اوتاراخند 21 ساله شد ، CM Rawat مدل توسعه دولت را متعالی می کند

دهرادون: اوتاراخند روز دوشنبه با وزیر ارشد Trivendra Singh Rawat به فهرست 211 سال حیات خود پرداخت و گام های فهرست شده توسط دولت ایالتی را برای توانمندسازی زنان ، تقویت کشاورزان و توسعه به گوشه های دور کشور برداشته است. “بیست و یک سال زمان طولانی در سفر توسعه یک کشور نیست ، اما زمان کمی نیست که بتوانیم مواردی را ارزیابی کنیم و تصمیم بگیریم که آیا در مسیر درست حرکت می کنیم یا نه. با نگاه به گذشته ، من راوات در برنامه ای که به مناسبت بیست و یکمین روز بنیانگذاری ایالت در خطوط پلیس برگزار شد ، گفت: “توسعه در اوتاراخند به طور قطع سرعت گرفته است.”

اوتاراخند در 9 نوامبر 2000 از اوتار پرادش تراشیده شد.

راوات با توصیف زنان به عنوان ستون فقرات اقتصاد روستایی این ایالت ، اقدامات انجام شده توسط دولت ایالتی برای توانمندسازی آنها و همچنین کشاورزان را برجسته کرد.

“30،000 گروه خودیاری زنان (SHGs) در این ایالت وجود دارد كه از این تعداد 18000 نفر فعال هستند. ما از طریق SHG ها و مراكز رشد روستایی به زنان وام بدون بهره تا 5 لك می دهیم. به همین ترتیب ، ما وی گفت که به زودی میزان وامهای بدون بهره که از 1 تا 3 دلار به کشاورزان داده می شود ، افزایش خواهد یافت. ”

راوات با ذکر مثال از یک زن کارآفرین به نام پرما بانداری ، گفت که او کار تولید قارچ را با سرمایه ای اندک 500 روپیه آغاز کرده و امروز ماهیانه 30 تا 40 هزار روپیه درآمد دارد.

وزیر ارشد با درخواست از مردم برای استفاده بیشتر از فرصتهای شغلی در دسترس خود برای الهام گرفتن از زن ، وزیر ارشد در مورد موخیا مانتری سواروژگار یوژانا و سواروگر یوجانای Saur (خورشیدی) وابسته به این طرح صحبت کرد تا بدون اینکه روی پای خود بروند. خانه های خود را به دنبال امرار معاش ترک می کنند.

وی گفت که به ذینفعان هدف این طرح از جمله جوانان و مهاجرانی که پس از ترک شغل خود در مناطق مختلف کشور پس از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 به خانه بازگشته اند ، نیروگاه های خورشیدی هر کدام 25 کیلووات اختصاص داده می شود.

وی افزود نه تنها اشتغال آنها را فراهم می کند بلکه تولید انرژی سبز را نیز ارتقا می بخشد.

راوات در یک سخنرانی ویدئویی به طور جداگانه به همین مناسبت ، از سیاست تحمل صفر دولت ایالتی در برابر فساد صحبت کرد که راهروهای قدرت را از عناصر فاسد و مافیایی “آزاد” کرده بود.

وزیر ارشد همچنین از تغییر فرهنگ کار ادارات دولتی که با سیاست تجدیدنظر شده در انتقال ایجاد شده صحبت کرد.

وی همچنین جزئیات اقدامات انجام شده برای بهبود ارتباطات جاده ای و هوایی و سرمایه گذاری های به ارزش 31000 کرور روپیه را که پس از اجلاس سرمایه گذاری 2018 به این ایالت وارد شد ، بیان کرد.

راوات گفت: “ما قبلاً سرمایه های به ارزش 31000 کرور را به اوتاراخند جذب کرده ایم و برای خود هدف گذاری کرده ایم که طی یک یا دو سال آن را به 40،000 کرور روپیه افزایش دهیم.”

وی گفت: احداث شهر جدید Kedarpuri در اطراف معبد هیمالیا نماد مقاومت مردم اوتاراخند و همچنین چشم انداز نخست وزیر نارندرا مودی است.

راوات گفت كه دولت وی برای احترام به آرزوهایی كه مبارزه طولانی مدت برای رسیدن به دولت را به اوتاراخند هدایت كرده بود ، گیرساین را به پایتخت تابستانی این ایالت تبدیل كرد.