انتظار می رود که بن بست مرزهای چین و هند به زودی به صورت مسالمت آمیز حل شود: رئیس ITBP

دهلی نو: پیش بینی می شود که بن بست مرزی بین هند و چین در شرق لاداخ “خیلی زود” به صورت مسالمت آمیز حل و فصل شود ، اس اس دسوال ، رئیس ITBP ، افزود زیرساخت های خط کنترل واقعی (LAC) نیز در حال افزایش است یک سرعت سریع

مدیرکل پلیس مرز مرزی هندو تبت (ITBP) در گفتگو با وی گفت که نیروهای نظامی وی با پوشیدن لباسهای ویژه زمستانی و غذای مقوی به دلیل لرزاندن شدید در شرق لاداخ که ارتشهای هند و چین بیش از شش ماه در یک وضعیت متشنج حبس شده است.

دسوال در پاسخ به سوالی درباره درگیری نظامی فعلی با چین در شرق لاداخ ، گفت: “فشارهای روابط دو جانبه از قبل مشهود است اما ما اطمینان داریم که این مشکلات به زودی به صورت مسالمت آمیز حل خواهد شد.”

منابع معتبر روز چهارشنبه گفتند هند و چین به طور گسترده در مورد یک روند سه مرحله ای در مورد جدا کردن نیروها و عقب نشینی سلاح از تمام نقاط اصطکاک مهم به طور موقت توافق کرده اند.

“مرز هندو-تبت بلندترین مرز بین المللی در جهان است. در هر مکان حدود 10-11 هزار فوت ارتفاع دارد. تمام نیروهای ما در آن ارتفاع مستقر شده اند. اکسیژن کمتر است ، زمستان ها با لمس هوا بسیار شدید هستند. تا منفی 40 درجه سانتیگراد. ”

“همه این دشواری ها وجود انسان ها در آن منطقه را بسیار دشوار می کند و پس از آن انجام گشت زنی در مرز نیز به همان اندازه دشوار است.”

وی گفت: آموزش و سازگاری با افراد ITBP طولانی است و ما انواع مهارت ها را در خود پرورش می دهیم و ایمنی را تقویت می کنیم تا آنها زنده ماندن در محیط سخت را راحت بدانند.

دسوال گفت که این نیرو هر زمستان جوراب زنانه مخصوص زمستان را انجام می دهد و این بار تمرین لجستیک افزایش یافته است.

“برای محافظت از سربازان خود لباس سرد ویژه تهیه کرده ایم. ما برای زنده ماندن در برابر سرما محتوای جیره را با غذای زیاد و کالری بالا ارتقا داده ایم. این شرایط کار در آن مرز و مرز بدون مرز است ، یک جاوان دارد همیشه هوشیار باشم. ”

حفاظت از مرز با گشت زنی انجام می شود و ITBP گشت های طولانی را می زند که ممکن است تا 30 روز ادامه داشته باشد ، گفت دسوال ، که هدایت نیروی آموزش دیده جنگ کوهستانی 90،000 نفره را دارد.

رئیس ITBP همچنین در مورد گشت و گذار اخیر خود در جبهه لاداخ صحبت کرد که وی 8-9 روز را در آنجا گذراند و 291 نفر از پرسنل خود را به دلیل نمایش شجاعت در هنگام درگیری و درگیری با نیروهای چینی در ماه مه و ژوئن تزئین کرد.

“صداقت نیروهای ما علی رغم شرایط دشوار کار بسیار زیاد است. این وظیفه من است که از آرواره هایم دیدن کنم خصوصاً در اوقات دشوار و در شرایط دشوار. ممکن است وقتی اوضاع در وضعیت خوبی قرار دارد از آنها بازدید نکنم اما مسئولیت من این است که هر زمان در شرایط سختی به آنها برسند “.

دسوال در مورد تقویت زیرساخت های مرزی گفت که کار برای بالا بردن پست های مرزی جدید و اتصال آنها به جاده های آب و هوایی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است. وی افزود: در حال حاضر حدود 75 درصد از پستهای مرزی ITBP از طریق جاده ها متصل می شوند.

ITBP ، که پس از حمله 1962 چین به وجود آمد ، حدود 180 پست در امتداد LAC به طول 3488 کیلومتر دارد که از لاداخ تا آروناچال پرادش در جناح شرقی هند امتداد دارد.

“تمرکز دولت برای ایجاد زیرساخت های مرزی خوب وجود دارد تا مردم محلی و همچنین نیروها بتوانند تا آنجا که ممکن است به تمام نقاط دور افتاده از خاک ما برسند.”

“سرعت ساخت جاده ها اکنون بسیار سریع است. در چند سال گذشته ، بسیاری از جاده ها ساخته شده است. در ابتدا ، هنگامی که ITBP مطرح شد ، حزب گشت پیاده از له به Daulat Beg Oldi (DBO) می رفت و از آن استفاده می شد برای رسیدن به آنجا بیش از یک ماه طول بکشد “، دسوال گفت. فاصله بین Leh و DBO حدود 250 کیلومتر است.

وی گفت ، از آن مرحله امروز ، تقریباً 75 درصد پستهای ITBP اکنون از طریق جاده های کل مرز به هم متصل شده اند.

وی افزود: “با همان سرعت ساخت جاده در 5-6 سال آینده ، امیدواریم كه همه پست های ما از طریق جاده به خوبی متصل شوند.”

DG گفت ITBP همچنین زیرساخت های ارتباطی خود را به سطح فعلی فناوری ارتقا می دهد و هنگامی که نوبت به ارتقاgrade سلاح می رسد ، نیرو متعهد به پروتکل های دوجانبه غالب در این جبهه است.

دسوال همچنین گفت که دولت اخیراً 47 پست مرزی جدید (BoP) را در طول کل LAC برای ITBP تحریم کرده و تلاش آنها این است که تعداد زیادی از آنها را تا سال 2021 تأسیس کنند.

“اکثر این پستهای مرزی جدید در ایالت آروناچال پرادش ظاهر خواهد شد. ما قبلاً سایتها را شناسایی کرده ایم و دولت ایالت مایل است سایتها را به ما منتقل کند … این در یک مرحله بسیار پیشرفته است و ما در حال پیشرفت هستیم روز ، “او گفت.

دسوال در پاسخ به این س askedال که آیا ITBP به دنبال گردانها و نیروی انسانی جدید برای تأمین این پستها بوده است ، گفت که تا زمانی که زیرساختهای فیزیکی روی زمین داشته باشیم انتظار می رود این نیرو نیروی انسانی بیشتری داشته باشد.