جسورانه بروید یا به خانه بروید: نیاز به مدل ERP مبتنی بر ابر

توسط هارویندر سینگ بانگا و پراساد رای


امروزه شرکت های بیشتری به ابر مهاجرت می کنند. بیشتر آنها در حال برداشتن مراحل کودکانه با انتقال برنامه های عمومی کسب و کار ، از جمله ایمیل یا سیستم عامل اشتراک فایل هستند. آنها قصد دارند سیستم عاملهای مهم مأموریت مانند ERP را در محل نگهداری کنند. در حالی که ، برخی از اختیارات برای حرکت آگاهانه قابل درک است ، اما زمان آن رسیده است که رهبران کسب و کار با جسارت رویکرد خود را دنبال کنند.

حال ، به خوبی می توان پرسید که جسورانه رفتن چه پاداشی دارد. پاداش فوری انتقال ERP به ابر این است که شما می توانید چندین مزیت کوتاه مدت را بدست آورید و زمینه را برای پیشرفت های مداوم ایجاد کنید که از پایه ERP مبتنی بر ابر استفاده می کنند. تقریباً بلافاصله ، مشاغل قادر خواهند بود از ویژگی های جدید ERP استفاده کنند. دومین فایده ادغام است. ابر ERP به سازمانها کمک می کند تا چندین سیستم عامل و نمودار را تلفیق کنند ، که مدیریت داده ها را آسان تر می کند.

بزرگترین مزیت این است که cloud ERP یک مدل داده واحد ارائه می دهد که می تواند سیستمهای ERP و HCM را به راحتی متحد کند. این بدان معناست که مشاغل قادر به مدیریت هویت ، گذرواژه ، مجوز ، گردش کار و فرایندهای تأیید در یک سیستم بدون نیاز به تکثیر داده در سیستم دیگر خواهند بود. این نوع یکپارچه سازی افزونگی داده ها و هرگونه مشکل همگام سازی داده های مرتبط را که با مدل های مختلف بوجود می آیند از بین می برد.

حال ، می توان پرسید چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم که این راه حلی است که تجارت آنها به دنبال آن است؟ این برای کسی مفید بود ، به این معنی است که برای من نیز مفید خواهد بود؟ پاسخ من این است: آرام باشید ، ما درک می کنیم که هر سازمانی منحصر به فرد است – با مجموعه ای از فرصت ها ، چالش های منحصر به فرد. بنابراین ، ابتدا ، مشاغل باید حوزه های مشکل را به صفر برسانند. فقط پس از آن باید در مورد استراتژی اجرای ابر فکر کنند. حال ، فرض کنید که سیستم های مدیریت خرید و سفارش موجود با رشد و کارآیی شرکت مطابقت نداشته باشند ، ممکن است مشاغل بخواهند ابتدا ماژول های مبتنی بر ابر را برای این مناطق راه اندازی کنند. در امور مالی ، هدف باید حذف تعامل دستی باشد تا آنجا که ممکن است خواه در مورد ثبت گزارش هزینه ها ، تهیه لوازم ، ورود به سیستم سفارشات و غیره باشد.

با استفاده از یک مدل داده یکپارچه در فضای ابری ، مشاغل دارای یکپارچه سازی و اتوماسیون خواهند بود که به آنها امکان می دهد تا به معاملات بدون لمس نزدیک شوند. و این که دوستان CFO من ، دلیل اصلی همه جسارت با ابر ERP است. یک مدل ERP مبتنی بر ابر پایه و اساسی برای یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی و سایر فن آوری های نوظهور ایجاد می کند که می تواند اتوماسیون را به یک تمایز رقابتی تبدیل کند.

Harvinder Singh Banga مدیر ارشد فناوری ، Samvardhana Motherson Global Carriers Limited و پراساد رای معاون رئیس برنامه های کاربردی ، Oracle India است.