ترامپ می گوید ، داروسازی بزرگ میلیون ها دلار تبلیغات منفی در طول مبارزات انتخاباتی آمریکا علیه من انجام داده است

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا روز جمعه ادعا كرد كه شركت های بزرگ داروسازی میلیون ها دلار تبلیغات منفی علیه وی در جریان انتخابات ریاست جمهوری كه اخیراً به پایان رسیده است ، انجام دادند. رسانه های آمریکایی جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات را برنده انتخابات 3 نوامبر اعلام کردند که ترامپ از پذیرفتن آن خودداری کرد. بایدن پس از جستجوی پنسیلوانیا ، میشیگان و ویسکانسین به ستون دموکرات ها ، برنده انتخابات ریاست جمهوری در 7 نوامبر اعلام شد.

ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت ، “اولین داروسازی بزرگ میلیون ها دلار تبلیغات منفی در طول مبارزات انتخاباتی انجام داد که اتفاقاً من برنده شدم اما شما می دانید که این تقریباً 74 میلیون رأی است.” . رئیس جمهور منتخب بایدن 306 رأی انتخاباتی را در مقایسه با 232 رأی ترامپ کسب کرده است. برای پیروزی در مسابقه کاخ سفید ، نامزد موفق باید حداقل 270 رأی انتخاباتی از 538 عضو کالج انتخاباتی داشته باشد.

ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات 3 نوامبر آمریکا امتناع کرده و چندین پرونده قضایی را به چالش کشیده است که نتایج نظرسنجی را در چندین ایالت به چالش کشیده است. “ما داروسازی بزرگی علیه خود داشتیم ، ما رسانه ای علیه خود داشتیم ، ما فن آوری بزرگی را علیه خود داشتیم. ما بی صداقتی زیادی نسبت به خود داشتیم ، اما شرکت های بزرگ داروسازی به تنهایی میلیون ها و میلیون ها دلار تبلیغات داشتند ، در واقع ، من نگاه کردم در این باره من گفتم که چه کسی عادلانه است – من هرگز چنین چیزی را ندیده ام ، زیرا به آنها گفتم که مجبور به انجام این کار هستم “، رئیس جمهور ایالات متحده به کاخ سفید به خبرنگاران گفت که در آن او همچنین مقررات کاهش قیمت داروهای تجویز شده برای مردم آمریکا.

اما او هیچ سوالی نکرد.

“اصلاحات بی سابقه ای که ما امروز انجام می دهیم نتیجه مستقیم دستورات اجرایی قیمت گذاری داروی تاریخی است که من در ماه ژوئیه امضا کردم. به طور رسمی ما مجبور شدیم یک پروسه طولانی را طی کنیم و این کار را انجام دادیم. من بسیار افتخار کردم که این کار را انجام داده ام. ترامپ تأکید کرد ، ما آن را بسیار سخت تحت فشار قرار دادیم.

اولین اقدام با جلوگیری از واسطه گری بیماران واسطه ای با هزینه تجویز شده توسط واسطه ها ، میلیاردها دلار صرفه جویی می کند.

در حال حاضر ، شرکت های دارویی تخفیف زیادی در قیمت داروهای تجویز شده ارائه می دهند ، از جمله تقریباً 40 میلیارد دلار تخفیف برای برنامه های بخش D Medicare … اغلب دلالان این تخفیف ها را برای مراجعه به بیماران متوقف می کنند.

“بنابراین ، بیماران در حال حاضر از مزایایی برخوردار می شوند … بیماران قیمت های بسیار بالایی پرداخت می کنند و اگرچه ما برای اولین بار در 51 سال گذشته هزینه آن را کاهش دادیم و هزینه آن برای هر بیمار به صدها یا حتی هزاران دلار در سال افزوده شد. دو روز اقدام به این بی عدالتی پایان می دهد و مستلزم آن است که این تخفیف ها مستقیماً به مردم تعلق گیرد. ”

وی گفت: “این باعث می شود بیماران تا 30 ، 40 یا 50 درصد صرفه جویی کنند ، ممکن است بسیار بالاتر از این باشد. اینها اعدادی است که هیچ کس حتی فکرش را هم نکرده است و شامل داروهای نجات دهنده زندگی مانند انسولین که حتی بیشتر هم خواهد بود نیست.” اضافه.

در بیانیه ای ، رئیس و مدیر عامل PhRMA ، استفان جی اوبل با چنین اقدامی از سوی کاخ سفید مخالفت کرد.

“این منطق را خنثی می کند که دولت کورکورانه در حال پیشبرد سیاست” مطلوب ترین ملت “است که به دولت های خارجی در تصمیم گیری در مورد ارزش داروها در ایالات متحده دست بالا می دهد. تاریخ ثابت می کند که وقتی دولت ها برای تعیین قیمت ها اقدام یک جانبه انجام می دهند ، این امر اخلال ایجاد می کند دسترسی بیمار به درمان ها ، سرمایه گذاری در داروهای جدید را دلسرد نمی کند و مشاغل و رشد اقتصادی را تهدید می کند “.

Ubi گفت PhRMA در حال بررسی همه گزینه ها برای جلوگیری از این هجوم غیرقانونی در پیشرفت پزشکی و حفظ توانایی خود در پیروزی در مبارزه با COVID-19 است.

وی گفت: “به عنوان بخشی از انتخابات سال 2020 ، آمریکایی ها به صراحت گفتند: سیاست گذاران باید COVID-19 و نگرانی در مورد شرایط قبلی و هزینه های خارج از جیب را برطرف کنند.”

لوید داگت ، نماینده مجلس ، رئیس کمیته فرعی House Ways & Means Health ، گفت:

“با تأخیر ، تا پایان ریاست جمهوری خود ، اقدامی که می توانست در آغاز انجام دهد ، ترامپ دعوت به چالش های حقوقی را ارائه می دهد – تضمینی برای رهایی از گران شدن قیمت نیست. و مهمترین دستور از دست رفته است: پایین آمدن قیمت داروها توسعه یافته با دلار مودیان ، از جمله درمان COVID-19 و واکسن ها ، “او گفت.