جو بایدن در انتخاب پشتوانه قفل شدن ویروس با انتخاب سختی روبرو است

جو بایدن برخلاف هر رئیس جمهور جدید دیگری با تصمیمی روبرو است: اینکه آیا از یک قفل ملی کوتاه مدت حمایت می کند تا سرانجام همه گیری همه گیر را دستگیر کند.

در حال حاضر ، این سوالی است که رئیس جمهور منتخب ترجیح می دهد از آن اجتناب کند. در هفته ای که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را شکست داد ، بایدن بیشتر سخنان عمومی خود را به تشویق آمریکایی ها برای استفاده از نقاب و مشاهده ویروس کرونا به عنوان تهدیدی که هیچ توجهی به ایدئولوژی سیاسی ندارد ، اختصاص داده است.

اما این بحث در بین اعضای هیئت مشاوره ویروس کرونا ، که بایدن این هفته اعلام کرد ، پر جنب و جوش بوده است. یکی از اعضا ، دکتر مایکل استرهلم ، پیشنهاد کرد که چهار تا شش هفته با کمک مالی برای آمریکایی هایی که معیشت آنها تحت تأثیر قرار می گیرد ، قفل شود. وی بعداً اظهارات خود را پس گرفت و توسط دو نفر دیگر از اعضای هیئت رد شد كه گفتند نباید قفل گسترده ای مورد بررسی قرار گیرد.

این نشانه آن است که بایدن هنگام افتتاح در ژانویه با آن روبرو خواهد شد. وی به عنوان سرپرست مسئول بهداشت عمومی آمریكا نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهور این كشور فعالیت می كرد و در مورد چالش های پیش روی این كشور صریح گفته و هشدار می دهد كه “زمستان تاریك” هرچه بیشتر رخ دهد.

اما بحث در مورد قفل شدن خصوصاً حساس است. از طرف دیگر ، تصویب رئیس جمهور تقریباً غیرممکن است و این نیاز به حمایت دو حزب از مقامات ایالتی و محلی دارد. اما به طور گسترده تر ، آنها یک نقطه اشتعال سیاسی هستند که می توانند تلاش های بایدن را برای متحد کردن یک کشور عمیقا تقسیم شده تضعیف کنند.

دکتر آمش آدلجا ، دانشمند ارشد مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز که می گوید اگر مردم محدودیت ها را رعایت نکنند ، چنین اقدامی می تواند وضعیت را بدتر کند ، گفت: “قفل کردن ممکن است عواقبی داشته باشد که ارزش چنین رویکردی را کاهش دهد.”

ترامپ روز جمعه در اولین حضور علنی خود پس از شکست در انتخابات اظهار داشت که از قفل کردن حمایت نمی کند. رئیس جمهور که هنوز به پیروزی بایدن اعتراف نکرده است ، احتمالاً پس از ترک مقام خود ، این پیام را به طرفداران وفادار خود تقویت می کند.

هنوز هم ، شمار همه گیرها در حال افزایش است.

ویروس کرونا ویروس 10.6 میلیون مورد عفونت تأیید شده و تقریباً یک چهارم میلیون مرگ و میر در ایالات متحده است.

موارد جدید در هر روز در حال افزایش است ، رکوردها را بارها و بارها خرد می کند و در روز پنجشنبه بیش از 153،000 رکورد می زند.

چندین ایالت شروع به بازگرداندن برخی از محدودیت های اعمال شده برای اولین بار در بهار کرده اند. اما رهبران بسیاری از کشور با احتیاط پیش می روند ، زیرا می دانند آمریکایی ها از خلال اختلالات مربوط به ویروس خسته شده اند.

در واقع ، پس از اظهار نظر اوسترهلم ، تعدادی از اعضای گروه ویژه بایدن برای رد كردن علنی احتمالات قفل خارج شدند. دکتر ویوک مورتی ، ژنرال سابق جراح آمریکایی که به عنوان یکی از روسای جمهور در بورد مشاوره ویروس کرونا فعالیت می کند ، گفت که این گروه در حال بررسی “یک سری محدودیت هایی است که ما براساس شدت ویروس از بالا یا پایین می گیریم” در یک منطقه معین

مورتی در برنامه “صبح بخیر آمریکا” از ABC گفت: “ما در جایی نیستیم که بگوییم کل کشور را تعطیل کنید. ما باید هدف بیشتری قرار بگیریم.” “اگر ما این کار را نکنیم ، آنچه شما می خواهید پیدا کنید این است که مردم حتی بیشتر خسته می شوند. مدارس به روی کودکان باز نمی شوند و اقتصاد آسیب بیشتری می بیند ، بنابراین ما باید علم را دنبال کنیم ، اما ما باید دقیق تر هم باشیم. ”

دکتر سلین گراوندر ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشکده پزشکی NYU Grossman و یکی دیگر از اعضای گروه ویژه در صحبت با CNBC ، گفت که “به عنوان یک گروه ، واقعاً اتفاق نظر بر این است که ما به یک رویکرد دقیق تر نیاز داریم.” وی گفت: “ما می توانیم از نظر جغرافیایی بسیار هدفمندتر شویم. همچنین می توانیم از نظر بسته شدن مورد هدف قرار بگیریم.”

در حین کارزار ، بایدن متعهد شد که آزمایش را به صورت گسترده و در دسترس قرار دهد. استخدام هزاران کارگر بهداشت برای کمک به اجرای برنامه های ردیابی تماس. و به مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها دستور دهد تا راهنمايي هاي شفاف و آگاهانه از سوي كارشناسان ، مدارس و مقامات محلي در مورد بازگشايي در مناطقي كه بسته شده اند را ارائه دهند.

برای آماده سازی برای موج احتمالی در موارد ، وی منابع وزارت دفاع را آماده می کند تا در صورت لزوم ظرفیت مراکز درمانی ، پشتیبانی لجستیکی و پزشکان و سایر پرسنل پزشکی را فراهم کند. بایدن همچنین از قانون تولید دفاع برای افزایش ماسک ، محافظ صورت و سایر تجهیزات محافظت شخصی برای کمک به کاهش کمبودها در بیمارستان ها استفاده می کند.

اما خود بایدن به برخی از سردرگمی ها در مورد موضع خود در مورد قفل شدن در جریان کارزار دامن زد. او در ابتدا به ABC گفت اگر آنها به او توصیه كنند كه كشور را تعطیل كند “و سپس موضع گیری ظریف تری انجام دهد” “به دانشمندان گوش خواهد داد. وی در شهریور ماه در یک تالار شهر گفت: “از نظر من دیگر نیازی به امکان تعطیلی کل اقتصاد نخواهد بود.”

حتی اگر یک قفل در سراسر کشور منطقی باشد ، نظرسنجی ها نشان می دهد که اشتهای آمریکایی ها برای تعطیلی کاهش می یابد. گالوپ دریافت كه فقط 49 درصد آمریكایی ها اظهار داشتند كه “به دلیل شیوع ویروس” بسیار زیاد “می توانند به دستور یک ماه در خانه بمانند”. یک سوم کامل گفت که احتمالاً بسیار کم یا زیاد بعید است که آنها چنین حکمی را رعایت کنند.