برخورد ناگروتا: شواهد نشان می دهد تروریست ها با کارمندان پاکستان در تماس بوده اند

(این داستان در اصل در ظاهر شد در 22 نوامبر سال 2020)

جامو: تحقیقات در مورد پرونده برخورد ناگروتا نشان داد که چهار تروریست مقتول جیش محمد (JeM) در پاکستان با کارکنان خود در تماس مداوم بودند.

به گفته منابع ، آژانس های تحقیقاتی برخی از پیامک ها را که گمان می رود ناشی از دست اندرکاران تروریست ها در پاکستان باشد ، از تلفن های همراه بازیابی شده از کامیونی که در آن سفر کرده بودند ، بازیابی کردند.

در یک پیام متنی که با رسانه ها به اشتراک گذاشته شده آمده است: ”Kahan phnche، kya soorte haal hai. Koi mushkil toh nahi (به کجا رسیده اید؟ اوضاع چطور است؟ امیدوارم تاکنون مشکلی نداشته باشید). ” تروریست که تلفن همراه را اداره می کند به طور خلاصه پاسخ داد: “در ساعت 2”.

علاوه بر یک انبار بزرگ اسلحه و مهمات ، نیروهای امنیتی رادیوهای موبایل دیجیتال ساخت پاکستان و گوشی های تلفن همراه ، مدل MPD-2505 ، کفش های تولید شده در پاکستان ، یک دستگاه بی سیم ، یک دستگاه GPS و سیم کارت های پاکستانی را بازیابی کرده اند.

منابع گفتند که اعتقاد بر این است که یک راهنما تروریست ها را از آنجا سوار یک کامیون به بزرگراه جامو- پاتانکوت کرده است. سازمان های تحقیق تعقیب و گریز راهنما را آغاز کرده اند.

این منابع افزودند که داروهای تولیدی کراچی و سایر مواردی که در تروریست های مقتول پیدا شده است نیز حاکی از دست داشتن پاکستان است.