جوانان الوار هندو اولین غیر مسلمان در کشور هستند که در آزمون ورودی مطالعات اسلامی برتر هستند

جوانان الوار هندو اولین غیر مسلمان در کشور هستند که در آزمون ورودی مطالعات اسلامی برتر هستند

(این داستان در اصل در ظاهر شد در 17 نوامبر سال 2020)

جیپور: شبهام یداو (21 ساله) از الوار اولین غیر مسلمان در کشور است که در آزمون ورودی مشترک دانشگاه مرکزی در مطالعات اسلامی برتر است.

شوبهام ، فارغ التحصیل فلسفه از دانشگاه دهلی ، می خواست این دین را عمیقاً بفهمد.

وی اظهار داشت: “بسیاری از باورهای غلط در مورد اسلام وجود دارد و من معتقدم این یکی از سو the تفاهم ترین دین است. ما بسیاری از رهبران جهان را می خوانیم که در مورد آن صحبت می کنند و این باعث می شود من در مورد تحصیل در دوره پس از فارغ التحصیلی خود فکر کنم. شخصاً ، من فقط می خواهم مطالعه كنم تا در هنگام دو قطبی شدن پل ارتباطی بین دو جامعه باشد. ”

شبهام در آرزوی تبدیل شدن به یک کارمند دولت گفت که مطالعات اسلامی برای آماده سازی UPSC مفید خواهد بود. پدر شبهام یک تاجر و مادر یک خانه دار است. وی گفت پدرش از تصمیم وی برای مطالعه موضوع حمایت كرد.

یکی از مهمترین نگرانی هایی که والدین وی دارند ، امنیت است زیرا وی در کاشمر تحصیل خواهد کرد. “از 14 دانشگاه مرکزی کشور ، کالج های کشمیر تنها دانشگاه هایی هستند که دوره مطالعات اسلامی را ارائه می دهند. بنابراین ، من دو سال آنجا خواهم بود. من به کشمیر رفته ام و مردم آنجا دوستانه هستند. من فکر نمی کنم که ما باید نسبت به یک جامعه تصور غلط داشته باشیم. ”

در دانشگاه ساسکریت Jagadguru Ramanandacharya Rajasthan ، بسیاری از مسلمانان هستند که دکترای خود را انجام می دهند. Shastri Kosalendra Das ، رئیس گروه در دانشگاه ، این یک مرحله خوشآمد است. وی افزود: “افرادی که مایلند بدون هیچ تعصبی به ادیان دیگر نگاهی بیندازند ، اقدامی مثبت است. بسیاری از دانشجویان جامعه در حال تحصیل در دانشگاه سانسکریت هستند. این می تواند به از بین بردن شکاف بین دو جامعه کمک کند. ”

در دانشگاه راجستان ، دو استادیار در گروه اردو وجود دارد که هندو هستند. راشمی جین ، دانشیار دانشگاه راجستان ، گفت که خواه این کار برای مشاغل باشد و یا فقط علاقه دانشجویان باشد ، اما اکنون روزانه مرزها در آموزش بر اساس جوامع کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *