خداحافظ وب مسترهای گوگل، سلام مرکز جستجوی گوگل | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

چهارشنبه 11 نوامبر 2020

Googlebot در حال خواندن کتاب با دوست عنکبوتی جدید

تاریخچه پشت وب مسترهای گوگل

Merriam-Webster ادعا می کند که اولین استفاده شناخته شده از کلمه “وب مستر” در سال 1993 بود، سال ها قبل از اینکه گوگل حتی وجود داشته باشد. با این حال، این اصطلاح در حال تبدیل شدن به قدیمی است و با توجه به داده های موجود در کتاب ها، استفاده از آن در حال کاهش شدید است. مطالعه تجربه کاربری که انجام دادیم نشان داد که تعداد بسیار کمی از متخصصان وب دیگر خود را به عنوان مدیر وب سایت معرفی می کنند. آنها به احتمال زیاد خود را بهینه ساز موتور جستجو (SEO)، بازاریاب آنلاین، وبلاگ نویس، توسعه دهنده وب یا صاحب سایت می نامند، اما تعداد بسیار کمی از آنها “وب مستر” هستند.

اسممون رو عوض میکنیم

در طوفان فکری نام جدیدمان، متوجه شدیم که یک اصطلاح وجود ندارد که به طور کامل کارهای مردم را در وب سایت ها خلاصه کند. برای تمرکز بیشتر روی موضوعی که در مورد آن صحبت می کنیم (جستجوی Google)، نام خود را از “Google Webmasters Central” به “Google Search Central” در وب سایت های خود و در رسانه های اجتماعی تغییر می دهیم. هدف ما همچنان همان است. هدف ما این است که به افراد کمک کنیم دید وب سایت خود را در جستجوی Google بهبود بخشند. این تغییر در اکثر سیستم عامل ها در چند روز آینده اتفاق خواهد افتاد.

متمرکز کردن اطلاعات کمک در یک سایت

برای کمک به افراد در یادگیری نحوه بهبود نمایان بودن وب‌سایت خود در جستجوی Google، ما همچنین اسناد راهنما و وبلاگ‌های خود را در یک سایت ادغام می‌کنیم.

با حرکت رو به جلو، مرکز راهنمای کنسول جستجو فقط حاوی اسناد مربوط به استفاده از کنسول جستجو خواهد بود. همچنین هنوز خانه انجمن راهنمایی ما است که به تازگی از “انجمن راهنمای وب مسترها” به “انجمن مرکزی جستجوی Google” تغییر نام داده است. اطلاعات مربوط به نحوه عملکرد جستجوی Google، خزیدن و نمایه‌سازی، دستورالعمل‌های جستجو، و سایر موضوعات مرتبط با جستجو، به سایت جدید ما منتقل می‌شوند، که قبلاً فقط بر مستندات توسعه‌دهنده وب متمرکز بود. انتقال محتوا طی چند روز آینده انجام خواهد شد.

ما به تولید محتوا برای هرکسی که می‌خواهد وب‌سایت‌هایشان در جستجوی Google نمایش داده شود، ادامه می‌دهیم، خواه شما تازه کار SEO را شروع کرده‌اید یا یک متخصص وب با تجربه باشید.

ادغام وبلاگ ها

وبلاگی که اکنون می خوانید نیز به سایت اصلی ما منتقل می شود. با این حال، ما یک هفته صبر خواهیم کرد تا به مشترکین اجازه دهیم این آخرین پست را در پلتفرم قدیمی بخوانند. انتقال این وبلاگ، از جمله 13 وبلاگ محلی دیگر ما، به یک مکان مزایای زیر را به همراه دارد:

  • کشف بیشتر محتوای مرتبط (اسناد راهنما، وبلاگ های محلی، اطلاعات رویداد، در یک سایت)
  • جابجایی بین زبان‌ها آسان‌تر است (دیگر نیازی به یافتن URL بومی‌شده وبلاگ نیست)
  • پلتفرم بهتر به ما امکان می دهد محتوا را حفظ کنیم، پست وبلاگ را راحت تر بومی سازی کنیم و پست ها را به طور مداوم قالب بندی کنیم

در ادامه، همه پست‌های بایگانی شده و جدید وبلاگ در developers.google.com/search/blog ظاهر می‌شوند. برای اینکه به‌روزرسانی‌ها را از ما دریافت کنید، نیازی به انجام هیچ اقدامی ندارید. ما مجموعه فعلی مشترکین RSS و ایمیل را به URL وبلاگ جدید هدایت خواهیم کرد.

طلسم Googlebot به روز می شود

طلسم Googlebot ما نیز در حال ارتقا است. روزهای سرگردانی انفرادی Googlebot در وب به پایان می رسد، زیرا یک دستیار جدید به Googlebot در خزیدن در اینترنت می پیوندد.

طلسم Googlebot به روز می شود

وقتی برای اولین بار با این موجود کنجکاو آشنا شدیم، از خود پرسیدیم: “آیا این واقعا یک عنکبوت است؟” پس از کمی مشاهدات، متوجه شدیم که این هیبرید ربات عنکبوتی می تواند مسافت های زیادی را بپرد و وقتی با نور سبز احاطه شده باشد بهترین دید را دارد. ما فکر می کنیم بهترین دوست جدید Googlebot یک عنکبوت از جنس Phidippus است، اگرچه به نظر می رسد که ویژگی های ربات مانندی نیز دارد. Googlebot نام مستعار جدیدی را برای ربات عنکبوتی کوچولو امتحان کرده است، اما آنها هنوز روی چیزی راضی نشده اند. شاید بتوانید کمک کنید؟

به عنوان کلمات جدایی، نشانک های خود را به روز کنید و اگر سؤال یا نظری دارید، می توانید ما را در اینجا بیابید توییتر و در انجمن راهنمای مرکزی جستجوی Google ما.