درایو ثبت نام برای دانش آموزان در منطقه آیلار در منطقه هایلکندی آسام آغاز شد

گواتاتی: آنچه انتظار می رود انگیزه ای برای ثبت نام آدحار در آسام باشد ، محرک ثبت نام دانش آموزان آادار از روز دوشنبه در منطقه هایلاکندی آغاز شد.

ثبت نام Aadhaar برای دانش آموزان به طور تشریفاتی توسط معاون کمیساریای اضافی (آموزش) ، RK Dam در برنامه ای که توسط Axom Sarba Siksha Abhiyaan ، Hailakandi در دفتر آموزش ابتدایی بلوک برگزار شد ، آغاز شد.

ADC Dam گفت که دولت ایالت این برنامه را برای کمک به ردیابی کودکان مدرسه پیش بینی کرده است تا آنها بتوانند از مزایای برنامه های مختلف دولتی بهره مند شوند.

بازرس مدرسه ، نازمول حسین لاسکار و دیگر مقامات به مناسبت حضور داشتند.

دولت این امر را برای کودکان مدرسه ای تا کلاس XII در م institutionsسسات آموزشی دولتی یا استانی برای افتتاح حساب های بانکی اجباری کرده است. این برنامه 16.32 روروئن برای تمرین ثبت نام آادار در مدارس ابتدایی و متوسطه ایالت به مدت دو ماه در نظر گرفته است. این برنامه به طور همزمان در هر 33 ولسوالی ایالت انجام می شود.

در بخش ثبت نام ، دانشجویان کلاس های I تا XII تحت Axom Sarba Siksha Abhiyan تحت پوشش قرار می گیرند. “SSA برای همه دانش آموزان مدارس مدیریتی ، از جمله مدارس خصوصی ، مرحله ثبت نام Aadhaar را انجام می دهد. با این حال ، پوشش دانش آموزان بلافاصله از کلاس های بالاتر آغاز می شود. دانش آموزان ارشد متوسطه و متوسطه (کلاس های IX تا XII) در یک دسامبر تحت پوشش خود قرار می گیرد “، در یک بخشنامه دولت آمده است.

دفتر دفتر مأموریت ، SSA به مراکز ثبت نام Aadhaar دستور داده است که به دانشجویان و سرپرستان مراکز داغ COVID-19 ، مراکز انزوا در خانه و قرنطینه توصیه کنند که برای ثبت نام به مراکز Adhaar مراجعه نکنند. یک مقام دولتی اعلام کرد: “کودکانی که تحت این گروه ها قرار می گیرند در مرحله بعد تحت پوشش قرار می گیرند.”

همانطور که NRC در حال انجام بود ، ثبت نام Aadhaar در آسام کم بود. وزیر ارشد سارباناندا سونوال اخیراً از معاونان کمیساریا (دی سی) خواسته است تا فروشندگان خصوصی بیشتری را برای انجام سریع ثبت نام آدهاار درگیر کرده و فروشندگانی را که روند کار را به تأخیر می اندازند حذف کنند تا ثبت نام صد درصدی تا پایان سال انجام شود.

وزیر ارشد با بیان اینکه ثبت نام آدحار برای بهره مندی از برنامه های دولت مرکزی بسیار مهم شده است ، وزیر ارشد از DC خواست تا گام هایی برای سرعت بخشیدن به ثبت نام بردارند زیرا چندین منطقه در ثبت نام عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند.

او DC ها را راهنمایی كرد تا فروشندگان خصوصی بیشتری را درگیر كند تا ثبت نام Aadhaar را به سرعت انجام دهند و فروشندگانی را كه تأخیر در روند كار دارند حذف كند تا ثبت نام صد در صد تا پایان سال انجام شود.

وی همچنین بر ضرورت مشارکت جوانان محلی در روند ایجاد فرصت های درآمد ضمن تسریع در روند کار تأکید کرد. Sonowal با اشاره به اینکه نخست وزیر نارندرا مودی اقدام دولت مرکزی را در مورد اجباری شدن ثبت نام Aadhaar برای برنامه های دولت مرکزی انجام داد ، گفت که این یک گام برای جلوگیری از واسطه گری است که از پول دریافتی برای فقرا استفاده کند و او از DC ها خواست که بیشترین اولویت را برای افزایش نرخ بدهند از ثبت نام Aadhaar.