دادگاه عالی در جلسه دادخواست علیه پیروزی Varanasi نخست وزیر نارندرا مودی پایان یافت

دهلی نو: دادگاه عالی روز چهارشنبه جلسه دادخواست دادخواست یک سرباز سابق علیه انتخاب نخست وزیر نارندرا مودی از حوزه انتخابیه واراناسی لوک سبها را به پایان رساند و آن را برای قضاوت محفوظ داشت.

یک دادگاه سه قاضی به ریاست رئیس دادگستری هند SA Bobde پس از رد درخواست سابق BSF جوان بهادور برای به تعویق انداختن پرونده ، دستور خود را حفظ کرد.

CJI گفت: “این پرونده برای رسیدگی به پرونده بسیار مهم است.” “این مدت طولانی است که ادامه دارد. در حال حاضر چهار بار به تعویق افتاده است. ”

تج بهادر ادعا کرده است که افسر برگشته برگه های نامزدی خود را به عنوان نامزد حزب سماجوادی از واراناسی به اشتباه رد کرده است. وی از دادگاه خواسته است که انتخابات 2019 را از حوزه انتخابیه باطل اعلام کند و نظرسنجی های جدید را در آنجا ترتیب دهد.

“ما نمی توانیم این را به طور نامحدود بشنویم. این کار را نمی توان اینگونه ادامه داد.”

– CJI

در جلسه دادرسی روز چهارشنبه ، وکیل تج بهادر ، پرادیپ کومار یداو خواستار به تعویق انداختن پرونده شد تا به او اجازه دهد به س questionsالات دادگاه پاسخ دهد. CJI گفت: “ما نمی توانیم این را به طور نامحدود بشنویم.” وی با بیان اینکه دفتر نخست وزیری را به عنوان یک دفتر منحصر به فرد معرفی کرد ، گفت: “این کار را نمی توان اینگونه ادامه داد.”

“ما در حال شنیدن شما هستیم. ما شما را کوتاه نمی کنیم. شما می توانید وقت بخواهید اما ما باید بررسی کنیم که آیا زمان دادن به آن عملی است یا نه؟ ” “ما به هر دلیلی آن را موکول نمی کنیم.”

دیگر داوران نیمکت نشین Justices AS Bopanna و V Ramasubramaniun هستند.

در مواجهه با عدم پذیرش دادگاه از زمان ، یداو ادعا کرد که اسناد نامزدی موکلش به اشتباه توسط افسر بازگشت کننده رد شده است.

طبق قوانین کمیسیون انتخابات ، کارمندان دولت که در نظرسنجی ها شرکت می کنند باید گواهی عدم اخراج از خدمت به دلیل فساد یا بی وفایی به دولت را ارائه دهند – افرادی که به دلیل چنین اتهاماتی اخراج شده اند نمی توانند برای پنج سال در انتخابات شرکت کنند. اوراق یداو رد شد زیرا با گواهی همراه نبود.

یداو ادعا کرد ، افسر برگشت کننده فرصت کافی به تح بهادر برای ارائه گواهی از کمیسیون انتخابات نداد. وی اظهار داشت: در صورت رد شدن مقالات ، افسر برگرداننده باید زمان کافی برای تولید گواهینامه به نامزد بدهد.

استدلال وی توسط وکیل مدافع ارشد Harish N Salve که برای نخست وزیر معرفی شد ، مورد اعتراض قرار گرفت. وی استدلال كرد كه چنین الزامی وجود ندارد و افزود: “لزوماً لازم نیست زمان داده شود.”

سپس CJI از یداو مطلع شد كه آیا بهادر به دنبال زمان برای تهیه این گواهینامه بوده است یا خیر. یداو ادعا کرد که وقتی او به دنبال زمان بود ، اوراق رد شد.

پس از آنكه كمسیون تحقیق او را به دلیل انضباط عمومی نسبت به شکایت خود نسبت به آبریزه بودن و روتیس سوخته که گفته می شود برای ژاوان خدمت کرده است ، بهادر از BSF اخراج کرد.

او سعی کرد ابتدا به عنوان یک مستقل و بعداً به عنوان نامزد SP رقابت کند ، اما مقاله های وی رد شد.