اکثر کاستهای عقب مانده در Bihar ، UP تغییر دهنده بازی ظاهر می شوند

دهلی نو: انتخابات مجمع که اخیراً به پایان رسید ، بار دیگر اهمیت عقب مانده ترین قشرها (MBC) را در سیاست های بیهار نشان داد.

اهمیت آنها را می توان از این واقعیت فهمید که BJP رنو دوی ، MBC از نژاد نونیا را به عنوان معاون وزیر ساخته است.

MBC ها گروهی از چند جامعه عقب مانده کوچک و پراکنده هستند که بیش از 30٪ از جمعیت ایالت را تشکیل می دهند. گفته می شود که نیتش کومار ، وزیر ارشد ، نفوذی در این جامعه دارد. همچنین ، این جامعه است که تعداد زیادی به نخست وزیر نارندرا مودی در سال 2019 در بیهار رأی داده است. در طی مبارزات انتخاباتی ، رشتریا جاناتا دال مخالف نیز تلاش کرد تا با تلاش برای بیرون رفتن از پایگاه رای گیری مسلمان – یداو ، با قرار دادن چندین نامزد MBC ، یک کلاه از آرا M MBC را بدست آورد.

پس از بیهار ، اوتار پرادش ایالت دیگری است که رای دهندگان MBC به عنوان تغییر دهنده بازی در تشکیل دولت ظاهر شده اند. از زمان انتخابات لوک سبها در سال 2014 ، BJP قلعه ای بیش از 20٪ از رأی دهندگان MBC در ایالت حفظ کرده است ، به غیر از کورمی ها که 7٪ از رای دهندگان را تشکیل می دهند.

در پی انتخابات آینده مجلس ، همه احزاب در UP نیز در تلاشند این گروه 76 نفره فرعی را که در سراسر ایالت پراکنده شده اند ، جلب کنند. BJP اخیراً دو عضو جامعه MBC ، Jaiprakash Nishad و Gita Shakya را از ایالت به Rajya Sabha فرستاده بود.

همین اواخر ، مایواتی ، مدیر برتر BSP ، بهیم راجبر ، MBC از پوروانچال ، را به عنوان رئیس UP حزب جایگزین مونكاد علی كرد. با همکاری وی به عنوان رئیس ایالت ، BSP در تلاش است تا حدود 50 صندلی مونتاژ را در پوروانچال متمرکز کند ، جایی که جامعه راجبار دارای جمعیت قابل توجهی است.

از طرف دیگر ، آخیلش یداو ، رئیس حزب سماجوادی ، با حزب سوهدف بهارتیا سماج اوم پراكاش راجبار متحد است. در طول یک سال گذشته ، وی رهبران جوامع مختلف ، عمدتا OBC و MBC غیر یاداو را به حزب دعوت کرده است. در ماه آگوست ، وی پس از برکناری لاوتان رام نیشاد به دلیل اظهارات جنجالی وی در مورد آیودیا ، راجپال کشیاپ را به عنوان رئیس سلول عقب مانده طبقه SP منصوب کرد. در ماه ژوئیه ، این حزب ادای احترامی در سرتاسر ایالت را برای رهبر فلسطینی سابق ، پولان دوی ، انجام داد و وی را شهید خواند. این تلاشی بود برای جلب رای دهندگان نیشاد در سراسر منطقه پوروانچال.

در 16 نوامبر ، آخیلش یداو مراسم ویژه ادای احترام در دفتر حزب SP در Lucknow را برای اودا دیوی ، جنگجوی 1857 که در جنگ با انگلیس جان سپرد ، ترتیب داد. منابع حزب گفتند ، اودا دیوی از جامعه MBC Pasi است و برای برجسته کردن تنوع در چتر قلعه های SP انجام شده است.

“این مربوط به نجات سیاره ما نیست ، بلکه مربوط به نجات خودمان است. حقیقت این است که ، با یا بدون ما ، جهان طبیعی دوباره از نو ساخته خواهد شد. دنیای زنده دوام خواهد داشت ، ما انسانها نمی توانیم همان را فرض کنیم. ” ~ دیوید آتنبورو

با Times Evoke در سفری الهام بخش در جهت دستیابی به انسانیت پایدار و وفور آب و هوا همراه باشید.