اقتصاد ممکن است زودتر از آنچه پیش بینی شده احیا شود: RBI

بانک ذخیره گفته است كه اقتصاد در اوایل اكتبر تا دسامبر ممكن است به رشد مثبت برگردد و یك چهارم پیش بینی ارائه شده در قطعنامه سیاست پولی اكتبر باشد زیرا شتاب رشد سپتامبر نیز در اكتبر پایدار است.

اما همچنین هشدار می دهد که تورم پایدار ، خطر موج دوم یا همه گیری وجود دارد و استرس در بخش خانگی و شرکتی می تواند یک ورزش غنیمت باشد.

داده های دریافتی برای ماه اکتبر 2020 چشم اندازها را بهتر کرده و اعتماد مصرف کننده و کسب و کار را برانگیخته است. با تداوم حرکت در ماه سپتامبر ، این خوشبینی وجود دارد که احیای فعالیت اقتصادی قوی تر از صرف اشباع تقاضای پنهان شده آزاد شده توسط گشایش ها و بازسازی موجودی ها است.

“اگر این روند صعودی در دو ماه پس از آن پایدار باشد ، احتمال قوی وجود دارد که اقتصاد هند از انقباض شش ماهه گذشته خارج شود و به رشد مثبت در Q3: 2020-21 بازگردد ، با یک چهارم از پیش بینی ارائه شده در قطعنامه کمیته سیاست های پولی در 9 اکتبر 2020 “RBI در مقاله ای درباره وضعیت اقتصاد که در آخرین بولتن ماهانه خود منتشر شده است ، گفت.

در قطعنامه سیاست های پولی ماه اکتبر ، بانک ذخیره پیش بینی رشد -9.5 را برای سال مالی 2020-21 در نظر گرفته است. با انقباض اقتصاد در سه ماهه دوم و سوم و رشد 0.5 درصدی در سه ماهه چهارم.

مقاله RBI ، اولین مقاله از این مجموعه ، تعدادی از شاخص های مختلف اقتصادی را که برای ماه اکتبر ، 2020 در دسترس بوده اند ، ردیابی می کند تا ارزیابی مداوم خود را از این اوج که اقتصاد هند در Q3’20 آماده است ، ادامه دهد. -21

در این مقاله آمده است: “با این حال ، احتیاط است که خطرات منفی قابل توجهی را که با چشم انداز بهبود مواجه است ، تشخیص دهیم.” علاوه بر این ، فشار بی وقفه تورم و خطر تأثیر موج دوم بیماری همه گیر COVID-19 و خطر استرس شدید در خانوارها و شرکت ها که به تأخیر افتاده است اما کاهش یافته و به بخش مالی منتقل نشده است. “اگر شاخه های سبز بتوانند از این خطرات جان سالم به در ببرند و ریشه دوانند ، س keyال اصلی این است که عوامل بهبودی چه عواملی خواهند بود؟ ما در زمان های دشواری زندگی می کنیم.”

از این پس ، بررسی ماهانه وضعیت اقتصاد به یک ویژگی عادی در بولتن تبدیل خواهد شد ، و سنت آن را پس از 25 سال فاصله احیا می کند.