دادگاه پاکستان سخنگوی حافظ سعید JuD را به مدت 32 سال در پرونده های تأمین مالی ترور زندانی کرد

لاهور: دادگاه ضد تروریسم پاکستان در دو پرونده تأمین مالی تروریسم ، 32 سال حبس به یحیی مجاهد ، سخنگوی گروه تروریستی جامع الدوح (حافظ) سعید سعید ، حافظ سعید ، صادر کرد.

دادگاه ضد تروریسم (ATC) روز چهارشنبه در اینجا همچنین دو رهبر دیگر حزب دادگستری از جمله برادر همسر سعید را در پرونده های تأمین مالی ترور محکوم کرد.

“ایجاز احمد بطار قاضی ATC در دو FIRs به یحیی مجاهد سخنگوی دادگاه دادرسی 32 سال حبس تعزیری صادر كرد. پروفسور ظفر اقبال و پروفسور حافظ عبدالرحمان مكی (برادر زن سعید) در دو پرونده 16 و یك سال حبس تعزیری داشتند. ، “یک مقام دادگاه به او گفت.

وی گفت که دو رهبر دیگر دادگاه دادگستری – عبدالسلام بن محمد و لقمان شاه – در پرونده های بیشتر تأمین مالی ترور متهم شدند.

دادگاه دادستان را به ارائه شاهدان خود در 16 نوامبر راهنمایی كرد.

مظنونین در دادگاه با امنیت بالا معرفی شدند و در جریان رسیدگی به پرونده رسانه ها اجازه ورود به محوطه دادگاه را نداشتند.

هفته گذشته ، ATC لاهور حافظ عبدالرحمن مكی ، ظفر اقبال و محمد اشرف را در دو مورد دیگر برای تأمین مالی تروریسم كه توسط اداره مبارزه با تروریسم (CTD) پلیس پنجاب ثبت شده بود ، محكوم كرد.

بر اساس بخشهای مختلف قانون ضد تروریسم به ظفر اقبال و محمد اشرف هر كدام 16 سال زندان محكوم شده اند. مکی در پرونده ای با جریمه 170 هزار روپیه به حبس یک ساله محکوم شده است.

در سپتامبر سال گذشته ، ATC لاهور 16 سال حبس برای پروفسور ظفر اقبال و حافظ عبدوسلام بن محمد و یک سال و نیم حبس به مکی در یک پرونده تأمین مالی ترور صادر کرد.

در فوریه سال گذشته ، سعید به اتهامات مالی تروریسم توسط ATC در لاهور به مدت 11 سال به زندان محکوم شد.

ATC در دو پرونده سعید و دستیار نزدیک او ظفر اقبال را به پنج سال و نیم محکوم کرد. در مجموع 11 سال حكم به طور همزمان اجرا می شود. سعید دوران زندان خود را در زندان کوت لاخپات لاهور سپری می کند. وی در ژوئیه سال گذشته دستگیر شد.

CTD پلیس پنجاب 23 FIR علیه سعید و همدستانش به اتهام تأمین مالی ترور در شهرهای مختلف استان ثبت کرده بود.

سعادت سعودی JuD سازمان مقدماتی لشکر طیبه است که مسئول اجرای حمله بمبئی در سال 2008 است که منجر به کشته شدن 166 نفر ، از جمله شش آمریکایی شد.

ایالات متحده از سعید بعنوان یک تروریست جهانی تعیین شده خاص نام برد و ایالات متحده از سال 2012 ، 10 میلیون دلار جایزه برای اطلاعاتی که سعید را به دادگاه منتقل می کند ، ارائه داده است.

وی تحت قطعنامه 1267 شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر 2008 در فهرست تروریست ها قرار گرفت.