اقتصاد جهانی: بهبود اقتصاد جهانی به سال 2021 بازمی گردد: گزارش PECC

بمبئی: بهبود اقتصاد جهانی قرار است در سال 2021 برگردد زیرا جهان می تواند همه گیر Covid 19 را در گزارش شورای همکاری اقتصادی اقتصادی اقیانوس آرام (PECC) مهار کند.

گزارش PECC ، شبکه ای از کمیته های عضو متشکل از افراد و م institutionsسساتی که به ارتقا cooperation همکاری در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه اختصاص داده شده اند ، می گوید که بهبود جهانی در کشورهای مختلف و منطقه ناهموار خواهد بود.

“چشم انداز اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در ماه های اخیر تا حدودی بهبود یافته است ، اما با عمیق شدن همه گیری جهانی در برخی از نقاط ، بهبود آن نابرابر و شکننده خواهد بود. انتظار می رود اقتصادهای آسیا و اقیانوسیه در سال 2020 حدود 3.1٪ کاهش یابد. اکنون انتظار می رود رشد 5٪ در سال آینده رشد داشته باشد که انتظار می رود در سالهای بعدی به 3.5٪ کاهش یابد.

“در حالی که امید به بهبود در سال 2021 وجود دارد ، خطر حمایت از سرمایه گذاری در مشاغل جدید و نوآوری را متوقف می کند ، برای منطقه ضروری است که به طور مناسب و قاطعانه به منظور بازگرداندن اعتماد به نفس برای بهبود پایدار پاسخ دهد.” ادواردو پدروسا ، دبیرکل ، PECC

برای تجارت ، انتظار می رود که صادرات و واردات در سال 2020 به ترتیب 8.6 و 9.7 درصد کاهش داشته باشد اما در سال 2021 به رشد 7.8 و 9.2 درصدی بازگردد. با این حال ، بعید به نظر می رسد که خسارات را در میان مدت به عنوان خطر جبران کند. در این گزارش آمده است كه حمایت از حمایت و كاهش رشد تجارت به شدت بر اعتماد به نفس برای بهبودی پایدار تأثیر گذاشته است.

بر اساس این گزارش ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) نیز ضربه بزرگی را متحمل شده است و انتظار می رود برای اولین بار از سال 2009 به زیر 1 تریلیون دلار کاهش یابد. با 30٪ افت و M & As مرزی که 21٪ کاهش یافته است. تعطیل شدن طولانی مدت فعالیت های اقتصادی احتمالاً تأثیر بیشتری بر اقتصادهای نوظهور خواهد داشت که برای فعالیت های صنعتی و توسعه زیرساخت ها به سرمایه گذاری خارجی متکی هستند.