با بیش از 100٪ ظرفیت ، هنوز سفارشات معلق مانده است: Hemant Sikka ، مدیر عامل ، بخش تجهیزات کشاورزی ، M&M

ماهیندرا و ماهیندرا ، بزرگترین تراکتورسازی کشور ، شاهد تقاضای شدید تراکتور در اواسط فصل جشن هستند. Hemant Sikka ، مدیر اجرایی M & M’s Farm Equipment Sector (FES) ، Hemant Sikka به Ketan Thakkar می گوید ، این شرکت با بیش از 100٪ ظرفیت و در عین حال دارای سفارشات معلق ، تصمیم گرفته است تولید مورد نیاز صادرات را برای تأمین تقاضای محلی هدایت کند. گزیده های ویرایش شده:


شما مسئولیت تجارت را به دست گرفتید وقتی اقتصاد به شدت توسط Covid-19 مورد ضربه قرار گرفت. تجربه تاکنون چگونه بوده است؟
هنگامی که من FES را در اول آوریل تحویل گرفتم ، رک و پوست کنده نمی دانستم که چه شغلی را تصاحب می کنم ، همه چیز در قفل است و در آن زمان هیچ مشاغلی وجود ندارد. اکنون مشکلی که من با آن دست و پنجه نرم می کنم این است که چگونه می توان به اندازه کافی برای تغذیه بازار تولید کرد. ما بیش از 100٪ ظرفیت استفاده داریم و هنوز قادر به تأمین نیاز نیستیم. من از نوع تقاضایی که در میان یک بیماری همه گیر مشاهده می کنیم ، بسیار خوشحالم.

چه چیزی شما را از نظر تقاضا و درآمد متعجب کرده است؟
کشش بسیار شدیدی از بازار روستایی وجود دارد. در پایان ماه اکتبر ، صنعت (تراکتور) 11 درصد رشد کرده است (این سال مالی) و این بعد از از دست دادن تقریبا دو ماه تولید به دلیل قفل شدن است. برای تأمین تقاضا هنوز کمبودهای طرف عرضه وجود دارد. بنابراین ، تقاضا بسیار قوی است.

جریان های نقدی روستایی بسیار قوی است. شاخص کلیدی همین مورد تأمین مالی است. کشاورزان پول حاشیه بیشتری را می گذارند. امسال مطمئناً یک سال رشد مثبت خواهد بود ، اما تا چه اندازه ، ما فقط پس از فصل جشن قادر به گفتن خواهیم بود.

چگونه تقاضای افزایش یافته را مدیریت می کنید؟
ما یک سری اقدامات رفع مشکل در کارخانه ها و تأمین کنندگان مهم برای دستیابی به تولید بیشتر انجام داده ایم. کارهای زیادی از نظر توازن خط ، بهینه سازی فرآیند و عملکرد در حال انجام است تا از ظرفیت نصب شده بیشتر استفاده کنید. ما همچنین اولویت بازار داخلی را نسبت به صادرات داریم. در واقع ، در قسمت صادرات سفارشات برگشتی وجود دارد و ما از نمایندگی های خود در خارج از هند خواسته ایم که دیوالی را نگه دارند. بنابراین ، داخلی نسبت به صادرات بیشتر تخصیص می یابد اما ما به تعهدات خود در مورد مشتریان خارج از کشور احترام می گذاریم و سفارشات صادرات را پس از دیوالی پردازش می کنیم.

نظر شما درباره فصل جشن چیست و پایان سال را چگونه می بینید؟
خریدهای جشن بسیار خوب در جریان است و ما اکنون در حال بررسی Dhanteras و Diwali بسیار قوی هستیم. به طور کلی ، سال با یک یادداشت مثبت به پایان می رسد. ما انتظار متوسط ​​شهریور را داشتیم اما بسیار قدرتمند ظاهر شد. ما انتظار داریم بازار در این سال (10-12٪) 10-12٪ رشد کند.

پیش بینی می کنید این چرخه چقدر دوام داشته باشد و برنامه ریسک زدایی چیست؟
در حال حاضر تقاضا قوی است ، ما سهام بسیار کمی داریم ، بنابراین برنامه های تولید فعلی در سه ماه آینده ادامه خواهد داشت. فصل جشن بسیار خوب پیش می رود. آنچه فراتر از آن اتفاق می افتد به چرخه بعدی موسمی بستگی دارد. امیدوارم که یک موسمی خوب دیگر بدست آوریم. خیلی خوب خواهد بود

گرچه این صنعت چرخه ای است ، اما روند طولانی مدت براساس اطلاعات 30 سال گذشته حدود 7 درصد رشد دارد. با وجود چرخه بالا یا پایین ، Mahindra Tractors همیشه عملکرد بسیار قدرتمندی را ارائه داده است. در چند ماهه گذشته ، هنگامی که تجارت پایین بود ، حاشیه های ما همچنان پابرجا بود. ما طی چند سال نشان داده ایم که می توانیم عملکرد را به طور مداوم هدایت کنیم.

نسبت درآمد ما به درآمد داخلی در خارج از کشور حدود یک سوم به دو سوم است. و بدیهی است که کمک می کند. از آنجا که درآمد 30٪ ما از عملیات خارج از کشور تأمین می شود ، مطمئناً وقتی روند متفاوت بازی می کند ، کمک می کند. به علاوه ، تجارت مکانیزه شروع به ارائه اهرم های جدید رشد می کند.

M&M برای مکانیزاسیون مزرعه تلاش می کند ، این فرصت برای شرکت چقدر بزرگ است؟
پتانسیل مکانیزاسیون بسیار زیاد است. بازار جهانی مکانیزاسیون مزرعه سالانه 160 میلیارد دلار است که تراکتور آن 60 میلیارد دلار است که حدود 40 درصد است.

صنعت تراکتورسازی هند با درآمد 6 میلیارد دلار 10 درصد صنعت تراکتورسازی جهان است. سهم هند از مکانیزاسیون فقط 1٪ و در حدود 1 میلیارد دلار است (به استثنای تراکتور). بنابراین ، می توانید پتانسیل رشد را ببینید؟ ما معتقدیم که مکانیزاسیون در نقطه عطفی برای رشد قرار دارد و خواهیم دید که محصولات جدیدتر و مرتبط این رشد را هدایت می کنند.

شیوه های کشاورزی در هند باید از شیوه های سنتی قدیمی به شیوه های پربارتر ، از جمله مکانیزاسیون مزرعه تغییر یابد. ما به عنوان یک رهبر صنعت در تلاش هستیم که این تغییر را از طریق Krish-E ، کشاورزی عمودی خود به عنوان یک سرویس ، ارائه دهیم. مورد دیگر این است که فن آوری های جهانی برای مکانیزاسیون مزرعه ، که ما از طریق شرکت های خود در ترکیه ، فنلاند و ژاپن و آن را نیز با قیمت هند ارائه می دهیم. ما در دو مرحله بومی سازی را انجام می دهیم. ابتدا صرفه جویی در تولید محصولات مربوطه و سپس محلی سازی برای رسیدن به قیمت های هند.

سهم بازار گروه M&M (حدود 40٪ ، از جمله مارک Swaraj) در همان سطح باقی مانده است ، آیا روند صعودی می بینید؟
من معتقدم که ما یک خط لوله قوی محصول داریم و برنامه های خود را در مورد پلت فرم K2 به اشتراک گذاشته ایم. ما در حال ساخت یک محصول قوی هستیم. بگذارید به شما بگویم که بازار تراکتور هند یک بازار کاملا رقابتی است. ما چندین استراتژی برای بهتر نشان دادن بازار و اجرای استراتژی های خود نقشه برداری کرده ایم. همه اینها به ما کمک می کند تا در سالهای آینده تجارت بسیار خوبی انجام دهیم

اگر می توانید پتانسیل Gromax و پلت فرم K2 را به اشتراک بگذارید …
دو مارک برجسته ما ماهیندرا و سواراج هستند. Gromax سومین مارک بسیار مهم ما است و ما قصد داریم این برند را رشد دهیم. استراتژی های مختلفی برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته شده است.

K2 بلندپروازانه ترین پروژه توسعه محصول جدید ما است. این یک پلت فرم جهانی است که به طور مشترک توسط Mahindra Research Valley و Mitsubishi-Mahindra Agri Machinery در ژاپن در حال توسعه است. ما در حال توسعه چهار سیستم عامل منحصر به فرد به عنوان بخشی از این پروژه هستیم. در این مرحله نمی توانم جزئیات بیشتری را به اشتراک بگذارم.