به روز رسانی سال 2021 در نمایه سازی موبایل | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

جمعه 26 نوامبر 2021

ما برای اولین بار چندین سال پیش کار روی نمایه سازی موبایل اول را شروع کردیم. از آن زمان، ما به نمایه سازی اکثر صفحات وب با Googlebot-Smartphone روی آورده ایم. برنامه موجود ما این بود که تا مارس سال جاری نمایه سازی موبایل اول را تکمیل کنیم.

در همین حال، پس از تجزیه و تحلیل سایت‌هایی که هنوز از طریق موبایل ایندکس نشده‌اند، به این نتیجه رسیده‌ایم که برخی از این سایت‌ها به دلیل چالش‌های مختلف و غیرمنتظره‌ای که با آن مواجه هستند، هنوز آماده جابجایی نیستند. به دلیل این مشکلات، ما تصمیم گرفته‌ایم تا جدول زمانی را برای آخرین مراحل نمایه‌سازی موبایل اول باز بگذاریم.

مراحل بعدی

در Google Search Console، دو راه برای بررسی ایندکس کردن موبایل اول وجود دارد: وضعیت در صفحه تنظیمات و در ابزار بازرسی URL نشان داده می شود. برای وب‌سایت‌هایی که Google قبلاً به نمایه‌سازی موبایل اول منتقل کرده است، هیچ تغییری لازم نیست. ما به خزیدن و فهرست‌بندی وب‌سایت شما با Googlebot تلفن همراه ادامه می‌دهیم.

توصیه می‌کنیم که وب‌سایت‌هایی که Google هنوز به نمایه‌سازی اولین تلفن همراه منتقل نکرده‌اند، از راهنمای بهترین شیوه‌های نمایه‌سازی اولین موبایل پیروی کنند، همچنین با در نظر گرفتن اطلاعات آخرین پست وبلاگ ما. ما به تدریج کار می کنیم تا آن سایت های باقی مانده را منتقل کنیم. اگر وب‌سایتی در «کنسول جستجو» تأیید نشده باشد، نمی‌توانیم آن را از تغییر معلق به نمایه‌سازی اول تلفن همراه مطلع کنیم.

اگر وب‌سایت شما نسخه‌های تلفن همراه و دسک‌تاپ متفاوتی دارد، ممکن است وقتی سایت شما را به فهرست‌سازی اول موبایل تغییر دهیم، تغییراتی را مشاهده کنید. اگر وب سایت شما دارای محتوای یکسان در تلفن همراه و دسکتاپ باشد، معمولاً تغییراتی را در نحوه نمایش سایت خود در جستجو مشاهده نخواهید کرد. به طور کلی، این یک تغییر فنی در رابطه با نحوه خزیدن و نمایه سازی محتوای یک وب سایت توسط گوگل است. اگر وب سایت شما در نمایه سازی موبایل اول نیست و مشکلاتی را که سایت شما دارد حل کرده اید، نیازی به اقدام بیشتر ندارید. با گذشت زمان، همانطور که ما همچنان می‌بینیم که سایت‌ها برای نمایه‌سازی اول موبایل آماده می‌شوند، دوباره شروع به تغییر این موارد خواهیم کرد.

جدول زمانی

پیش از این، ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم حرکت به سمت نمایه‌سازی موبایل اول را تا مارس 2021 تکمیل کنیم. با این حال، متوجه شدیم که برخی از سایت‌ها با چالش‌های غیرمنتظره‌ای دشوار مواجه هستند و می‌خواهیم جدول زمانی آنها را رعایت کنیم. ما در حال حاضر تاریخ نهایی مشخصی برای حرکت به سمت نمایه سازی موبایل اول نداریم و می خواهیم در مورد گام های بزرگتر باقی مانده در این مسیر فکر کنیم.

برای سؤالات، لطفاً در انجمن راهنمای جستجوی مرکزی پست کنید یا از طریق رویدادهای آنلاین ما با ما تماس بگیرید.

ارسال شده توسط جان مولر، تیم روابط جستجو