بهترین شیوه های سئو ویدیو برای تجارت الکترونیک | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

چهارشنبه 12 می 2021

ویدیو به طور فزاینده ای در سایت های تجارت الکترونیک رایج می شود. به عنوان صاحب سایت، می‌توانید از ویدیو استفاده کنید تا به خریداران درکی عمیق‌تر از محصولاتی که می‌فروشید یا به‌عنوان یک متخصص مورد اعتماد شهرت خود را ایجاد کنید. ویدئو همچنین می تواند در جستجوی گوگل برجسته باشد. با نمایش محتوای ویدیویی خود در Google، می‌توانید مسیرهای بیشتری برای اکتشاف برای افزایش آگاهی از کسب و کار و تعامل در سایت خود باز کنید.

جایی که ویدیوها می توانند در نتایج جستجوی Google ظاهر شوند

ویدیوها می‌توانند در صفحه اصلی نتایج جستجوی Google یا در برگه ویدیوها ظاهر شوند. ویدئوها اغلب با یک تصویر کوچک و سایر اطلاعات مفید مانند مدت زمان پخش و متن خلاصه ارائه می شوند. علاوه بر این، گوگل اکنون می‌تواند لحظات کلیدی در محتوای ویدیوی شما را برجسته کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که ویدیو را مانند فصل‌های یک کتاب هدایت کنند. وقتی کاربر روی یک لحظه کلیدی ضربه می‌زند، در سایت شما قرار می‌گیرد و می‌تواند از همان لحظه شروع به تماشای ویدیو کند.

صفحه نتایج جستجوی Google با یک ویدیو، که نشان می دهد چگونه لحظات کلیدی نمایش داده می شوند.

استفاده های رایج از ویدئو در سایت های تجارت الکترونیک

ویدئو می‌تواند تجربیات بسیار جذابی برای خریداران در سایت تجارت الکترونیک شما ایجاد کند و ممکن است به افرادی که به دنبال محتوای مرتبط از صفحه جستجوی Google هستند کمک کند. در اینجا چند روش رایج برای استفاده از ویدیو در سایت تجارت الکترونیک آورده شده است:

صفحات محصول: ویدئوها اغلب در صفحات محصول تعبیه می‌شوند و اطلاعات الهام‌بخش یا کاربردی‌تری در مورد یک محصول نسبت به تصاویر ثابت ارائه می‌کنند. برای مثال، محتوای الهام‌بخش ممکن است خانواده‌ای شاد را نشان دهد که از یک سبد پیک‌نیک در پارک استفاده می‌کنند، در حالی که محتوای کاربردی ممکن است نشان دهد که چگونه یک کالسکه کودک می‌تواند برای نگهداری آسان فرو بریزد. این نوع ویدیوها می توانند برای افراد در سفرهای تحقیقاتی خریدشان در جستجو مفید باشند.

مقالات و پست های وبلاگ: یک سایت ممکن است مقالات و پست های وبلاگی نیز داشته باشد که حاوی محتوای ویدیویی باشد. این ویدیو ممکن است نظراتی را در مورد مقایسه و ارزیابی محصولاتی که می‌فروشید به اشتراک بگذارد، یا داستان‌های پشت صحنه را در مورد ویژگی‌های خاص کسب‌وکارتان به اشتراک بگذارد. انواع مختلف محتوا برای خریداران مختلف بر اساس اینکه هنوز در حال تحقیق هستند یا آماده خرید هستند مفید است. بسیاری از خریداران همچنین به خود کسب و کار شما علاقه دارند، مانند موقعیت شما در مورد بازیافت یا حمایت از جامعه شما.

پخش زنده: سایت‌های پیشرفته همچنین ممکن است از جریان‌های زنده تعبیه‌شده با قابلیت تعامل بینندگان با میزبان پشتیبانی کنند و روابط عمیق‌تری با مشتریان شما ایجاد کنند. پخش‌های زنده را می‌توان از قبل برنامه‌ریزی کرد یا انگیزه‌های لحظه‌ای ایجاد کرد. برخی از سرویس‌های پخش ویدیو به شما امکان می‌دهند تا جریان‌های زنده در صفحات شما تعبیه شود و به شما امکان می‌دهد از زیرساخت‌های آنها استفاده کنید و در عین حال مشتریان را در سایت خود نگه دارید. اگر پخش جریانی زنده شما ضبط شده باشد، می تواند به عنوان یک ویدیوی معمولی در سایت شما باقی بماند و ماندگاری طولانی تری در جستجو برای افرادی که به دنبال محتوای مرتبط هستند ارائه می دهد.

ویدیو را می توان در بسیاری از راه های دیگر برای حمایت از تجارت الکترونیک از جمله در رسانه های اجتماعی استفاده کرد. هنگامی که ویدیو در یک پلتفرم رسانه اجتماعی میزبانی می شود، این پلتفرم مسئول در دسترس قرار دادن ویدیو برای Google برای ایندکس کردن است، بنابراین شما معمولاً مجبور نیستید کار اضافی انجام دهید.

بیشترین بهره را از جستجو و کشف Google ببرید

نکات زیر می تواند به Google کمک کند محتوای ویدیویی میزبانی شده در سایت تجارت الکترونیک شما را فهرست کند. اگر از یک پلتفرم CMS یا تجارت الکترونیک استفاده می‌کنید که کنترل مستقیمی بر نشانه‌گذاری HTML به شما نمی‌دهد، ممکن است لازم باشد یک افزونه مناسب پیدا کنید:

 • عبارتند از Video داده های ساخت یافته در صفحات حاوی محتوای ویدیویی. این می تواند به ویژه در صفحات محصول دارای ویدیوهای جاسازی شده در چرخ فلک رسانه ای مهم باشد زیرا ممکن است Google ویدیوهایی را که برای نمایش نیاز به تعامل کاربر دارند نبیند.

 • برای آن ویدیوهایی که می‌خواهید حداکثر نوردهی را به آن‌ها بدهید، یک صفحه اختصاص داده شده به ویدیو ایجاد کنید که محتوای ویدیو را توصیف کند. صفحه «نحوه تمیز کردن قهوه ساز برند X خود» ممکن است ترافیک متفاوتی را نسبت به صفحه محصول برند X که شامل ویدیوی نحوه انجام کار همراه با بسیاری از اطلاعات دیگر است، جذب کند. خوب است که یک ویدیو را هم در صفحه اختصاصی و هم در صفحه محصول قرار دهید.

 • نمونه ای از نحوه نمایش نشان LIVE روی ویدیوها در نتایج جستجوی Google.
  برای پخش‌های زنده، داده‌های ساختاریافته را برای فعال کردن نشان‌های LIVE اضافه کنید، که می‌تواند به جلب توجه جریان‌ها در هنگام پخش زنده کمک کند. از Indexing API برای ارائه به‌روزرسانی‌های به موقع در هنگام شروع و پایان جریان به Google استفاده کنید. پخش جریانی زنده ضبط شده برای مشاهده پس از رویداد زنده واجد شرایط نشان LIVE نیست.
 • یک فایل نقشه سایت ویدیویی ایجاد و ارسال کنید تا به Google کمک کنید تمام صفحات وب شما را با محتوای ویدیویی پیدا کند.

 • بعلاوه Video داده های ساخت یافته را در نظر بگیرید، داده های ساختار یافته ای را که مربوط به هر صفحه است، مانند
  Product،
  HowTo، یا
  Q&A نشانه گذاری

برای اطلاعات بیشتر، این منابع جدید را بررسی کنید که نمای کلی از نحوه نمایش ویدیوها در Google، از جمله بهترین روش‌ها برای سایت‌های دارای ویدیو را ارائه می‌دهند.

ارسال شده توسط آلن کنتSearch Advocate در تیم Google Search Central