تگزاس اولین ایالت ایالات متحده است که از یک میلیون مورد ویروس کرونا عبور می کند

در حالیکه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای مبارزه با ویروس کشنده که بیش از 9.8 میلیون نفر را در این کشور آلوده کرده است ، کار می کند ، تگزاس اولین ایالت آمریکا است که از بیش از یک میلیون مورد ویروس کرونا عبور کرده است.

طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز ، تگزاس یکی از 31 ایالتی است که در این هفته به تعداد بی سابقه ای از ویروس کرونا مبتلا شده است. در شهرستان هریس ، بیش از 167000 مورد و بیش از 2300 مرگ با افزایش تعداد وجود دارد.

دکتر عمیر شاه ، مدیر اجرایی ، گفت: “باید بخاطر بسپاریم که هنوز در بحران بهداشت عمومی هستیم. اکنون شروع به جابجایی مجدد در محدوده 8 درصدی شده است. بهداشت عمومی شهرستان هریس.

ایالات متحده در حال حاضر آسیب دیده ترین کشور جهان از بیماری همه گیر است و از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیر در شهر ووهان در مرکز چین بیش از 9.8 میلیون مورد و بیش از 237،000 مورد مرگ توسط ویروس داشته است.

ردیاب ویروس کرونا ویروس دانشگاه جان هاپکینز از روز یکشنبه بیش از 50.2 میلیون مورد COVID-19 در جهان گزارش کرده است.

از زمان بروز همه گیری ، بیش از 1.2 میلیون مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسر جهان رخ داده است.

رئیس جمهور منتخب بایدن در سخنرانی پیروزی خود به آمریکایی ها اطمینان داد که اولین کار او کنترل همه گیر ویروس کرونا با برنامه ای مشخص است که “بر اساس بستر علمی ساخته شود”.

وی همچنین اعلام کرد که روز دوشنبه گروهی از دانشمندان و متخصصان برجسته را برای کنترل همه گیری همه گیر تشکیل خواهد داد.

انتظار می رود دکتر ویوک مورتی ، پزشک آمریکایی-هندی ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا باشد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور در حال خروج متهم شده است که به متخصصان بهداشت خود در مورد چگونگی مبارزه با این بیماری کشنده گوش نداده است و اجازه می دهد آن در سراسر کشور گسترش یابد.

بایدن روز یکشنبه در وب سایت انتقال خود در مورد برنامه های خود برای مبارزه با ویروس کرونا نوشت. طرح اولیه وی دو برابر کردن تعداد سایت های آزمایش ، سرمایه گذاری در آزمایش های سریع در خانه ، ایجاد داشبورد همه گیر در سراسر کشور و بسیج 100000 آمریکایی برای ردیابی تماس است.

در طرح وی همچنین از همه استانداران خواسته شده تا حکم نقاب را صادر کنند.

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس قبلاً در تابستان دستور ماسک صادر کرده است. این امر مردم را ملزم می کند که در شهرستانهایی که بیش از 20 مورد مثبت آنها تأیید شده است ، صورت خود را در سطح عمومی بپوشانند.

دکتر دیوید پرسه ، مرجع بهداشتی شهر هوستون ، گفت: “ما هنوز هم فرصت هایی داریم که بتوانیم این مسئله را کنترل کنیم و این ارقام را پایین بیاوریم ، اما این به عهده خود فرد است ، این چیزی نیست که شهردار ، قاضی شهرستان ، [or] فرماندار می تواند انجام دهد. ”

پرسه گفت: “دردناک است وقتی مجبور شوید فرماندار امور را قفل کند. این به اقتصاد آسیب می رساند ، بنابراین اجازه ندهید به آنجا برویم. بیایید این کار را با کارهایی که اکنون می توانیم انجام دهیم تحت کنترل داشته باشیم.”