درگیری های خشونت آمیز در دی سی پس از اعتراض انتخاباتی حامیان ترامپ

واشنگتن: پس از اعتراض چند هزار نفری حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ به نتایج انتخابات و راهپیمایی به دیوان عالی کشور ، درگیری شبانه با معترضان متخلف منجر به درگیری مشت ، حداقل یک ضربه چاقو و بیش از 20 بازداشت شد.

روز شنبه نیز چندین شهر دیگر شاهد تجمع هواداران ترامپ بودند که تمایلی به پذیرش کالج انتخاباتی جو بایدن دموکرات و پیروزی آرا popular مردم در انتخابات ندارند. فریادهای “Stop the Steal” و “Count Every Vote” علی رغم فقدان شواهد درباره تقلب در رای دهندگان یا سایر مشکلات که می تواند نتیجه را معکوس کند ، بلند شد.

تظاهرات در پایتخت این کشور در شب و اوایل یکشنبه از تنش به خشونت دیگری می رود. فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی درگیری و پرتابه ها و کلوپ ها را نشان می داد در حالی که حامیان ترامپ با کسانی که خواستار گرفتن کلاه و آگهی های MAGA خود و ترک آن بودند ، سر و کله زدند. مقامات گفتند که اتهامات مختلفی از جمله حمله و نگهداری اسلحه علیه افراد دستگیر شده تشکیل شد. دو افسر پلیس زخمی شدند و چندین سلاح گرم توسط پلیس کشف شد.

خود ترامپ صبح روز شنبه با فرستادن موتر اتومبیل خود از خیابان های پر از طرفداران قبل از سر زدن به باشگاه گلف ویرجینیا ، سر خود را به گردهمایی تقدیم کرده بود. مردم شعارهای “ایالات متحده آمریکا ، ایالات متحده آمریکا” و “چهار سال دیگر” را سر دادند و بسیاری از آنها پرچم ها و علائم آمریکایی را به همراه داشتند تا نارضایتی خود را از شمارش آرا اعلام کنند و اصرار داشتند ، همانطور که ترامپ بی اساس ادعا کرده است ، تقلب دلیل این امر بود.

یکی از افراد وفادار ، آنتونی ویتاکر از وینچستر ، ویرجینیا گفت: “من فقط می خواهم روحیه او را حفظ کنم و به او بگویم که ما از او حمایت می کنیم.” او خارج از دادگاه عالی بود ، جایی که پس از راهپیمایی در خیابان پنسیلوانیا از Freedom Plaza ، نزدیک کاخ سفید ، چند هزار نفر جمع شدند.

ائتلاف گسترده ای از مقامات عالی دولت و صنعت اعلام كرد كه رأی گیری در 3 نوامبر و شمارش ذیل به آرامی و بدون بیش از حد سكانس مختصر معمول رخ داد – “امن ترین” در تاریخ آمریكا “، و تلاش های ترامپ را نفی كردند تضعیف یکپارچگی مسابقه.

در دلری بیچ ، فلوریدا ، چند صد نفر راهپیمایی کردند ، عده ای با تابلوهایی با عنوان “هر رأی را بشمار” و “ما نمی توانیم تحت یک دولت مارکسیست زندگی کنیم.” در لانسینگ ، میشیگان ، معترضین در کاپیتول جمع شدند تا سخنرانان را زیر سوال ببرند بر روی نتایجی که نشان داد بایدن با بیش از 140،000 رأی برنده ایالت است. پلیس ققنوس تخمین زده است که 1500 نفر در بیرون از پایتخت آریزونا در اعتراض به پیروزی نادرست بایدن در این ایالت تجمع کردند. معترضین در سالم ، اورگان ، در پایتخت تجمع کردند.

از جمله سخنرانان واشنگتن ، یک جمهوریخواه جورجیا بود که به تازگی به مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده است. مارجوری تیلور گرین ، که نظرات نژادپرستانه و حمایت از تئوری های توطئه QAnon را ابراز کرده است ، مردم را ترغیب کرد تا با آرامش به سمت دادگاه عالی حرکت کنند.

در این راهپیمایان اعضای “پسران مغرور” ، یک گروه نئو فاشیست شناخته شده به دلیل نزاع در خیابان با مخالفان ایدئولوژیک در تجمعات سیاسی شناخته شده بودند.

در اواخر روز درگیری های متعددی ظاهر شد ، در حالی که گروه های کوچکی از طرفداران ترامپ سعی در ورود به منطقه Black Lives Matter Plaza داشتند ، حدود یک بلوک از کاخ سفید ، جایی که چند صد تظاهرکننده ضد ترامپ در آنجا جمع شده بودند.

با الگویی که مرتباً تکرار می شد ، آن دسته از طرفداران ترامپ که به منطقه نزدیک می شدند ، مورد آزار و اذیت قرار گرفتند ، با آب غرق شدند و در میان تشویق ها ، کلاه های MAGA و پرچم های طرفدار ترامپ خود را ربوده و سوزاندند. با فرا رسیدن شب ، چندین خط پلیس دو طرف را از هم دور نگه داشت.

فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می داد که برخی از تظاهرکنندگان و معترضین به عنوان معترض ضد بشکه ، مشت و سیلی معامله می کنند. مردی که شاخ گاو نر داشت فریاد می زد: “از اینجا برو!” توسط مردی هل داده شد و به خیابان رانده شد و سپس توسط چند نفر محاصره شد و او را مشت کرد و مشت زد تا اینکه اول به خیابان افتاد. خون آلود و مبهوت او را بلند کردند و به سمت یک افسر پلیس رفت.

“راهپیمایی میلیونی MAGA” به شدت در شبکه های اجتماعی تبلیغ شد و این نگرانی را ایجاد کرد که می تواند باعث تضاد با تظاهرکنندگان ضد ترامپ شود ، که هفته ها در نزدیکی کاخ سفید در Black Lives Matter Plaza جمع شده اند.

در حال آماده سازی ، پلیس مناطق وسیعی از مرکز شهر را تعطیل کرد ، جایی که بسیاری از فروشگاه ها و دفاتر از روز انتخابات مستقر شده اند. کریس رودریگز ، مدیر آژانس امنیت داخلی و مدیریت اضطراری شهر ، گفت که پلیس در برقراری صلح با تجربه است.

مسائلی که ستاد انتخاباتی ترامپ و متحدانش به آن اشاره کرده اند در هر انتخابات معمول است: مشکلات در امضاها ، پاکت نامه های پنهانکاری و علائم پستی در برگه های رای گیری از طریق نامه پستی ، و همچنین احتمال وجود تعداد کمی از آراots در اشتباه یا از دست رفتن. با توجه به اینکه بایدن در حاشیه گسترده ای از ترامپ در ایالت های مهم میدان نبرد ، ترامپ را رهبری می کند ، هیچ یک از این مسائل تاثیری در نتیجه انتخابات نخواهد داشت.

یک مقام سابق دولت ، سباستین گورکا ، توسط دادگاه عالی جمعیت را شلاق زد و گفت: “ما می توانیم پیروز شویم زیرا او پیروز شد.” اما ، وی افزود ، “این سخت خواهد بود.”