جستجو در Google I/O 2021 | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

پنجشنبه 27 می 2021

Google I/O جشنواره سالانه توسعه دهندگان ما است و امسال همه آن مجازی بود. اما مانند هر رویداد دیگری، مجازی یا حضوری، اطلاعات زیادی در این رویداد سه روزه پوشش داده شد. در صورتی که آن را از دست دادید، در اینجا لیستی از برخی اخبار و اطلاعیه های مرتبط با جستجو که ممکن است برای شما جالب باشد آورده شده است.

Google I/O 2021 Keynote

سخنرانی اصلی به این موضوع پرداخت که چگونه گوگل قصد دارد در لحظات مهم مفید باشد. Sundar نقطه عطف توسعه محصول جدیدی به نام Multitask Unified Models (MUM) را اعلام کرد که بر پایه معماری‌های هوش مصنوعی باز و موجود برای حل چالش‌های اطلاعاتی پیچیده استوار است. MUM قادر است برای درک بهتر اطلاعات بین زبان‌ها و وظایف متعددی آموزش ببیند. پیشرفت‌ها در این زمینه به ما در درک بهتر پرس‌و‌جوها و همچنین صفحات روی وب کمک می‌کند. این تغییرات هنوز فعال نشده اند و برای این کار نیازی به به روز رسانی در وب سایت خود ندارید. سایر ویژگی‌های جستجو که در افق بعدی قرار دارند عبارتند از Google Lens، AR در جستجو، و About this Result.

برای سئوکاران و توسعه دهندگان، یک مکان خوب برای شروع، ویدیوی «چیزهای جدید در جستجو» است. در این گفتگو، درباره دو نشانه گذاری طرحواره جدید موجود برای محتوای ویدیویی خواهید شنید. Clip نشانه گذاری در حال حاضر برای هر سایتی با ویدیو در دسترس است، و SeekToAction
نشانه گذاری در بتا است. این نشانه‌گذاری‌ها می‌توانند به Google امکان دهند لحظات کلیدی ویدیوهای شما را در جستجو نمایش دهد.

برای کمک به برنامه‌نویسان برای آماده شدن برای تغییر رتبه‌بندی آتی، یک جلسه فنی تجربه صفحه میزبانی کردیم، شامل اطلاعیه‌ای درباره نحوه استفاده از تجربه صفحه برای نتایج جستجوی Google دسک‌تاپ.

در طی یکی از جلسات، گوگل فالو در کروم قناری را در ایالات متحده اعلام کرد. دنبال کردن یک ویژگی آزمایشی است که به افراد اجازه می‌دهد تا وب‌سایت‌هایی را که برایشان مهم است، از ناشران بزرگ گرفته تا وبلاگ‌های محله کوچک، با ضربه زدن روی دکمه دنبال کردن در Chrome دنبال کنند. این جلسه شامل تعامل با مخاطب و دنبال کردن وب‌سایت‌های ناشر در سراسر وب بود. در مورد ویژگی گوگل در این فضا با ناشر وب و جامعه توسعه دهندگان بحث و گفتگو شد.

ما همچنین چندین جلسه در مورد Core Web Vitals میزبانی کردیم:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایجاد محتوای مدرن تر در وب، داستان سرایی همه جانبه در وب را بررسی کنید.

Google I/O Adventure

اگرچه مجازی بود، اما در طول این رویداد فرصت هایی برای اختلاط با سایر SEO ها وجود داشت. در I/O Adventure یک ناحیه جستجو در Web Dome وجود داشت. علاوه بر این، ما همچنین میزبان نمایش و گفتگوها و ملاقات‌های فنی سئو بودیم و دیدن افرادی از سراسر جهان در این جلسات شبکه‌سازی و پرسش و پاسخ به میزبانی مارتین اسپلیت بسیار خوشحال کننده بود.

ارسال شده توسط تری ادناکوت، مدیر برنامه روابط جستجو