اطلاعات مجوز تصاویر خود را در Google Images قابل مشاهده کنید

طی چند سال گذشته ، ما با صنعت صدور مجوز تصویر همکاری کرده ایم تا آگاهی از شرایط صدور مجوز برای محتوای یافت شده از طریق Google Images را افزایش دهیم. در سال 2018 ، ما پشتیبانی از فراداده IPTC Image Rights را شروع کردیم. در فوریه سال 2020 ما از طریق Schema.org و IPTC برای تصاویر دارای مجوز چارچوب فوق داده جدیدی اعلام کردیم. از آن زمان ، ما شاهد پذیرش گسترده این استاندارد جدید توسط وب سایت ها ، سیستم عامل های تصویر و آژانس های مختلف هستیم. امروز ، ما ویژگی های جدیدی را در Google Images راه اندازی می کنیم که اطلاعات مجوز برای تصاویر را برجسته می کند و درک نحوه استفاده مسئولانه از تصاویر را برای کاربران آسان تر می کند.

چیه؟

تصاویری که شامل اطلاعات صدور مجوز هستند با نشان “دارای مجوز” در صفحه نتایج برچسب گذاری می شوند. هنگامی که یک کاربر مشاهدهگر تصویر را باز می کند (پنجره ای که هنگام انتخاب تصویر ظاهر می شود) ، ما پیوندی به جزئیات مجوز و / یا صفحه شرایط ارائه شده توسط مالک محتوا یا مجوز دهنده نمایش خواهیم داد. در صورت موجود بودن ، ما همچنین پیوند دیگری را نشان می دهیم که کاربران را به صفحه ای از مالک محتوا یا مجوز دهنده هدایت می کند که کاربر می تواند تصویر را بدست آورد.

چپ: صفحه نتایج تصاویر با نشان مجاز
راست: نمایشگر تصاویر با مجوزهای جدید ، تصویر دارای مجوز را نشان می دهد ، تصویر را روشن کنید و جزئیات مجوز را

ما همچنین یافتن تصاویر دارای فراداده مجوز را آسان تر می کنیم. ما برای پشتیبانی از فیلتر کردن مجوزهای Creative Commons و همچنین مجوزهای تجاری یا سایر موارد ، منوی کشویی حقوق استفاده را در Google Images افزایش داده ایم.

فیلتر حقوق استفاده به روز شده است

امتیازات مجوزهای تصویر چیست؟

  • همانطور که قبلاً اشاره شد ، اگر فراداده صدور مجوز از مجوز دهنده تصویر ارائه شده باشد ، در آن صورت نشان قابل مجوز ، صفحه جزئیات مجوز و صفحه خرید تصویر در بیننده تصاویر ظاهر می شود ، این امر باعث می شود کاربران بتوانند تصویر را از مجوز دهنده خریداری یا مجوز دهند
  • اگر تصویری در صفحه ای تنظیم شده باشد که به کاربر اجازه ندهد آن را بدست آورد (به عنوان مثال نمونه کارها ، مقاله یا صفحه گالری) ، مجوزهای تصویر می توانند به یک URL جدید از Google Images پیوند دهند که کاربر را مستقیماً به صفحه منتقل می کند جایی که آنها می توانند تصویر را خریداری یا مجوز دهند
  • برای مجوزهای تصویر ، فراداده می تواند توسط ناشران که تصاویر شما را خریداری کرده اند نیز اعمال شود ، این امکان را فراهم می کند تا جزئیات مجوز شما هنگام استفاده توسط مشتریان ، با تصاویر قابل مشاهده باشد. (این امر مستلزم این است که مشتریان فراداده IPTC را که به آنها ارائه می دهید حذف یا تغییر ندهند.)

ما اعتقاد داریم این گامی در جهت کمک به مردم است تا بتوانند ماهیت محتوایی را که در Google Images مشاهده می کنند و اینکه چگونه می توانند با مسئولیت پذیری از آن استفاده کنند ، درک کنند.

چگونه می توانم شرکت کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی ها ، نحوه پیاده سازی و عیب یابی مشکلات ، به صفحه راهنمای برنامه نویس Google و صفحه سQالات متداول ما مراجعه کنید.

برای ارائه بازخورد درباره این ویژگی ها ، لطفاً از ابزار بازخورد موجود در صفحه توسعه دهنده برای ویژگی های تصاویر دارای مجوز ، تالار گفتمان وب مستر گوگل استفاده کنید و برای ساعات اداری مجازی آینده که در آن س .الات متداول را بررسی خواهیم کرد ، با ما در ارتباط باشید.

مجوزهای تصویر درباره این ویژگی ها چه می گویند؟


“همکاری بین Google و CEPIC ، که از حدود چهار سال پیش آغاز شده است ، به شناسایی نویسندگان و دارندگان حقوق در تصاویر Google اطمینان داده است. اکنون ، به لطف همکاری مثمر ثمر ما با Google ، آخرین حلقه از این زنجیره ، تعیین کننده مجاز بودن تصاویر است. ما از پنجره فرصت هایی که به دلیل این همکاری برای آژانس های عکاسی و صنعت تصویربرداری وسیعتر باز می شود ، هیجان زده ایم. با تشکر ، گوگل. ”

آلفونسو گوتیرز ، رئیس CEPIC

وی گفت: “در نتیجه یک همکاری چند ساله بین IPTC و Google ، هنگامی که تصویری حاوی متاداده عکس IPTC جاسازی شده در یک وب سایت محبوب دوباره استفاده می شود ، اکنون Google Images یک کاربر علاقه مند را به سمت تهیه کننده تصویر هدایت می کند.” مایکل استیدل ، رهبر گروه کاری فراداده عکس IPTC. “این یک مزیت بزرگ برای تأمین کنندگان تصویر و انگیزه ای برای افزودن فراداده IPTC به پرونده های تصویری است.”

مایکل استیدل ، رهبر گروه کاری فراداده عکس IPTC

“ویژگی های تصویر دارای مجوز Google گامی بزرگ در جهت سهولت در شناسایی و مجوز سریع محتوای بصری برای کاربران است. Google همزمان با جمع آوری بازخورد و پاسخگویی به س questionsالات یا نگرانی های اعضای ما ، در توسعه ویژگی ها ، به اشتراک گذاری ابزارها و جزئیات ، با DMLA و اعضای آن همکاری نزدیک داشته است. ما مشتاقانه منتظر ادامه این همکاری هستیم زیرا این ویژگی ها در سطح جهانی به کار گرفته می شوند. ”

لزلی هیوز ، رئیس انجمن صدور مجوز رسانه های دیجیتال

“ما در یک فضای رسانه ای پویا و در حال تغییر زندگی می کنیم که تصاویر یک جزry جدایی ناپذیر از داستان نویسی آنلاین و ارتباطات برای افراد بیشتر است. این بدان معنی است که بسیار مهم است که مردم از اهمیت صدور مجوز تصاویر خود برای محافظت از خود ، و اطمینان از ادامه سرمایه گذاری لازم برای ایجاد این تصاویر ، درک کنند. ما امیدواریم که رویکرد Google نمای بیشتری به ارزش ذاتی تصاویر دارای مجوز و حقوق مورد نیاز برای استفاده از آنها برساند. ”

Ken Mainardis ، SVP ، محتوا ، گتی ایماژ و iStock توسط گتی ایماژ

“با استفاده از ویژگی های تصاویر دارای مجوز گوگل ، کاربران اکنون می توانند تصاویر با کیفیت بالا را در تصاویر Google پیدا کنند و برای خرید یا صدور مجوز تصاویر مطابق با حق چاپ تصاویر ، به راحتی حرکت کنند. این یک نقطه عطف قابل توجه برای صنعت عکاسی حرفه ای است ، به این دلیل که در حال حاضر کاربران برای شناسایی تصویرهایی که می توانند با خیال راحت و با مسئولیت پذیری بدست آورند شناسایی می شوند. EyeEm بر این ایده تأسیس شد که فناوری انقلابی در نحوه یافتن و خرید تصاویر توسط شرکت ها ایجاد خواهد کرد. از این رو ، ما از ابتدای کار در پروژه تصاویر دارای مجوز گوگل شرکت کردیم و اکنون از دیدن این ویژگی ها بسیار هیجان زده شده ایم. ”

Ramzi Rizk ، بنیانگذار ، EyeEm

“ما به عنوان بزرگترین شبکه ارائه دهندگان حرفه ای و کاربران تصاویر دیجیتال در جهان ، در picturemaxx از ویژگی های تصاویر دارای مجوز گوگل استقبال می کنیم. برای مشتریان ما به عنوان خالق و مدیر حقوق ، نه تنها دید در موتور جستجو بسیار مهم است ، بلکه همچنین نمایش اطلاعات حق چاپ و مجوز. برای استفاده از این ویژگی ، picturemaxx امکان تهیه تصاویر برای Google Images در آینده نزدیک را برای مشتریان فراهم می کند. پیشرفت ها در حال انجام است. ”

Marcin Czyzewski، CTO، picturemaxx

“گوگل در مورد این پروژه از Alamy و دیگر چهره های مهم صنعت عکس مشاوره و همکاری نزدیک داشته است. برچسب های دارای مجوز سردرگمی را برای مصرف کنندگان کاهش می دهند و به اطلاع عموم مردم از ارزش تصاویر خلاقانه و ویراستاری با کیفیت بالا می رسانند. ”

جیمز هال ، مدیر محصول ، علامی

“ویژگی های جدید Google Images با ایجاد قابلیت مشاهده به نحوه مجوز دادن صحیح محتوای سازندگان ، به سازندگان تصویر و مصرف کنندگان تصویر کمک می کند. ما خوشحالیم که با حمایت از حمایت هایی که منجر به جبران خسارت عادلانه جامعه جهانی ما با بیش از 1 میلیون نفر می شود ، در همکاری با Google در این خصوص همکاری کرده ایم. در توسعه این ویژگی ، Google تعهد خود را در حمایت از اکوسیستم تولید محتوا به روشنی نشان داده است.

پاول برنان ، معاون مدیر محتوا ، شاتر استوک

“ویژگی های جدید تصاویر دارای مجوز Google Images گزینه های گسترده تری را برای تیم های خلاق برای کشف محتوای منحصر به فرد فراهم می کند. با ایجاد Google Images به عنوان یک روش قابل اعتماد برای شناسایی محتوای دارای مجوز ، Google فرصت های کشف را برای همه آژانس ها و عکاسان مستقل ایجاد می کند ، و یک فرایند کارآمد برای به سرعت مرتبط ترین محتوای دارای مجوز را پیدا کرده و به دست آورید. ”

اندرو فینگرمن ، مدیرعامل PhotoShelter