جستجوی نکات برجسته Central Live 2022 | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

جمعه 16 دسامبر 2022

ما چند هفته گذشته را مشغول گذراندیم (و هیجان زده!) میزبانی رویدادهای زنده مرکزی جستجو در سنگاپور و تل آویو! از آخرین کنفرانس وب مستر خود در اوایل سال 2020 دلتنگ شما هستیم و دیدن دوباره حضوری شما بسیار عالی است.

کلاژ تصاویر از رویدادهای زنده جستجوی مرکزی در سنگاپور و تل آویو در سال 2022

Search Central Live (که قبلا به عنوان کنفرانس وب مستر شناخته می شد) مجموعه رویدادهای شاخص است که توسط تیم جستجوی مرکزی Google ایجاد شده است. هدف ما این است که گفتگوهای جستجو را به زبان‌های شما به مکان‌های شما بیاوریم و مکانی را برای شما فراهم کنیم تا با تیم جستجو، سایر تیم‌های Google، کارشناسان صنعت و سایر افراد در انجمن جستجو و SEO ملاقات کنید.

نکات برجسته

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه ما تصمیم بگیریم تلاش‌هایمان را کجا متمرکز کنیم، تعامل با شما است، و در رویدادهایمان معمولاً سؤالات زیادی از مخاطبان دریافت می‌کنیم. ما شنیده‌ایم که افرادی در مورد ویژگی‌ها یا مشکلات خاص کنسول جستجو، خزیدن برای سایت‌های بزرگ یا ایندکس شدن سریع صفحات و SEO Javascript می‌پرسند. ما این سؤالات را می‌پذیریم و اسناد خود را برای شفاف‌سازی آنها بهبود می‌بخشیم و سعی می‌کنیم محتوای جدیدی را بر اساس آنچه شما با آن دست و پنجه نرم می‌کنید ایجاد کنیم.

خوشبختانه، ما تعداد زیادی از کارمندان Google را داشتیم که با شرکت کنندگان در هم می آمیختند و در بحث میزگرد سؤال می پرسیدند. بسیاری از همکاران ما فرصتی برای یادگیری مستقیم از کاربران ندارند، آنها مشغول نوشتن کد هستند! این رویدادها همچنین فرصتی برای آنها است تا شما را بشناسند و به طور مستقیم یاد بگیرند که چگونه از محصولات ما استفاده می کنید و چالش های شما چیست.

به عنوان مثال، در تل آویو، ما حدود 20 مهندس از تیم کنسول جستجو را در اتاق داشتیم که به نظرات شرکت کنندگان گوش می دادند و یادداشت برداری می کردند. آنها همچنین میزبان یک غرفه برای پاسخ به سؤالات سئوکاران و صاحبان وب سایت بودند. ما واقعا هیجان زده هستیم که ببینیم آنها با آن یادداشت ها چه خواهند کرد!

به سختی می توان این را در اعداد خام قرار داد، به خصوص با صدها شرکت کننده در دو مکان، اما نظرسنجی های پس از رویداد ما رضایت بسیار بالایی را نشان می دهد. علاوه بر این، پست‌هایی در رسانه‌های اجتماعی دیده‌ایم که نشان می‌دهد مردم از خود لذت می‌برند. در اینجا چند نمونه هستند:

و ما به خصوص پست تیم غیرممکن سنگاپور را با 22 غذای آماده دوست داریم! ما بسیار خوشحالیم که میزبانی کردیم و زمانی را با شرکت کنندگان گذراندیم.

آموخته ها

رویدادهای Search Central Live محبوب هستند، اما این محبوبیت همچنین به این معنی است که ما نمی‌توانیم تک تک کسانی را که می‌خواهند به آن ملحق شوند، در خود جای دهیم. ما به راه‌هایی برای حل این چالش فکر می‌کنیم، چه از طریق گسترش اندازه رویدادها، از طریق افزایش تعداد مکان‌ها یا با تکرار مکان‌ها. با این حال، ما دوست داریم ببینیم که مردم حتی بیشتر می خواهند.

ما همچنین بازخورد شرکت کنندگان خود را شنیدیم: موضوعات بیشتر. حل این یکی ساده تر است و ما از قبل به موضوعات جدیدی که می خواهیم در کیف خود فکر می کنیم. با تشکر از شما برای گذاشتن بازخورد. به ما کمک می کند رویدادهای آینده را شکل دهیم.

آینده

ایده پشت این رویدادها این است که کنفرانس‌های جستجو را به مکان‌هایی بیاوریم که علاقه زیادی به کنفرانس ندارند. ما هنوز نمی‌توانیم قولی بدهیم، اما قطعاً به این فکر می‌کنیم که سال آینده برای Search Central Live چه اتفاقی می‌افتد و از قبل در حال بررسی مناطق و زبان‌هایی هستیم که می‌توانیم پوشش دهیم.

ما را دنبال در توییتر یا در وبلاگ جستجوی مرکزی مشترک شوید تا در مورد رویدادهای آینده به روز بمانید! در همین حال، اگر سؤال یا پیشنهادی دارید، یادداشتی را در انجمن راهنمای مرکز جستجوی ما ارسال کنید. اگر تشنه گفتگوهای مرکزی جستجوی بیشتر هستید، لیست پخش گفتگوی لایتنینگ ما را بررسی کنید.