بهبود اقتصاد جهانی از Covid-19 “همچنان دشوار است”: صندوق بین المللی پول

واشنگتن: رئیس صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه گفت: اقتصاد جهانی با بازگشت سخت به کوید 19 مواجه است و ملت ها باید موانع تجاری فناوری های پزشکی را برطرف کنند.

تماس مدیر عامل کریستالینا جورجیوا در آستانه اجلاس سران G20 در این هفته در حالی است که کشورها با نتیجه همه گیری که صدها هزار نفر را به کام مرگ کشانده و باعث انقباض شدید رشد شده است ، دست و پنجه نرم می کنند.

جورجیوا در یک پست وبلاگی گفت: “در حالی که اکنون راه حلی پزشکی برای حل این بحران مشاهده می شود ، اما مسیر اقتصادی پیش رو همچنان دشوار و مستعد عقب نشینی است.”

شرکت های بزرگ دارویی در حال حاضر در حال افزایش واکسن های ضد ویروس هستند ، در میان جهش جهانی در مواردی که باعث شده برخی از کشورها محدودیت ها را برای جلوگیری از انتقال مجدد اعمال کنند.

جورجیوا گفت: “تجدید حیات در عفونت ها یک یادآوری قدرتمند است که بهبود اقتصادی پایدار در هیچ کجا حاصل نمی شود مگر اینکه همه گیر را در همه جا شکست دهیم.”

وی خواستار همکاری کشورها برای اطمینان از تأمین کافی واکسن ، آزمایش و دارو و همچنین “تلاش های چند جانبه در زمینه تولید ، خرید و توزیع این راه حل های بهداشتی – به ویژه در کشورهای فقیرتر است.

این همچنین به معنای رفع محدودیت های تجاری اخیر در مورد کلیه کالاها و خدمات پزشکی است ، از جمله موارد مرتبط با واکسن ها. ”

آخرین اجلاس
طبق آمارهای خبرگزاری فرانسه ، بیماری همه گیر Covid-19 باعث بیش از 1.3 میلیون مرگ در سراسر جهان شده است و خسارات سنگینی را بر اقتصاد جهانی وارد کرده است.

صندوق بین المللی پول انتظار دارد رشد جهانی 4.4 درصد قبل از رشد مجدد 5.2 درصدی در سال 2021 منقبض شود. با این حال ، جورجیوا اظهار داشت رشد سه ماهه سوم بهتر از انتظار در ایالات متحده ، ژاپن و کشورهای اروپایی است.

اجلاس سران مجازی به میزبانی عربستان سعودی قرار است آخرین اجلاس دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا باشد که اوایل این ماه پیشنهاد خود را برای چهار سال دیگر از دست داد ، اگرچه نتایج را رد کرده است.

تحت هدایت وی ، واشنگتن درگیر درگیری های تجاری با رقیب استراتژیک چین و همچنین متحدان اروپایی آن است که رشد جهانی را حتی قبل از ورود ویروس کاهش می دهد.

صندوق بین المللی پول در یک یادداشت تحقیقاتی جداگانه خواستار همکاری کشورها برای پایان دادن به همه گیری ها شد.

وام دهنده بحران مستقر در واشنگتن گفت: “تلفیق سیاستهای ملی هماهنگ با اقدامات مشترک در سطح جهانی به اطمینان از بهبودی پایدار و قوی کمک می کند.”

“در فوری ، G20 باید از اعمال یا تشدید محدودیت های تجاری خودداری کند و مواردی را که از ابتدای سال در مورد کلیه کالاها و خدمات پزشکی و همچنین کالاها و خدمات مربوط به تولید و توزیع واکسن اعمال شده است ، به سرعت حذف کند. ”

صندوق بین المللی پول خواستار انعقاد یک معامله تجاری از انگلیس و اتحادیه اروپا شد که با جدا شدن لندن از اتحادیه منطقه ای ، موانع جدید تجاری را جلوگیری می کند.

وام دهنده همچنین درخواست خود را برای هزینه های عمومی بیشتر برای کمک به کشورها برای جلوگیری از کاهش رشد و تغییر شکل اقتصاد خود برای رشد و مبارزه با تغییرات آب و هوا تکرار کرد.