جو بایدن خواستار GSA است تا اجازه دهد انتقال رسمی آغاز شود

واشنگتن: جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب روز چهارشنبه گفت تاخیر اداره خدمات عمومی در اجازه آغاز انتقال رسمی ریاست جمهوری می تواند تلاش برای توزیع واکسن ویروس کرونا را چند هفته یا چند ماه عقب بیاندازد. بایدن در یک نشست مجازی با کارگران خط مقدم گفت: “ما نتوانسته ایم به انواع چیزهایی که باید درباره آنها بدانیم دسترسی پیدا کنیم – عمق ذخایر ، ما می دانیم که چیزهای زیادی وجود ندارد.” تیم از برنامه دولت برای توزیع واکسن اطلاع ندارد.

رئیس اداره خدمات عمومی ، که توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ منصوب شده است ، تاکنون از “اطمینان” که بایدن برنده آشکار رای ریاست جمهوری در 3 نوامبر است ، خودداری کرده است. چنین اقدامی به تیم بایدن امکان دسترسی به داده های دولت ، کارشناسان و مقامات را به عنوان بخشی از روند انتقال می دهد. چهارشنبه شب ، رهبران انجمن ملی تولیدکنندگان از دولت ترامپ خواستند “با همکاری بایدن و تیمش همکاری کند.”

آنها در بیانیه مشترکی گفتند: “در حالی که ما چالش های دادگاه را که بخشی از روند دموکراتیک ما است درک می کنیم و به آن احترام می گذاریم ،” ضروری است که ملت ما رئیس جمهور و مشاورانی داشته باشد که با توجه به چالشهای پیش رو و تهدیدهای امنیت اقتصادی و ملی ما و از همه مهمتر سلامت عمومی. ”