توربین یونیت

توربین یونیت

یا از محصولات ما لذت ببرید و یا پول خود را پس بگیرید.

توربین یونیت

توربین های دندانپزشکی اشکال متمایز دارا‌هستند البته پایه عمل همگی آن ها به جهت برش کاری دندان ها می باشد. در واقع توربین وسیله ایی نظیر دریل های صنعتی می باشد که به وسیله ی آن ها دندان را رخنه می کنند و یا تراش می دهند. توربین ها باتوجه به کارخانه سازنده و تنوع دسته دارای گونه های متمایز هستند که می قدرت آنان را به دو نوع بلبرینگی و ایربرینگی تقسیم نمود روتور دندانپزشکی.

هد

تمامی توربین ها اصلی هد میباشند که به آن کاتریج می گویند. توربین هایی که با کاتریج بلبرینگی می باشند از کیفیت بهتری نسبت به ایربرینگی ها برخوردارند. کاتریج بلبرینگی شامل یک پروانه، یک محور و یک سه نظام می باشد. فرز و دو بلبرینگ که در دو طرف آن پروانه تعبیه شده است که منجر تسریع چرخش پروانه می گردد در صورتی که کاتریج ایربرینگی به خاطر دو بوشی که در دو طرف پروانه قرار دارد، کلیدی اصطکاک کمتری می باشد و به نسبت کاتریج بلبرینگی به فشار هوای زیادتری مستمند میباشد از انواع ایربرینگی می اقتدار از سوپرآل ایر Super All Air اسم برد که به فشار ۴ اتمسفر نیاز دارد

در توربین ها ۳ مدل سه نظام وجود دارد

۱- سه نظام فشاری ۲- سه نظام آچاری مثل توربین های زیمنس ۳- سه نظام فشاری به وسیله فرز همانند توربین های سوپرتورک، فارو و سوپرآل ایر –

سرعت

شتاب چرخش فرز توربین ها بین ۳۰۰ هزار به دور تا ۳۵۰ هزار دور در دقیقه است. توربین ها در بی آلایش ترین حالت اصلی کابل ارتباطی اهمیت دو رشته شلنگ باریک ماکارونی جهت تغذیه آب و هوای مورد به کار گیری توربین هستندگونه های دیگر توربین ها هم وجود دارا‌هستند که اساسی اگزوز (خروجی آب یا این که هوا و یا هر دو)، فیبرهای نوری جهت تصویر برداری (اگر با دوربین باشد بجای فیبر نوری از کابل تصویر به کارگیری می کنند) و … می باشند. دو عدد شیر برقی (سلونوئید) و دو عدد فشارشکن هم به جهت تهیه و جدا و وصل آب و هوا در مسیر آب و هوا بکار می رودبه طور به جهت در دست گرفتن و جدا و وصل حرکت اینسترومنت ها (توربین، میکروموتور، ایرموتور، موتور آویز، کویترون و …) از پدال به کارگیری می شود.

پدال در اشکال ذیل وجود دارد

الف) پدال برقی که شامل قسمت هایی پایین می باشد: ۱. بدنه پدال که در برگیرنده کل قسمت های پدال است. ۲. اهرم در دست گرفتن پدال که به وسیله پتانسیومتر (مقاومت متغیری که مقدار آن بر اثر چرخیدن یک محور تغییر تحول کرده و به طور معمول در مدارات تقسیم ولتاژ بکار برده می شوددرون پدال جهت قلیل و دوچندان نمودن شتاب به فعالیت می رود. ۳. اهرم دکمه اسپری آب که انقطاع و وصل اسپری آب اینسترومنت ها را توسط میکروسوئیچ انجام می دهد. ب) پدال پنوماتیک که مهم سیستم هوای فشرده بوسیله شیرهای Valve هوایی کار می کند و شامل قسمت هایی زیر می باشد: ۱. شیر هوا جهت قطع و وصل هوا ۲. اهرم پدال جهت انقطاع و وصل جریان ۳. لوله های ورود و خروج هوا باید دقت داشت که از هوای تماما خشک برای یونیت به کار گیری می شود زیرا هوای مرطوب اولاً سبب فرسوده شدن قطعات یونیت و از طرفی موجب از کار افتادن شیرهای هوا می گردد.

ریموت کنترل یونیت

 :منبعجم دنتال