی برنامه ریزی نشده است. با این حال ، واحد ایالت BJP بدنبال افراد برجسته ای است که می توانند در حضور وی به حزب وارد شوند. انتظار می رود انتخابات مجلس در تامیل نادو حدود ماه مه 2021 برگزار شود.

AIADMK که از BJP در تمام تصمیمات خود از جمله لغو ماده 370 و قانون اصلاحیه تابعیت حمایت کرده است ، فقط در اصل آزمایش عمومی پزشکی و سیاست آموزش ملی را نادیده می گیرد ، اکنون اصرار دارد که اجازه نمی دهد Vetrivel Yatra BJP ، گفت “صلح و هماهنگی در کشور را برهم خواهد زد”.

“BJP می خواهد به عنوان یک مدعی علیه DMK دیده شود و به عملکرد آن آسیب برساند”

– ناظران سیاسی

یاترا یک ماهه برای ادغام بانک رأی هندوها با استناد به لرد موروگا ، خدای محبوب در میان تامیل ها طراحی شد. ایده یاترا از یک جنجال ناشی شد وقتی BJP کانال YouTube را به راه انداخت که منتقد Kandha Sashti Kavasam بود ، یک آهنگ عبادی اختصاص داده شده به لرد موروگا. قرار بود دو وزیر ارشد و رئیس جمهور BJP JP Nadda در یاترا شرکت کنند.

رئیس جمهور ایالت BJP ، L موروگان ، گفته است که انتظار می رود سفر شاه از زمان تصدی سمت وزیر داخلی اتحادیه باعث تقویت روحیه کادر شود.

BJP اخیراً سی تی راوی دبیر کل ملی خود را به عنوان حزب کارگر دولت منصوب کرده است. راوی نزدیک به دبیر سازمان ملی BJP BL Santhosh است که در حال کار بر روی بهترین استراتژی برای تامیل نادو است. ناظران گفتند که BJP می خواهد به عنوان یک رقیب علیه DMK شناخته شود و به عملکرد آن لطمه بزند و رهبران ملی آن نیز از قدرت سازماندهی ضعیف حزب در ایالت آگاه بودند و تنها با یک متحد قدرتمند پیش می روند.

با این حال بخشی از رهبران حزب احساس می کنند که منافع طولانی مدت BJP است که از AIADMK جدا شود و جبهه سوم قدرتمندی را تشکیل دهد ، با نهادهایی مانند Rajnikanth ، GK Vasan و بازیگر DMDK Vijaykanth.

“واحد دولتی BJP مملو از جناح ها است و آنها نمی خواهند با AIADMK همراه شوند. اما رهبران ملی می دانند که چگونه کار را به پایان برسانند. حتی در بهار ، این شاه و دیگران بودند که آخرین تماس را گرفتند تقسیم صندلی. همانطور که در مورد AIADMK ، رهبران دارای قد (رئیس سابق J) Jayalalithaa نیستند که بخواهند در همه صندلی ها رقابت کنند ، “یک حامل دفتر BJP به شرط ناشناس ماندن به ET گفت.

پرومال مانی تحلیلگر سیاسی گفت اگر تصمیم بگیرند جداگانه بجنگند به هر دو طرف آسیب می رساند. “قابل درک است که AIADMK ممکن است بخواهد برخی از آسیب ها را کنترل کند ، زیرا احساس می کند ادامه کار با BJP شانس آن را برای به دست آوردن هر رای اقلیت صدمه می زند. اما به هر حال آرا minor اقلیت ها به DMK می رسد. حتی مخالف DMK ، آرا رأی و وی در صورت رقابت جداگانه BJP و AIADMK ، آرا-طرفدار هندوتوا تقسیم خواهد شد. حداقل اگر آنها با هم باشند ، می توانند برای دستیابی به سهم رای مشترک تلاش کنند. ”