جو بایدن تلاش می کند تا اعدام ها پایان یابد زیرا دولت 3 مورد دیگر را تعیین کرده است

واشنگتن: رئیس جمهور منتخب جو بایدن مخالف مجازات اعدام است و سخنگوی وی روز شنبه برای پایان دادن به مجازات آن تلاش خواهد کرد ، در حالی که وزارت دادگستری قبل از تحلیف 20 ژانویه سه اعدام فدرال دیگر را برنامه ریزی کرد ، از جمله دو مورد کمی قبل از اینکه وی تصمیم بگیرد اداره شدن

اداره زندان ها روز پنجشنبه پس از 17 سال وقفه ، هشتمین حکم اعدام فدرال را در سال جاری به اجرا درآورد و احتمالاً فشارها بر تصمیم گیری بایدن در مورد اینکه آیا دولت وی پس از تحلیف سوگند به برنامه خود برای اجرای اعدام ادامه خواهد داد ، افزایش می یابد یا خیر. در مورد دولت ترامپ تا اعدامها تا زمانی که بایدن روی کار بیاید مکث کند.

دبیر مطبوعاتی تی جی داكلو گفت: بایدن “با مجازات اعدام در حال حاضر و در آینده مخالف است”. وی در مورد اینکه آیا اعدامها بلافاصله پس از روی کار آمدن بایدن موقتاً متوقف خواهد شد ، اظهار نکرد.

اعدام های فدرال امسال علیرغم شیوع ویروس کرونا که بیش از 250،000 نفر را کشته و در داخل سیستم های زندان کشور بیداد می کند ، از سر گرفت. در این سال ، وزارت دادگستری تعداد بیشتری از افراد را در طول نیم قرن گذشته به قتل رسانده است ، علیرغم کاهش حمایت عمومی هم از طرف دموکرات ها و هم از جمهوری خواهان برای استفاده از آن.

در دادگاهی که جمعه شب تشکیل پرونده دادگاه ، این وزارتخانه گفت که در حال تعیین زمان اعدام آلفرد بورژوا برای 11 دسامبر و کوری جانسون و داستین هیگز برای 14 و 15 ژانویه است. دو اعدام دیگر برای امسال برنامه ریزی شده بود ، از جمله اولین زن در حدود شش دهه توسط دولت فدرال اعدام شود. اما روز پنجشنبه ، یک قاضی فدرال حکم داد که اعدام نمی تواند قبل از پایان سال ادامه یابد.

دادستان ها می گویند بورژوا شکنجه کرده ، مورد آزار جنسی قرار گرفته و سپس دختر 2/1 ساله خود را به ضرب و شتم تا حد مرگ کشته است.

جانسون یکی از سه فروشنده ترك کوكائین بود كه در یك رشته قتل محكوم شد. دادستان گفت که وی در تلاش برای گسترش قلمرو یک باند و سکوت مخبران ریچموند ، ویرجینیا ، هفت نفر را کشت. همكاران وی ، اعضای همان باند مواد مخدر ، نیز در معرض اعدام هستند.

وکلای جانسون استدلال می کنند موکل آنها از نظر عقلی ناتوان است و بنابراین مجازات اعدام وی مغایر قانون اساسی است. دیوان عالی کشور معتقد است اعدام شخصی که دارای هوش کافی است و نمی تواند در جامعه کار کند غیرقانونی است.

وکلای وی می گویند: “هیچ هیئت منصفه یا دادگاهی هرگز به دادخواستهای دادرسی گوش نداده است تا تصمیم بگیرد که آیا او دارای ناتوانی ذهنی است.”

هیگز به دستور قتل سه زن در سال 1996 در یک مرکز حیات وحش فدرال در نزدیکی بلتسویل ، مریلند محکوم شد. دادستان ها می گویند هیگز و دو نفر دیگر پس از خشمگین شدن هیگز ، زنان را ربودند زیرا یکی از زنان پیشرفت های خود را در مهمانی پس زد.

شان نولان ، وکیل هیگز گفت که موکلش کسی را نکشته است ، وکلایی بی اثر داشته و مستحق مجازات اعدام نیست. متهم مشترک هیگز ، که به گفته دادستان ، قتل ها را انجام داده است ، به اعدام محکوم نشده است و نولان گفت مجازات شدید آقای هیگز نسبت به شخصی که قتل ها را انجام داده “خودسرانه و نابرابر است”.

هر سه مرد سیاه هستند ، همانند کسانی که اخیراً اعدام شده اند. یک اعدام پیش رو به حالت تعلیق درآمده است ، بخشی از آن این است که وکلای محکوم به اعدام ویروس کرونا گرفتند.

هنگامی که اعدامها در این سال از سر گرفته شد ، زندانیان منتخب اعدام همه سفیدپوست بودند. منتقدان استدلال می کنند که اعدام زندانیان سفیدپوست ابتدا محاسبه ای سیاسی در کشوری بود که درگیر نگرانی های تعصب نژادی مربوط به سیستم عدالت کیفری بود.

گزارش ماه سپتامبر مرکز اطلاعات مجازات اعدام مستقر در واشنگتن دی سی گفت: سیاه پوستان در ردیف های اعدام از جمله حکم اعدام فدرال بیش از حد نمایندگی دارند. بانک اطلاعاتی این سازمان نشان می دهد که 25 نفر از 55 زندانی محکوم به اعدام فدرال (46٪) سیاه پوست هستند ، در حالی که سیاه پوستان فقط حدود 13٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند.