جبران خسارت ناشی از کسری بودجه هند را مجبور می کند هزینه کمتری برای نجات دهندگان واقعی اقتصاد خرج کند

توسط وریشتی بنیوال

هند ، از جمله برای دارایی های تولیدی که به رشد اقتصادی کمک می کنند ، کاهش یافته است ، زیرا دولت با خطر از بین رفتن کسری بودجه خود روبرو است.

هزینه های سرمایه ای – پولی که برای ایجاد ، نگهداری یا بهبود دارایی های ثابت مانند جاده ها و کارخانه ها هزینه شده است – در شش ماه منتهی به سپتامبر 40٪ از مبلغ بودجه بود ، در حالی که در مقایسه با 55.5٪ در مدت مشابه سال قبل ، در مقایسه با 55.5٪ در سال قبل کنترل کننده عمومی حساب ها نشان می دهد. کل هزینه در طول دوره 49٪ از هدف بودجه در مقایسه با 53٪ در سال گذشته بود.

این در حالی است که دولت نخست وزیر نارندرا مودی اقدامات بیشتری را برای مقابله با عواقب اقتصادی و اجتماعی شیوع Covid-19 بیش از 21 لور کرور (281 میلیارد دلار) بیان کرده است. با نگاهی دقیق به اعداد مشخص می شود که بیشتر هزینه ها به فقرا و کشاورزان اختصاص یافته و بخشهای مهمی مانند زغال سنگ ، نیرو ، کشتیرانی و فولاد کمتر از یک سوم بودجه سالانه خود را دریافت می کنند.

صبیاساچی کار ، استاد کرسی RBI در انستیتوی ملی دارایی عمومی و سیاست در دهلی نو گفت: “هزینه های سرمایه ای چیزی است که دولت نباید از آن غافل شود.” “اگر این اتفاق نیفتد ، این یک مشکل برای اقتصاد است.”

داده های منتشر شده در هفته گذشته نشان داد که هزینه های دارایی های سرمایه ای تاکنون به اصطلاح هزینه های درآمد را شامل می شود که شامل پرداخت سود و هزینه های سربار مانند حقوق است. دولت مودی از آوریل تا دسامبر محدودیت هزینه ها را برای برخی وزارتخانه ها در نظر گرفت تا بتواند جریان نقدی خود را مدیریت کند.

آنچه بلومبرگ اقتصاد می گوید …

“در مجموع ، دولت در مقایسه با صرفه جویی در کاهش هزینه ها ، انگیزه کمتری ارائه می دهد.” – ابیشک گوپتا ، اقتصاددان هند

نموداربلومبرگ

اقتصاددانان بررسی شده توسط بلومبرگ پیش بینی می کنند که شکاف مالی بیش از دو برابر بودجه 3.5٪ از تولید ناخالص داخلی در سال منتهی به مارس باشد. این لغزش بیشتر به دلیل کاهش درآمد ناشی از فعالیت اقتصادی مقهور است تا افزایش وام برای حمایت از بهبود رشد.

مقاله ای از سوی بانک ذخیره هند پس از بحران مالی جهانی 2008 نشان داد که هر روپیه ای که برای دارایی های سرمایه ای هزینه می شود 1.29 روپیه بازپرداخت می کند در حالیکه ضریب هزینه درآمد در کوتاه مدت فقط 0.37 است.

اقتصاددانان سیتی گروپ ، سامیران چاکرابورتی و باقر زیدی در گزارشی در تاریخ 1 نوامبر به مشتریان نوشتند ، هند باید بودجه پیش بینی شده را برای وزارتخانه های مختلف هزینه کند. آنها به جای اقدامات پوپولیستی ، برای صرفه جویی در اقتصاد به عمیق ترین رکود در میان کشورهای در حال ظهور در سال مالی گذشته ، صرف هزینه های زیرساختی شدند.