اگر برای “مبارزه در داخل” نبود ، تعداد RJD کمتر از 50 بود

دهلی نو: اگر هیچ مسابقه نیابتی LJP برگزار نمی شد ، تعداد RJD در انتخابات مجلس بهار که اخیراً به پایان رسیده بود ، زیر 50 بود و تعداد کل NDA بیش از 150 بود. بر خلاف روایتی که تجشوی از سایه پدرش بیرون آمده و تجزیه و تحلیل داده های نظرسنجی بیش از 30 صندلی مجمع Bihar بیش از بخش جوانان فراتر از پایگاه سنتی RJD پیروز شده بود ، نشان می دهد RJD در یک سوم 75 کرسی که به دلیل LJP به دست آورد ، یک کسب کننده پیش فرض بود. از طرف دیگر ، JDU با غلبه بر 15 سال بار مسئولیت ، 68 کرسی به دست می آورد. اگر LJP در 7 کرسی از 19 کرسی که کنگره به دست آورد ، برای JDU اسپویلر بازی نمی کرد ، نمایش ضعیف کنگره بدتر می شد.

در Dhauraiya ، Darbhanga Rural ، Barharia ، Bajpatti ، Alauli ، Chakai ، Ekma ، Gaighat ، Islampur ، Jamalpur ، Laukaha ، Mahnar ، Mahua ، Minapur ، Morwa ، Nathnagar ، Obra ، Sahebpur Kamal ، Samastipur ، Sheikhpura ، Sherhaurad ، Singheswar and Rhaghi حاشیه پیروزی بر JDU بسیار کمتر از آرا L LJP بود. کنگره به همین ترتیب در برابر JDU در چنرانی ، خاگاریا ، راجاپاکار و ماهاراجگان پیروز شد. این واقعیت که 25 نفر از نامزدهای LJP کسانی بودند که اخیراً BJP را ترک کردند ، به اندازه کافی نشانگر نیرویی بود که در حزب حزب چراغ پسوان قرار داشت.

با این حال ، LJP نیز به سود RJD به سرنوشت JDU در دینارا ، جاگادیشپور و راغوناتپور دچار شد. به همین ترتیب ، کنگره کسبه را برنده شد زیرا LJP HAM را به مقام سوم رساند. VIP که چهار کرسی به دست آورد نیز به دلیل LJP یک کرسی به RJD از دست داد. تنها ضرر BJP به کنگره در باگالپور با 1111 رأی بود که در آن جنگ دوستانه LJP 20000 رأی آورد. اگر NDA با HAM و VIP LJP را حفظ می کرد ، با کسب حداقل 31 کرسی دیگر نظرسنجی ها را جارو می کرد. این می توانست تعداد RJD را به 46 و کنگره 12 کاهش دهد.

به نظر می رسد ، BJP ارزیابی کرده بود که فاصله زیادی برای جبران مخالفت وجود دارد و به نظر می رسد جاه طلبانه ماجراجویانه شده است. در پایان مرحله اول نظرسنجی ها ، اپوزیسیون درست ارزیابی کرد که به دلیل عدم اعتماد به JDU-BJP و خصومت مشهود JDU-LJP ، بیش از NDA به دست آورده است. با این حال ، مبارزات انتخاباتی نخست وزیر نارندرا مودی در دو مرحله باقیمانده ، ارتباط با زنان ، ادغام آرا upper طبقه بالا ، محدود کردن خسارت LJP به JDU و نیتیش کومار که از EBC خاموش ، Mahadalit و زنان رأی دهنده حمایت می کند ، نتیجه مطلوب را برای “بازی پرخطر BJP متعهد شد که با حفظ دولت ، شریک اصلی اتحاد شود”.