جو بایدن می خواهد کنگره امسال کمک های اضطراری COVID را تصویب کند

ویلمینگتون: جو بایدن رئیس جمهور منتخب از کنگره می خواهد که میلیاردها دلار کمک اضطراری COVID-19 را قبل از پایان سال تصویب کند ، به گفته یک دستیار ارشد که جمعه هشدار داد “دیگر جایی برای تأخیر نیست”.

جن پسکی ، معاون انتقال بایدن ، سخنان خود را پیش از اولین دیدار حضوری بایدن از زمان پیروزی در انتخابات با نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر دموکرات سنا ، بیان کرد. رئیس جمهور دموکرات ورودی بعد از ظهر جمعه میزبان دموکرات های برتر مجلس و سنا در مقر موقت انتقال خود در یک مرکز تئاتر در مرکز شهر ویلمینگتون ، دلاور خواهد بود.

انتظار می رود بحث آنها خصوصی باشد ، گرچه چالشهای فوری که با آن روبرو هستند پنهان نیست.

تیم جدید حاکمیت برای تأیید لایحه تسکین COVID-19 دیگر با فشار شدیدی روبرو شده است ، برنامه روشنی برای توزیع میلیون ها دوز واکسن احتمالی ارائه داده است ، و بایدن تنها چند روز با رونمایی از اولین انتخاب کابینه خود فاصله دارد. منوط به تأیید سنا هستند.

پسکی گفت که بایدن ، پلوسی و شومر در حال تلاش “در مرحله قفل” هستند تا قبل از به تعویق انداختن کنگره برای سال ، یک دوره شناخته شده به عنوان جلسه اردک لنگ ، برای لایحه امداد همه گیر تلاش کنند.

پسکی گفت: “آنها در توافق توافقنامه ای هستند که نیاز به کمک اضطراری و کمک در طول جلسه اردک لنگ برای کمک به خانواده ها و کمک به مشاغل کوچک است.” “دیگر جایی برای تأخیر وجود ندارد و ما باید هرچه سریعتر به جلو حرکت کنیم.”

رئیس جمهور منتخب همچنین قول همکاری نزدیک با جمهوری خواهان در کنگره را برای اجرای دستور کار خود داده است ، اما تاکنون او کنگره خود را بر متحدان برجسته دموکرات خود متمرکز کرده است.

این جلسه دو روز پس از آن برگزار شد كه دموكرات های مجلس نمایندگان ، پلوسی را به عنوان سخنرانی معرفی كردند كه سال آینده مجدداً آنها را به عنوان رئیس جمهور بایدن راهنمایی خواهد كرد ، هرچند كه به نظر می رسید این دو سال آخر حضور وی در پست رهبری است. دموکرات کالیفرنیا ، اولین زنی که سخنران است ، قبلاً شش سال در این کار خدمت کرده است ، اما دو نفر بعدی بعنوان سخت ترین وی ظاهر می شوند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ همچنان مانع انتقال آرام قدرت به رئیس جمهور بعدی می شود و از همکاری دولت وی با تیم انتقال بایدن امتناع ورزید. به طور خاص ، دولت ترامپ دسترسی بایدن به جلسات توجیهی مربوط به امنیت ملی و برنامه همه گیر را که به گفته رهبران هر دو حزب برای آماده سازی بایدن برای دولت بلافاصله پس از تحلیف 20 ژانویه مهم است ، منع می کند.

بایدن روز پنجشنبه در تلاش برای دور زدن دولت ترامپ به طور کلی با مجموعه ای از فرمانداران برجسته جمهوری خواه و دموکرات دیدار کرد.

بایدن در حالی که قول داد در جبهه ای واحد علیه ویروس از سیاست بالاتر رود ، گفت: “متأسفانه ، دولت من نتوانسته است هر آنچه را که نیاز داریم بدست آورد.” “تمایل واقعی برای مشارکت واقعی بین ایالات و دولت فدرال وجود دارد.”

الكس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت ترامپ روز جمعه در “CBS This Morning” اظهار داشت كه اتهام بایدن مبنی بر اینكه تأخیرهای انتقال باعث هزینه جان آمریكایی ها می شود “كاملاً نادرست است”.

آذر گفت: “تمام جنبه های کاری که ما انجام می دهیم کاملاً شفاف است – هیچ اطلاعات و دانش محرمانه ای وجود ندارد.”

در همین حال ، ترامپ در حال تشدید تلاش های گستاخانه خود برای ایجاد تردید در نتایج انتخابات است. مبارزات بی سابقه رئیس جمهور مستعفی برای انتشار اطلاعات نادرست اکنون شامل فشار بر مقامات میشیگان برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات ایالت خود است.

بایدن با بیش از 150،000 رأی میشیگان را به دست آورد ، اختلاف 15 برابر بیشتر از ترامپ هنگام پیروزی در ایالت چهار سال پیش.

کارشناسان قانون انتخابات فشار ترامپ را به عنوان آخرین نفس نفس گیر مبارزات انتخاباتی خود می دانند و می گویند که بایدن از ژانویه وارد دفتر بیضی شکل می شود. اما نگرانی زیادی وجود دارد که تلاش ترامپ آسیب واقعی به ایمان عمومی نسبت به صحت انتخابات ایالات متحده وارد کند.