بانک مرکزی امارات متحده عربی طرح محرک را برای مهار تأثیر COVID-19 گسترش می دهد

دوبای: بانک مرکزی امارات متحده عربی روز دوشنبه اعلام کرد دوره قابل اجرا برای اجزای اصلی یک برنامه محرک برای حمایت از مشتریان بانکی خرده فروشی و شرکتی و تسریع بهبود بیماری همه گیر ویروس کرونا تا ژوئن 2021 را تمدید کرده است.

در ماه مارس ، CBUAE 70 میلیارد دلار سرمایه و اقدامات نقدینگی را به عنوان بخشی از طرح حمایت اقتصادی هدفمند (TESS) با هدف تأمین انگیزه اقتصادی در بحران ویروس کرونا آغاز کرد.

CBUAE با شروع تسهیلات 50 میلیارد درهم (13.6 میلیارد دلار) “تسهیلات هزینه صفر” با هدف سهولت مدیریت نقدینگی برای بانکها از طریق بودجه وثیقه ای با هزینه صفر ، برای شش ماه دیگر تمدید می شود.

در بیانیه ای آمده است: “از اول ژانویه 2021 ، بانک ها و شرکت های مالی شرکت کننده در TESS می توانند وام ها و تسهیلات جدیدی را به مشتریانی که منفی تحت تأثیر همه گیر هستند” در شرایط تعیین شده توسط طرح TESS ارائه دهند.

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) تخمین زده است که اقتصاد امارات متحده عربی در سال جاری 6.6 درصد کاهش می یابد ، زیرا بخش های حیاتی مانند حمل و نقل و گردشگری به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند.

به گفته صندوق بین المللی پول ، پایین آمدن قیمت نفت بر اقتصاد کشور تأثیر می گذارد ، انتظار می رود دولت 9.9٪ از تولید ناخالص داخلی را کسر کند ، این در حالی است که کسری 0.8٪ در سال 2019 بود.

عبدالحمید سعید ، رئیس کل بانک مرکزی گفت: “ما معتقدیم که این ابتکار اقتصاد را از تأثیر همه گیر محافظت می کند و پس از پایان همه گیری ، ما را در موقعیت ایده آل برای بهبود قرار می دهد.”

صندوق بین المللی پول انتظار دارد اقتصاد امارات متحده عربی سال آینده به رشد 1.3 درصدی بازگردد.