انگلستان به نظر می رسد شرق ، قصد دارد روابط خود را با هند در منطقه هند و اقیانوس آرام تقویت کند

دهلی نو: انگلستان به شرق نگاه می کند و هند به عنوان ستون اصلی در این استراتژی ظاهر می شود. انتظار می رود که دولت بوریس جانسون به زودی چشم انداز هند و اقیانوس آرام خود را آغاز کرده و آن را با چشم انداز دهلی برای منطقه همسو کند تا یک منطقه آزاد ، باز و مرفه هند و اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.

هفته گذشته وزیر امور خارجه در لندن با ملاقات با انگلیس با وزیر امور خارجه این کشور موضوع اصلی بود. ET همچنین آموخته است که انگلیس علاوه بر همکاری با هندی های ماهر ، به طور فعال به دنبال سرمایه گذاری هند است.

هند و انگلیس در حال بررسی روشهای تشدید روابط تجاری پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند. دهلی نو علاقه مند به بررسی توافق نامه تجارت آزاد دو جانبه است و پیشنهاد کرده است که در ابتدا دو کشور می توانند با یک معامله تجاری محدود (برداشت زودرس) با چند مورد شروع کنند.

تجارت کالاهای دو جانبه هند و انگلیس بین دو کشور در محدوده 15.45 میلیارد دلار آمریکا در 2019-20-20 بوده است و تجارت خدمات در حدود 9.5 میلیارد دلار آمریکا در سال 2017 بوده است. تجارت دوجانبه به نفع هند باقی مانده است اما در طول سال مالی 2019-20-20 ، در مقایسه با سال قبل. قبلاً انگلیس در سالهای 1998-99 دومین شریک تجاری هند بود. اما در لیست شرکای تجاری هند طی سالهای 19-2018 در شانزدهم قرار دارد.

هند بر اساس 120 پروژه سرمایه گذاری و 5،429 شغل جدید در انگلستان ایجاد کرد تا دومین منبع بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) پس از ایالات متحده در سال 2019 شود ، بر اساس آمار سرمایه گذاری داخلی وزارت امور تجارت بین المللی (DIT) برای 2019-2020 . طبق گزارش CII-Grant Thornton India با گزارش 2020 انگلیس ، اکنون 850 شرکت هندی رکورددار فعالیت دارند که با درآمد تقریبی 41.2 میلیارد پوند (48 میلیارد پوند در 2019) در انگلیس کار می کنند. آنها با هم بیش از 461.8 میلیون پوند مالیات شرکت (684 میلیون پوند در سال 2019) پرداخت کردند و 110،793 نفر (104،783 در سال 2019) مشغول به کار شدند. این رقم مستخدم شعب انگلستان در شرکتهای هندی را شامل نمی شود. اگر اینها در نظر گرفته شده باشد ، تعداد اشتغال به طور قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد بود.

شرینگلا هفته گذشته در سخنرانی خود در لندن گفت ، همه گیر COVID-19 و Brexit هر دو “تغییر دهنده بازی” هستند که کشورها را مجبور کرده اند بسیار دقیق در مورد آرمان های ژئوپلیتیک و چگونگی تعریف روند انرژی های اقتصادی و سیاسی آینده فکر کنند.

شرینگلا خطاب به اندیشکده Policy Exchange با موضوع “چشم انداز هند از اقیانوس آرام” ، همچنین ابراز امیدواری کرد که انگلیس از فرانسه ، هلند و آلمان پیروی کند تا استراتژی هند و اقیانوس آرام خود را مطابق با یک تغییر قطعی در مسیر اقتصادی جهانی از اقیانوس اطلس تا هند و اقیانوس آرام.

“هر دو سازنده بازی هستند … به این معناست که Brexit هم اروپا و هم انگلستان باید به دنبال تعریف مجدد روابط خود با شرکای اصلی خود باشند. ما این را فرصتی منحصر به فرد برای تعریف مجدد و تنظیم مجدد روابط خود با انگلیس می دانیم.” آقای شرینگلا ، در پایان صحبتهای خود با لرد جو جانسون صحبت کرد.

“هند و اقیانوس آرام همه چیز درباره این است که ببیند گزینه های شما چیست … ما دوست داریم که انگلیس به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ و یک شریک نوآوری در این زمینه شرکت کند. طیف وسیعی از فعالیت ها در عصر دیجیتال و سایبر که حتی ممکن نبوده است. زودتر باردار شدم. ”

با تأکید بر این که هند نه تنها عبارت “هند و اقیانوس آرام” را در جریان خود قرار داده است ، بلكه كشورها را تشویق كرده است كه این منطقه را تا حد كامل – به عنوان یك فضای دریایی گسترده از سواحل غربی آمریكای شمالی تا سواحل شرقی آفریقا ، درک و تعریف كنند.

“برای ما و برای بسیاری دیگر ، تغییر مسیر اقتصادی از اقیانوس اطلس به هندو-اقیانوسیه بسیار مهم بوده است. ظهور چین و ضرورت تعادل جهانی به این ترکیب افزوده است. یک بین المللی مبتنی بر قوانین وزیر امور خارجه گفت: فقط با هندو-اقیانوسیه مبتنی بر قوانین می توان نظم را بدست آورد.