در اوج ویروس کرونا ، فشار بر آژانس های آمریکایی برای تأیید انتقال ترامپ به بایدن افزایش می یابد

واشنگتن: جو بایدن رئیس جمهور منتخب حزب دموکرات روز چهارشنبه گفت: آژانس کمی شناخته شده ای که بوروکراسی فدرال ایالات متحده را در جریان نگه دارد بزرگترین مانع در تلاش های جدید برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا است.

بایدن گفت: “چیزهای زیادی وجود دارد که ما فقط در دسترس خود نداریم” ، از جمله داده های مربوط به تجهیزات حفاظت شخصی و برنامه توزیع واکسن های COVID-19 در زمان واقعی.

امیلی مورفی ، مدیر اداره خدمات عمومی ، باید “برنده” انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر بین بایدن و دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوریخواه را “مشخص” کند. این شرط آزاد کردن بودجه و منابع برای برنده است ، اما او تاکنون چنین کاری نکرده است.

با وجود حاشیه مشخص پیروزی برای بایدن ، ترامپ از قبول نتیجه امتناع ورزیده است و چالش های حقوقی وی سخت است.

مورفی تنها مرجع آزاد کردن حقوق ، فضای اداری ، آدرس های ایمیل رسمی و جلسات توجیهی اطلاعات برای یک دولت جدید است که به طور رسمی با مراسم تحلیف بایدن در 20 ژانویه این مسئولیت را بر عهده دارد.

در تلاش وی برای ویروس کرونا برای دولت وی ، بایدن در یک رویداد آنلاین در واشنگتن گفت: “مگر اینکه به زودی در دسترس قرار بگیرد ، ما هفته ها یا ماهها عقب خواهیم ماند.” “بنابراین ، من فقط می خواهم به شما بگویم که این تنها کندی است که در حال حاضر داریم.”

موج سوم آلودگی به ویروس کرونا ، ایالات متحده را فرا گرفته است و تعداد کشته شدگان این کشور در روز چهارشنبه از 250،000 نفر عبور کرد.

فرماندار نیوجرسی ، فیل مورفی روز چهارشنبه یک “وضعیت دیوانه” را توصیف کرد که روزانه با متخصصان ویروس کرونا در کاخ سفید صحبت می کند و یک کانال جداگانه از ارتباط با هیئت مشاوره بایدن در مورد ویروس دارد.

مورفی ، یک دموکرات ، به CNN گفت: “این دو اردوگاه صحبت نمی کنند. و این یک مشکل بزرگ است.” “این یک مشکل اساسی است که می تواند توزیع واکسن را در معرض خطر قرار دهد و به طور گسترده تر ، زندگی را در معرض خطر قرار دهد.”

مورفی GSA تحت فشار فزاینده ناظران انتخابات ، دموکرات ها ، تعداد فزاینده ای از جمهوری خواهان ، انجمن پزشکی آمریکا و سلف خود برای به رسمیت شناختن بایدن به عنوان برنده است.

سخنگوی GSA قبل از اظهارات بایدن گفت: “او قرار است در هنگام مشخص شدن برنده ، همانطور كه ​​در قانون اساسی مشخص شده است ، نتیجه گیری كند.”

گروه ویژه ملی دو حزب برای بحران های انتخاباتی روز سه شنبه اعلام کرد که برای مدیر GSA “زمان گذشته” است که بایدن را تأیید کند. این گروه گفت: “این مربوط به سیاست نیست. این مربوط به تکریم انتخابات آزاد و عادلانه است. همچنین در مورد زندگی از دست رفته است.”

ترامپ بدون ارائه شواهدی ادعا می کند که با کلاهبرداری گسترده از پیروزی فریب خورده و پرونده های قضایی زیادی را که قضات اکثرا رد کرده اند ، اخراج کرده است.

یک مقام دولتی گفت کاخ سفید مورفی را تحت فشار قرار نمی دهد تا از بایدن به عنوان برنده خودداری کند.

2000 در مقابل 2020

دفتر وی گفت ، مورفی به سابقه اعتماد می کند ، با اشاره به پنج هفته تأخیر پس از انتخابات 2000 قبل از اینکه جورج دبلیو بوش برنده اعلام شود.

در حالی که نتیجه سال 2000 تنها در یک ایالت – فلوریدا – به 537 رأی آویخته بود – ترامپ باید حاشیه های زیاد بایدن را در سه از چهار ایالت با اختلاف زیاد معکوس کند ، چیزی که کارشناسان انتخابات و تعداد فزاینده جمهوری خواهان می گویند عملاً غیرممکن است.

یک مقام کمیته فرعی عملیات دولت مجلس نمایندگان گفت ، GSA نگفت که مورفی چگونه و چه زمانی تصمیم خود را اتخاذ کرده است ، و آژانس به نامه کنگره پاسخی نداده است که همان سوالات را مطرح کرده است.

منابع دولت ترامپ گفتند صبر كردن تا پایان شمارش مجدد آرا و حل چالش های قانونی منطقی است – روندی كه همچنان ادامه دارد.

روز چهارشنبه ، مبارزات انتخاباتی ترامپ خواستار بازشماری مجدد جزئی در ویسکانسین در دو شهرستان به شدت دموکراتیک شد.

دیو بارام ، که در سال 2000 مدیر GSA بود ، گفت مورفی کمی قبل از انتخابات با او تماس گرفت تا درباره تکرار احتمالی یک سناریوی مورد اختلاف مانند ال گور دموکرات و بوش بحث کند.

بارام گفت: “در سال 2000 ، هیچ برنده مشخصی وجود نداشت ، و گور و بوش این را می دانستند. این متفاوت است. این کاملاً مشهود است که ترامپ باید تسلیم شود.”