حفاظت از داده ها: هند در حال انتقال داده های مردم آمریکایی است که فقط می توانند رویای خود را داشته باشند

توسط Saritha Rai

هند بیش از 560 میلیون کاربر اینترنت دارد که همگی داده های ترابایت را تولید می کنند. به زودی آنها کنترل بی سابقه ای بر ردپای مالی دیجیتال خود خواهند داشت ، با توانایی تصمیم گیری در مورد اشتراک گذاری ، با چه کسی و برای چه مدت.

بانک های برتر هند در حال آماده شدن برای راه اندازی سیستمی هستند که به مصرف کنندگان امکان دسترسی به گستره وسیعی از داده های مالی آنها را می دهد و به آنها امکان می دهد فوراً آن را به اشتراک بگذارند. رویکرد جاه طلبانه ای است که توسط بانک رزرو هند پشتیبانی می شود و ترکیبی از حفاظت از حریم خصوصی و گزارشگری اعتباری است: در صورت کارکرد ، می تواند بازار اعتبار را برای میلیون ها هندی باز کند در حالی که سطح جدیدی از امنیت داده ها و کنترل مصرف کننده را ارائه می دهد.

تلاش هند یکی از ابتکارات انگشت شماری در سراسر جهان برای بازگرداندن کنترل داده ها به مصرف کنندگان است ، به ویژه با جنبش “بانکداری آزاد” در اروپا و استرالیا. رویکرد هند منحصر به فرد است – برای واسطه گری در فرآیند غالباً پیچیده اشتراک اطلاعات ، به اشخاص ثالث متکی است – و همچنین جمعیت هدف آن ، که عمدتا فقیر هستند و اکنون از سیستم رسمی بانکی مستثنی هستند ، نیز چنین است.

ناندان نایلکانی ، رئیس اینفوسیس ، مشاور مشاور این طرح و دیگر اصلاحات عمده فناوری ، گفت: “فقط هند راه حلی برای چنین مقیاسی دارد.” “این آینده است.”

چگونه کار می کند

سیستم “تجمیع کننده حساب” توسط بانک ها و دارای مجوز از بانک مرکزی هند ارائه می شود که همچنین جمع آوری و به اشتراک گذاری داده ها را تنظیم می کند. با ورود به برنامه های مجاز ، کاربران قادر خواهند بود انواع داده های مالی را جمع آوری کنند – الگوی هزینه ، بازپرداخت قبض ، اظهارنامه مالیاتی ، معاملات تجاری – که پس از آن می توانند بلافاصله و به طور موقت برای دستیابی به وام ، محصولات سرمایه گذاری به اشتراک بگذارند. یا حتی بیمه

به عنوان مثال یک وام گیرنده احتمالی ممکن است بخشی از پرونده های مالیاتی کالاها و خدمات خود را آزاد کند تا وام دهنده ای را برای اعتبار اعتبار متقاعد کند. یک فروشنده سبزیجات بدون وثیقه برای پس گرفتن وام ممکن است بیانیه گردش پول را به اشتراک بگذارد یا برای نشان دادن قابلیت اطمینان از سابقه بازپرداخت تلفن همراه استفاده کند.

قوانین و شیوه های دیجیتالی تازه تاسیس هند زمینه این نوع سیستم ها را ایجاد می کند. اکنون بانک مرکزی نیاز دارد تا داده های مالی در قالب استاندارد و قابل خواندن توسط ماشین گزارش شود ، این بدان معنی است که تقسیم و اشتراک گذاری خودکار آن آسان تر است. هند همچنین دارای سابقه جمع آوری و محافظت از مجموعه های عظیم داده های شخصی ، از جمله اطلاعات بیومتریک و پرداخت ها است.

یک رویکرد متفاوت

BG Mahesh ، یکی از بنیانگذاران Sahamati ، یک مجموعه غیرانتفاعی جمع حسابها ، گفت: این سیستم جدید به وام دهندگان کمک خواهد کرد تا به میلیون ها شرکت کوچک هند که نیاز به ماهیانه 1.5 تریلیون روپیه (21 میلیارد دلار) وام دارند ، خدمت کنند.

وی گفت: “بانك های كوچك می توانند در این زمینه بازی تازه تراز شده با دادن وام های كاری به مشاغل دیگری كه هیچ دارایی دیگری به جز جریان نقدی ندارند ، رقابت كنند.”

صرف نظر از این ، کاربران هندی دسترسی فوری و جدیدی به اطلاعات مالی خود خواهند داشت ، و کنترل می کنند چه کسی چه موقع را ببیند. این یک تضاد قابل توجه با آنچه در ایالات متحده اتفاق می افتد ، جایی که سه آژانس بزرگ گزارش دهنده اعتبار ، آرایه محدودی از داده های مالی مصرف کنندگان را مستقیماً از بانک ها جمع می کنند ، و فقط با موافقت مقطعی مجدداً آنها را فروختند.

این همچنین یک رویکرد متفاوت نسبت به جمع آوری و حفظ حریم خصوصی داده ها نسبت به آیین نامه عمومی حفاظت از داده جدید اروپا است که حقوق مصرف کنندگان را تقویت می کند اما همچنان به شرکت های خاص اجازه می دهد داده های کاربران را ردیابی کنند.

“جمع کننده های حساب” هند بخشی از فشار گسترده برای پیروی از حکم دادگاه عالی سال 2017 است که حریم خصوصی را به عنوان یک حق جهانی جهانی تعیین می کند. در اواخر سال جاری ، پارلمان هند بحث در مورد لایحه محافظت از اطلاعات شخصی را تجدید می کند ، که شرط های جدیدی را برای شرکت های تجاری در این کشور وضع می کند.

تشویق کاربران

بانک رزرو هند به بیش از نیمی از دو تجمع حساب از جمله Jio Information Solutions ، بخشی از گروه اعتماد Mukesh Ambani و NESL Asset Data ، نهادی که توسط کنسرسیومی از بزرگترین بانک های این کشور تأسیس شده ، مجوز داده است. چندین آزمایش آزمایشی روی سیستم را قبلاً انجام داده اند.

در همان زمان ، صحاماتی در تلاش است تا موسسات مالی را متقاعد کند تا از سیستم جدید استقبال کنند. در اواخر این ماه ، برنامه ای برای تشویق استارتاپ های فناوری برای توسعه برنامه های سازگار برنامه ریزی شده است. در حال حاضر بانک دولتی هند ، بانک ICICI ، Kotak Mahindra Bank و Axis Bank سیستم را امضا کرده و در حال آزمایش آن هستند. تنظیم کنندگان مالی پیشرو در کشور نیز چنین هستند.

آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که مردم از آن استفاده می کنند. سیستم رتبه بندی اعتباری هند نسبتاً جدید است و فقط بخش کوچکی از جمعیت را شامل می شود. اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست وام ، هم وام گیرندگان کوچک و هم وام دهندگان احتمالی را بازدارده است. جمع کننده های حساب این مشکل را حل می کنند – به طور بالقوه.

VR Govindarajan ، بنیانگذار و مدیر عامل بررسی کننده اطلاعات مالی Perfios ، که مجوز تجمیع حساب را دریافت کرده است ، گفت: “ما باید اطمینان حاصل کنیم که صدها میلیون هندی با سطح تحصیلات و سواد مختلف به درستی رضایت را درک می کنند.” “این یک کار در حال انجام است و برای اینکه سیستم به طور گسترده پذیرفته شود ، ما باید بشارت دهیم.”