درخواست وزیر نیروی دریایی ایالات متحده برای تشکیل ناوگان جدید هند و اقیانوس آرام چین را هدف قرار می دهد

پکن: چین روز پنجشنبه گفت كه كینت بریثویت وزیر نیروی دریایی آمریكا برای تأسیس ناوگان جدید نیروی دریایی در تقاطع اقیانوس های هند و آرام با هدف گسترش قدرت نظامی واشنگتن و بودجه های دفاعی “تهدید چین” است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیان در جلسه توجیهی رسانه ای در اینجا گفت: “توسعه چین یک فرصت است و نه یک تهدید ، زیرا به قدرت جهانی برای صلح می افزاید”.

وی گفت: “برخی از مردم در ایالات متحده عادت کرده اند که به اصطلاح” تهدید چین “را به صدا درآورند ، زیرا آنها برای توسعه قدرت و بودجه نظامی خود به بهانه هایی نیاز دارند تا بدنبال هژمونی منطقه ای و جهانی باشند.” واکنش به نظرات Braithwaite.

وی گفت كه آمریكا كه بیشترین هزینه نظامی را دارد ، پایگاه های نظامی خود را در سراسر جهان ایجاد می كند و اغلب ادعا می شود كه توسط دیگران تهدید می شود.

“آیا کسی می تواند منطق مضحک تری را در نظر بگیرد؟ ما از ایالات متحده می خواهیم تا جنگ سرد منسوخ شده و طرز فکر بازی صفر را کنار بگذارد ، توسعه چین را به روشی عینی و منطقی مشاهده کند و برای سازش صلح و ثبات در آسیا و اقیانوسیه نقشی سازنده بازی کند ، “ژائو گفت.

پیش از این ، Braithwaite خواستار ایجاد نیروی دریایی جدید ایالات متحده در نزدیکی مرزهای اقیانوس های هند و آرام – شاید خارج از سنگاپور – برای رسیدگی کامل تر به چالش های دریایی در منطقه فرماندهی هند و اقیانوس آرام ایالات متحده در جهان ، اخبار USNI (موسسه نیروی دریایی ایالات متحده) گزارش شده است.

Braithwaite در خطاب به خود گفت: “ما می خواهیم یک ناوگان شماره گذاری شده جدید به پا کنیم. و ما می خواهیم آن ناوگان شماره دار را در تقاطع بین اقیانوس های هند و اقیانوس آرام قرار دهیم ، و ما واقعاً یک ردپای Indo-PACOM خواهیم داشت.” برای بزرگداشت 245 مین سالگرد تولد تفنگداران دریایی ایالات متحده در موزه ملی سپاه تفنگداران دریایی در تاریخ 27 اکتبر.

“چینی ها تهاجمی بودن خود را در سراسر جهان نشان داده اند. هر یک از متحدان و شرکای ما نگران این هستند که چینی ها چقدر تهاجمی بوده اند. من با کسی بحث خواهم کرد که از زمان جنگ 1812 تاکنون ایالات متحده و حاکمیت ما تحت نوع فشارهایی که امروز شاهد آن هستیم. ”

ارتش چین عضلات خود را در منطقه حیاتی هند و اقیانوسیه از نظر استراتژیک خم کرده و همچنین درگیر اختلافات ارضی است که هم در دریای چین جنوبی و هم در دریای چین شرقی درگیر است.

پکن تقریباً کل 1.3 میلیون مایل مربع دریای جنوب چین را به عنوان قلمرو حاکمیت خود ادعا می کند. چین در حال ساخت پایگاه های نظامی در جزایر مصنوعی منطقه است که توسط برونئی ، مالزی ، فیلیپین ، تایوان و ویتنام ادعا می شود.