اینستاگرام از طریق IGTV فیلم های طولانی را ارائه می دهد. آیا تجارت شما باید سرویس جدید را امتحان کند؟

توسط آپاكش گوپتا

در سال 2013 ، Snapchat داغترین کلمه در شهر بود زمانی که کاربران در سراسر جهان به سرعت شیوه جدیدی از تعامل فوری را با دنباله های اجتماعی خود ، Snapchat Stories در پیش گرفتند.

بنابراین ، Snapchat با این ویژگی منحصر به فرد که اکنون به یک پدیده رایج تبدیل شده است ، به سرعت در حال استفاده از اینستاگرام بود. اینستاگرام دیری نپایید که متوجه روند شد و با راه اندازی Instagram Stories در سال 2016 ، کل دنیای دیجیتال را متعجب کرد.

این حرکت با شک و تردید زیادی در سراسر دنیای بازاریابی روبرو شد زیرا کارشناسان معتقد بودند که اینستاگرام نمی تواند موفقیتی را که اسنپ چت با این ویژگی به دست آورده تکرار کند. از نظر گذشته ، این یکی از حرکتهای تغییر دهنده شرکت بود. اینستاگرام در نهایت کاربران خود را در این سیستم عامل حفظ نکرد ، بلکه حتی به سطح تعامل نیز دست یافت که کاملاً پیش بینی نشده بود. این راه انبوهی از راه های جدید را برای بازاریابانی که به طور فعال به دنبال دستیابی و تعامل با مخاطبان خود بودند ، ایجاد کرد و منجر به ریختن میلیاردها دلار برای استفاده از سیستم عامل در سراسر جهان شد. این امر همچنین منجر به تسلط اینستاگرام در جهان محتوای فرم کوتاه شد.

در اوایل این هفته ، اینستاگرام با آخرین راه اندازی خود در رویدادی در سانفرانسیسکو ، تلویزیون Instagram (که به آن IGTV نیز گفته می شود) بار دیگر بیش از یک میلیارد نفر را غافلگیر کرد. در IGTV ، فیلم های عمودی با فرم طولانی می توانند به 10 دقیقه برسند و حتی در مورد خالقان بزرگ می توانند تا 60 دقیقه نیز افزایش پیدا کنند. این شرکت به روشنی ذکر کرده است که IGTV با در نظر داشتن نسل جوان مصرف کنندگان محتوا که زمان قابل توجهی را صرف دستگاه های تلفن همراه برای تماشای فیلم می کنند ، راه اندازی شده است.

بدون عنواندیگران

مارک بازی

این حرکت پیش از این توسط TechCrunch پیش بینی شده بود و جای خود را به بحث جدیدی در مورد آینده مصرف محتوای فرم طولانی داده است. یوتیوب ، یکی دیگر از غول های بزرگ رسانه های اجتماعی ، در حال حاضر پادشاه است که صحبت از محتوای فرم طولانی با بیش از 1.9 میلیارد کاربر فعال است که محتوای این سیستم عامل را مصرف می کنند. YouTube همچنین در میان بازاریابانی که از این پلتفرم استفاده کرده اند برای دستیابی به رشد هم در قابلیت مشاهده و هم در فروش محصولات و خدمات خود ، از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است.

محتوای طولانی به ویژه برای آن دسته از مارک های که تمرکز خود را در آموزش به کاربران آن مانند محصولات الکترونیکی یا کسانی که ماهیت تجربی بیشتری دارند مانند بازی ها ، مثر است. در حالی که بازاریابان از اینستاگرام و یوتیوب به طور همزمان استفاده می کنند ، بستر اصلی انتخاب برای هر صنعت و هر شرکت بر اساس هدف شرکت متفاوت است. جالب است که ببینیم با ورود شدید اینستاگرام و تسخیر بازار یوتیوب ، این چگونه متحول می شود.

تفاوت های اساسی بین این دو سیستم عامل مانند “قالب بندی” وجود دارد. YouTube دارای قالب بندی ویدئویی افقی است که به طور گسترده ای توسط برنامه های تلویزیونی ، فیلم ها ، تهیه کنندگان موسیقی و موارد دیگر در سطح جهانی پذیرفته شده است. YouTube همچنین امکان مشاهده یک تجربه شخصی و اجتماعی را فراهم می کند که می تواند به راحتی در تلویزیون پخش شود. این مورد برای IGTV معتبر نیست ، بنابراین موارد استفاده از آن را از بسیاری جهات محدود می کند.

تفاوت عمده دیگر بین این دو سیستم عامل جبران خسارت است. ساخت فیلم های طولانی مدت زمان و هزینه بیشتری دارند و به نظر می رسد در حال حاضر YouTube سیاست جبران خسارت بهتری برای سازندگان دارد. این ممکن است منجر به ایجاد محتوای اصلی تری در YouTube شود تا اینستاگرام سیاست جدیدی را برای مقابله با آن اعلام کند. IGTV بیشتر به عنوان یک بستر محتوای سرگرمی تمرکز کرده تا محتوای جدی اما هنوز در مورد چگونگی گسترش آن مشخص نشده است.

همانطور که گفته شد ، IGTV همچنین دنیایی از فرصت های جدید را برای بازاریابان در سراسر جهان فراهم می کند تا به شکل بسیار جذاب تری به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند. میلیون ها کسب و کار در سراسر جهان در حال حاضر حضور گسترده ای در اینستاگرام با پایگاه پیروان مختلف از هزاران تا میلیون نفر دارند و IGTV می تواند راهی عالی برای این مشاغل برای به دست آوردن مشتریان جدید و ایجاد پیوندهای قوی تر با مشاغل موجود باشد.

موارد استفاده می تواند از موزیسین هایی باشد که ویدیوهای کامل آواز را منتشر می کنند ، هتل هایی که تجربیات منحصر به فرد را به نمایش می گذارند تا کانال های خبری پوشش دهنده داستان های دقیق سازندگان و تأثیرگذاران مستقل محتوا همچنین می خواهند از این ابزار قدرتمند جدید برای ایجاد محتوای جالب برای مخاطبان خود استفاده کنند. این در نهایت منجر به این می شود که مارک ها برای محتوای حمایت شده IGTV پول بیشتری به این سازندگان بپردازند.

2-Watch-2UP-EN (1)دیگران


انتخاب؟


ممکن است انتخاب بازاریاب برای هزینه های YouTube در مقابل IGTV برای بازاریابان دشوار باشد ، اما جواب درست در آزمایش روی هر یک از سیستم عامل ها است. تا زمانی که هر دو را امتحان نکنید ، هرگز نخواهید فهمید که چه چیزی برای شما بهتر است. برای آزمایش آب در هر یک از این سیستم عامل ها ، مارک ها باید به صورت ایده آل محتوای فرم طولانی با زمینه مشابه را به ترتیب در قالب های عمودی و افقی برای IGTV و YouTube طراحی کنند و عملکرد آن را در هر یک ببینند.

بسیاری از سازندگان همچنین برخی از مطالب قدیمی خود را در IGTV بارگذاری می کنند تا بتوانند بدون نیاز به صرف وقت ، تلاش و هزینه زیاد برای ایجاد محتوای اصلی ، حضور خود را در سیستم عامل شروع کرده و میزان تعامل آن را بسنجند. آنچه مسلم است اینستاگرام شرط بندی بزرگ روی قالب ویدئویی عمودی به عنوان آینده بدون چون و چرا است و به دلیل موفقیت گذشته این پلتفرم ، تمایل زیادی به باور آنها داریم. این بدان معناست که زمان آن فرا رسیده است که بازاریابان به صفحه سفید خود برگردند و استراتژی اجتماعی شرکت خود را از نو طراحی کنند.

نویسنده موسس One Impression است ، شرکتی که از فناوری پیشرفته و شیوه های نوین مدیریتی برای کمک به رشد اجتماعی برندها استفاده می کند.