به‌روزرسانی‌های سرویس‌های Google در چک با توجه به جابه‌جایی چک دستورالعمل حق نسخه‌برداری اروپا

دوشنبه 12 دسامبر 2022

ما همچنین این پست وبلاگ را به زبان چک منتشر کردیم.

دستورالعمل اروپایی کپی رایت، که توسط کشورهای اتحادیه اروپا اجرا می شود، حقوق جدیدی به ناشران اخبار آنلاین می دهد و در عین حال اطمینان می دهد که مصرف کنندگان می توانند آزادانه به اطلاعات از طریق پلتفرم های آنلاین دسترسی داشته باشند. این دستورالعمل به موتورهای جستجو مانند Google اجازه می دهد تا آزادانه به محتوای ناشران مطبوعات پیوند داده و از آنها استفاده کنند. این قانون همچنین حقوق جدیدی را برای ناشران ایجاد می‌کند که پیش‌نمایش‌های طولانی‌تری از محتوای آن‌ها به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود – اما بدون اینکه مشخص کند دقیقاً یک عصاره بسیار کوتاه یا یک پیش‌نمایش طولانی‌تر چیست.

ما با دولت ها و ناشران در سراسر اتحادیه اروپا کار می کنیم زیرا کشورها این دستورالعمل را به قوانین ملی منتقل می کنند. ما گفتگوهایی را با ناشران اخبار آغاز کرده‌ایم تا در مورد استفاده از محتوای محافظت شده به توافق بپردازیم. از سال 2021، ما با بیش از 1000 نشریه، انجمن یا انجمن گردآوری اروپایی، قراردادهایی منعقد کرده‌ایم که بحث‌های بیشتری در جریان است. این بر تعهد دیرینه ما به صنعت خبر به عنوان یکی از بزرگترین حامیان مالی روزنامه نگاری در جهان استوار است.

ما قصد داشتیم از همین رویکرد در چک پیروی کنیم، اما تصویب قانون حق نسخه‌برداری به‌روزرسانی شده، انعقاد قراردادهایی مانند این را با ناشران اخبار چک غیرممکن کرده است، زیرا نمایش محتوای بالقوه محافظت‌شده را در معرض خطرات مالی و عملیاتی غیرمنطقی قرار می‌دهد. کسب‌وکار ما، زیرا حتی برای به‌روزرسانی‌های معمول سرویس‌هایمان، جریمه بسیار نامتناسبی را در معرض خطر قرار می‌دهیم.

با توجه به خطراتی که در بالا توضیح داده شد، نمایش پیش‌نمایش‌های محتوای نشریه مطبوعات اتحادیه اروپا را که ممکن است تحت قانون جدید محافظت شوند (قطعه‌ها، تصاویر کوچک و پیش‌نمایش ویدیو) در جستجوی Google، Discover و News در چک حذف می‌کنیم. سرفصل ها و پیوندها در جای خود باقی خواهند ماند. همچنین مجبور شده‌ایم تصمیم سختی را برای متوقف کردن Google News Showcase بگیریم، برنامه صدور مجوز ما که به ناشران پول می‌دهد تا محتوایشان را در سراسر Google News و Discover در چک مدیریت کنند، زیرا محدودیت‌های اعمال شده بر روی محصولات ما با این اصلاحیه بسیار سخت‌گیرانه و مالی هستند. و ریسک عملیاتی برای کسب و کار ما غیرقابل دفاع است. این تغییرات به تدریج در طول هفته های آینده اعمال خواهد شد.

در اینجا نمونه‌ای از نتایج یک نشریه مطبوعاتی اتحادیه اروپا در جستجو در چک قبل و بعد از تصویب قانون آمده است.

قبل از:

یک نتیجه جستجوی Google در چک قبل از تصویب قانون، که بخشی از مقاله، پیش‌نمایش تصویر، عنوان و نشانی اینترنتی را نشان می‌دهد.

بعد از:

یک نتیجه جستجوی Google در چک پس از تصویب قانون، که فقط عنوان مقاله و URL را نشان می دهد.

در طول این بحث قانونی، ما نگرانی های خود را در مورد تأثیر این پیشنهادها بر کاربران اینترنت چک ابراز کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر در مورد موقعیت ما، لطفاً پست وبلاگ ما را بخوانید مسیر کار به جلو با ناشران در چک. اگر سؤالات مربوط به سایت دارید، لطفاً با آدرس [email protected] تماس بگیرید.