جستجوی Central Virtual Unconference en Español 2023 | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

دوشنبه 3 آوریل 2023

جستجوی لوگوی Central Virtual Unconference en Español 2023

هنگامی که مجموعه جستجوی مرکزی مجازی Unconference را راه‌اندازی کردیم، بازخورد زیادی برای سازماندهی رویدادها به زبان‌های مختلف دریافت کردیم. در 17 فوریه 2023، پس از دریافت درخواست های زیادی برای یک رویداد به زبان اسپانیایی، اولین Unconference مجازی را در اسپانیا برگزار کردیم.

شروع به خواندن به زبان اسپانیایی کنید

ما از انرژی بیش از 140 شرکت‌کننده با پیشینه‌ها و حرفه‌های مختلف که وب‌سایت‌هایی با انواع و اندازه‌های مختلف را مدیریت می‌کنند شگفت‌زده شدیم. ما خوشحال شدیم که ایده‌های زیادی رد و بدل شد، تجربه به اشتراک گذاشته شد و بازخوردهای ارزشمند ارائه شد. ما ثبت نام های بسیار زیادی را در سراسر جهان دریافت کردیم و به ثبت نام کنندگان از بیش از 25 کشور در سراسر جهان مکان هایی ارائه دادیم!

13 جلسه بحث و گفتگو توسط 18 مجری برگزار شد و در اینجا برخی از چیزهایی که از این جلسات آموختیم آمده است:

 • رندر وب – آیا بر سئو تاثیر می گذارد؟: ما خوشحالیم که بحث در مورد بهینه سازی منابع، اولویت بندی بخش های مهم سایت ها، استفاده از معیارها برای ایجاد تغییرات، عملکرد وب و تجربه کاربر را مشاهده کردیم. شرکت کنندگان سوالات، دانش و تجربه خود را در مورد موضوعات مختلفی مانند بودجه خزیدن، رندر سمت سرویس گیرنده و سرور، نحوه رندر گوگل سایت های جاوا اسکریپت و صفحه بندی صفحات به اشتراک گذاشتند.
 • سئو برای مهاجرت سایت: بیشتر چالش‌ها ناشی از انتظارات ذینفعانی است که سئو را در نظر نمی‌گیرند یا تصمیم‌هایی که بدون دخالت SEO گرفته می‌شوند. دیدن شرکت‌کنندگانی که نکاتی در مورد مدیریت ذینفعان مانند درک انگیزه کسب‌وکار، آماده‌سازی نکات گفتگو، مستندسازی بحث‌ها و تنظیم KPIهای مناسب را به اشتراک می‌گذارند، جالب است. در همان زمان، شرکت کنندگان مهاجرت سایت را به عنوان فرصتی برای بهبود سئو می دیدند. بسیاری از مراحل ضروری سئو برای انتقال سایت و ابزارها برای اهداف مختلف از جمله مدیریت پروژه و ممیزی قبل و بعد از مهاجرت انجام می شود.
 • EEAT: چگونه بر بازار ما تأثیر خواهد گذاشت؟: دیدن شرکت‌کنندگانی که سایت‌هایی را از بخش‌های مختلف مدیریت می‌کنند، نظرات، سؤالات و تجربیات خود را در مورد EEAT به اشتراک می‌گذارند بسیار عالی است. ما آموختیم که شفافیت بیشتر و مثال های بیشتر در این زمینه ممکن است مفید باشد. همچنین، بحث‌های جالبی در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و اهمیت تمرکز بر محتوایی که کاربران دوست دارند و هدف جستجو را برآورده می‌کند، وجود داشت.
 • مکمل های سئو: مهارت هایی که باید برای توانمندسازی خود به عنوان حرفه ای توسعه دهیم: سئو به مهارت های مختلفی نیاز دارد: ارتباطات، مذاکره، دانش فنی، دانش بازار، تحقیق، استراتژی، مدیریت کار، نوشتن و صبر. و این همان چیزی است که باعث می شود بسیاری از شما سئوکار باشید. نیاز چند مهارتی، مسیرهای متعددی را برای پیشرفت شغلی مانند مدیریت تیم، استراتژی تجاری، ارتباط با مشتری، تحلیلگر یا سایر تخصص ها باز می کند. بسیاری از شما موافقید که مسیر خاصی برای موفقیت وجود ندارد و خودآموزی بخش بزرگی از آن است. نکته برجسته شخصی ما دیدن عشق بسیار در جامعه و شرکت کنندگان با زمینه های مختلف از فردی با تجربه یک ساله در سئو تا یک کهنه کار بود. این واقعاً تکان دهنده است که می بینیم یک جامعه قوی و حامی وجود دارد که بتوان به آن تکیه کرد. ?
 • مزایای ادغام کنسول جستجوی گوگل با Google Analytics 4 چیست؟: ما شاهد بازخوردها و بینش‌های زیادی از این جلسه بودیم، به عنوان مثال، مردم از گزارش‌های خودکار، ترکیب معیارهای درآمد با معیارهای SEO و سفارشی‌سازی در GA4 که مفید است، اما برای تنظیم یا درک نیاز به زمان دارد، قدردانی می‌کنند. همچنین دیدن استفاده از ابزارها یا فریمورک‌های دیگر فراتر از Search Console و GA4 مانند Looker Studio (همچنین به عنوان Data studio)، Python و Search Console API استفاده می‌شود، بسیار خوب است.
 • سئو در رسانه: چگونه به یک روزنامه نگار کمک کنیم تا محتوای خود را در گوگل افزایش دهد: ما شما را شنیدیم – سئو ترکیبی از محتوا و موارد فنی (و کمی جادو) است و به همین دلیل است که حمایت از سئو برای روزنامه نگاران و نویسندگان محتوا مهم (و چالش برانگیز) است. دیدن نکات بسیاری مانند برقراری ارتباط با تیم تحریریه، ادامه آموزش دیگران و استفاده از داده ها برای نشان دادن ارزش سئو بسیار جالب است. همچنین بحث هایی در مورد اینکه Discover برای کاربران اسپانیایی زبان بزرگ است و محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و چالشی که هنگام تمایز آن از محتوای تولید شده توسط انسان ایجاد می کند، وجود داشت.
 • UX و SEO: UX بخشی از هر تکنیک دیجیتال مارکتینگ است و به این ترتیب، سئوکاران باید با تیم های دیگر مانند طراحی، UX و حتی ترافیک پولی کار کنند. ایجاد روابط با سایر تیم ها ممکن است به اجرای سریعتر ایده ها کمک کند. تعادل UX و SEO می تواند دشوار باشد، بنابراین مذاکره و ارزیابی امکان سنجی مفید است. ابزارهای تجزیه و تحلیل برای انجام هر نوع کار بازاریابی دیجیتال (SEO، UX، بهینه سازی نرخ تبدیل، کمپین ها) ضروری هستند. تصمیمات باید بر اساس داده ها گرفته شود.
 • سئو فنی و BigData در سایت های بزرگ: گزارش‌های سرور می‌توانند برای پر کردن شکاف‌های ابزارهای تحلیل وب مفید باشند. ابزارهای زیادی مورد بحث قرار گرفت، به خصوص ابزارهایی که نیازی به برنامه نویسی سنگین ندارند مانند R Studio، Looker Studio، BigQuery، MongoDB، Clickhouse و Airbyte. افراد نکاتی مانند تقسیم‌بندی داده‌ها، استفاده از الگوها و اولویت‌بندی بر اساس اولویت مشتری، و همچنین زمینه‌های کاری بالقوه مانند پیوند داخلی، نمایه‌سازی، شناسایی موارد تکراری و بهینه‌سازی عناوین یا سرفصل‌ها را به اشتراک گذاشتند. اوه! و بازخورد Search Console API را به تیم‌های مربوطه ارسال کردیم.
 • چگونه یک پیش بینی سئو داشته باشیم و تلاش نکنیم: پیش‌بینی سئو با موارد زیادی از جمله مسابقات، کلمات کلیدی، سایر برنامه‌های تجاری یا تیمی مانند محتوا و توسعه و عوامل محیطی خارجی پیچیده است. برای انجام آن، باید زمان، بودجه و تلاش و ابزارهای اهرمی را تخمین زد. تعیین اهداف یا اهداف قابل اندازه گیری ممکن است بر پیش بینی ارجحیت داشته باشد، به ویژه با توجه به عدم همسویی احتمالی انتظارات یا تعهدات قانونی در سازمان.
 • یادگیری سئو، آموزش رسمی، دوره ها و منابع در وب: شرکت کنندگان نظرات خود را در مورد منابع موجود به زبان اسپانیایی به اشتراک گذاشتند. برخی از قالب‌ها مانند دوره‌های رسمی با و بدون گواهینامه هنوز در بسیاری از مکان‌ها محدود هستند یا محتوا به اندازه زبان انگلیسی به‌روز نیست. بسیاری دوره های آنلاین در یوتیوب و پلتفرم های دوره را بسیار مفید می دانند. برخی از شرکت‌کنندگان، خودآموزی، یادگیری نحوه بهترین یادگیری و داشتن مربیان را به عنوان راهبردهای مفید معرفی کردند. دیگران نیز نظرات خود را در مورد هوش مصنوعی و تغییر نقش های سئو و مهارت های مهمی که سئوکاران باید داشته باشند به اشتراک گذاشتند.
 • نوشتن با هوش مصنوعی و انسانی: بحث‌های جالب زیادی در مورد اینکه مردم در مورد هوش مصنوعی چه فکر می‌کنند، اینکه چگونه می‌تواند ابزاری مفید برای بهینه‌سازی منابع در صورت استفاده عاقلانه باشد، اهمیت تمرکز بر محتوای با کیفیت بالا و افزودن حس انسانی به هوش مصنوعی، محتوای تکراری و بدون هوش مصنوعی و اینکه چگونه سازندگان محتوا باید مهارت های خود را برای ایجاد تعادل بین هوش مصنوعی و مهارت های انسانی بهبود بخشند.
 • سئوی تجارت الکترونیک: چگونه از مزایای محصولات Google برای تجارت الکترونیک خود استفاده کنید: دیدن این که افراد کنسول های جستجو، Merchant Center و Google Analytics را در فضای تجارت الکترونیک مفید می دانند و ویژگی ها یا تکنیک هایی را به اشتراک می گذارند بسیار جالب است. بحث های جالب زیادی مانند همسویی با استراتژی ترافیک پولی، حرکت به سمت GA4 و اهمیت فرمت فراتر از جستجوی متنی مانند تصاویر، خرید گوگل و لنز گوگل وجود داشت. ما همچنین بازخوردهایی را در مورد کنسول جستجوی Google مانند در دسترس بودن داده ها برای مدت طولانی تری ارسال کردیم.
 • سئو برای تجارت بین المللی در سال 2023: سئوکاران به اشتراک گذاشتند که وقتی صحبت از وب سایت های بین المللی مانند گزینه های پرداخت، ارز، الزامات قانونی یا خط مشی و زبان می شود، فکر زیادی برای انجام دادن دارند. چالش‌هایی مانند بومی‌سازی که شامل تفاوت‌های فرهنگی است، داشتن مترجمانی که تأثیر کارشان بر سئو را درک می‌کنند، بومی‌سازی عناصر بصری، اندازه‌گیری عملکرد، انتخاب زیر دامنه‌ها یا دامنه‌های منطقه‌ای، استفاده از تگ‌های HTML و استفاده از اتوماسیون وجود دارد.

ما یاد گرفتیم که رویدادهای ما به جوامع کمک می کند تا گرد هم آیند، ایده ها را تبادل کنند و شبکه های قوی تری بسازند، بنابراین این آخرین رویداد از این نوع نخواهد بود. بسیاری از مردم می خواهند جلسات طولانی تری داشته باشند و برخی از قبل ترتیب داده اند تا بعد از رویداد ملاقات یا ارتباط برقرار کنند. دیدن آن فوق العاده خوب است! ما همچنین در حال کار بر روی آوردن این رویدادها به زبان های دیگر هستیم، بنابراین منتظر رویدادهای آینده باشید.