جو بایدن تیم برتر کاخ سفید را با پیشکسوتان کمپین پر می کند

واشنگتن: جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، روز سه شنبه تعداد زیادی از مناصب عالی کارمندان کاخ سفید را اعلام کرد که از رده های ارشد مبارزات انتخاباتی خود و برخی از نزدیکترین افراد معتمد خود برای پر کردن تیم رهبری کاخ سفید به طور فزاینده متنوعی استفاده می کند.

بایدن تأیید کرد که مدیر سابق ستاد انتخاباتی جن اومالی دیلون به عنوان معاون رئیس ستاد خدمت خواهد کرد ، در حالی که سدریک ریچموند نماینده رئیس لوئیزیانا و استیو ریچتی مشاور ستاد انتخاباتی نقش های ارشد را در دولت جدید بازی می کنند. ریچموند برای پر کردن شغل کاخ سفید کرسی کنگره خود در لوئیزیانا را ترک خواهد کرد.

رئیس جمهور منتخب همچنین اعلام كرد كه مایك دونیلون ، یكی از معتمدان بایدن ، به عنوان مشاور ارشد خدمت خواهد كرد. دانا رموس ، مشاور عمومی فعلی این کمپین ، مشاور کاخ سفید خواهد بود. جولی چاوز رودریگز ، که یکی از معاونان ستاد انتخاباتی بایدن بود ، به عنوان مدیر دفتر امور بین دولتی کاخ سفید فعالیت خواهد کرد. و آنی توماسینی ، که در حال حاضر رئیس ستاد بایدن است ، به عنوان مدیر عملیات دفتر بیضی خدمت می کند.

آنتونی برنال پس از اینکه رئیس ستاد وی در کارزار انتخاباتی بود ، و جولیسا رینوسو پنتالئون ، سفیر سابق اوباما در اروگوئه ، به عنوان مشاور ارشد جیل بایدن ، به عنوان مشاور ارشد وی فعالیت خواهند کرد.

استخدام های جدید موج اولیه ای است که در نهایت صدها دستیار جدید کاخ سفید در هفته های آینده استخدام خواهند شد ، زیرا بایدن برای ایجاد یک دولت برای اجرای چشم انداز حاکمیت خود ، یک دولت را استخدام می کند. دموکرات 20 ژانویه افتتاح می شود.

اواخر هفته گذشته ، بایدن از مشاور ارشد سابق مبارزات انتخاباتی رون كلین استفاده كرد تا به عنوان رئیس ستاد وی خدمت كند.

آخرین دور نشان دهنده تعهد بایدن برای تنوع در کارکنان وی است – تیم شامل چهار نفر از رنگین پوست و پنج زن است.

بایدن در بیانیه ای گفت: “آمریكا با چالش های بزرگی روبرو است و آنها دیدگاه های گوناگون و تعهدی مشترك برای مقابله با این چالش ها و ظهور در طرف دیگر یك ملت قویتر و متحد تر دارند.”

اومالی دیلون 44 ساله اولین زنی بود که یک مبارزات موفقیت آمیز ریاست جمهوری دموکرات ها را مدیریت کرد. او یک فعال سیاسی باسابقه است که در هر دو پیشنهاد باراک اوباما در کاخ سفید کار کرده است.

رودریگز ، نوه رهبر اتحادیه فقید کارگران مزرعه سزار چاوز ، قبل از حضور در مبارزات انتخاباتی بایدن ، مدیر سیاسی ملی تیم ریاست جمهوری سال 2016 سناتور کمالا هریس بود و در دولت اوباما خدمت می کرد.

ریچموند ، یک آمریکایی آفریقایی تبار 47 ساله ، مشاور ارشد رئیس جمهور و مدیر دفتر روابط عمومی کاخ سفید خواهد بود ، نقشی که والری جارت در دولت اوباما بازی کرد. انتظار می رود که وی با کنگره درگیر شود و بر جامعه سیاه پوستان و سایر گروه های اقلیت تمرکز کند.

ریچموند ، رئیس سابق کنگره سیاهان کنگره ، از نخستین طرفداران برجسته بایدن بود و به عنوان رئیس انتخابات مبارزات انتخاباتی وی فعالیت می کرد. ریچموند یک نشست خبری سه شنبه را برنامه ریزی کرده است که انتظار می رود اعلام کند که کرسی خود را در کنگره ترک می کند.

ریچتی ، دونیلون ، توماسینی و برنال همگی روابط دیرینه ای با خانواده بایدن دارند. ریچتی در دوره دوم ریاست جمهوری اوباما رئیس ستاد بایدن بود ، در حالی که دونیلون از سال 1981 در نقش های مختلف به او مشاوره داده است و توماسینی زمانی که هنوز سناتور بود در نقش های ارتباطی برای بایدن خدمت می کرد. برنال در مبارزات انتخاباتی اوباما و بایدن در سال 2008 برای جیل بایدن کار کرد و در هر دو دوره دولت اوباما در نقش های مختلف برای او کار کرد.

شکل کابینه بایدن کمتر روشن است که منوط به تأیید سنا خواهد بود. از زمان پیروزی در انتخابات در اوایل ماه جاری ، رئیس جمهور منتخب با معاون انتخاب شده کامالا هریس در نزدیکی منزل خود در دلاور مقابله کرده و خود را برای شغل حاکمیت آماده می کند.

بایدن در هفته های آینده انتخاب کابینه با مشخصات بالاتر را آغاز می کند.