اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایجاد عناوین توسط گوگل برای نتایج صفحه وب | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

جمعه 17 سپتامبر 2021

ماه گذشته، سیستم جدید خود را برای تولید عناوین نتایج صفحات وب به اشتراک گذاشتیم. با تشکر از بازخورد شما، که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، ما سیستم عناوین خود را بیشتر اصلاح کردیم. در اینجا بیشتر درباره کارهایی که انجام داده‌ایم و برخی راهنمایی‌های اضافی برای سازندگان آورده شده است.

عناصر عنوان بیشترین استفاده را دارند

همانطور که در آخرین پست خود گفتیم، سیستم جدید ما از عناصر عنوان HTML (که گاهی اوقات تگ عنوان نامیده می شود) به عنوان عناوینی که در نتایج جستجو برای اکثر نتایج صفحات وب نشان می دهیم استفاده می کند. بر اساس بازخورد شما، ما تغییراتی در سیستم خود ایجاد کردیم که به این معنی است که عناصر عنوان اکنون در حدود 87 درصد مواقع به جای 80 درصد قبل استفاده می‌شوند.

چرا 100٪ مواقع از عناصر عنوان استفاده نمی کنید؟ از سال 2012، در مواردی که سیستم‌های ما تشخیص می‌دهند که عنصر عنوان ممکن است یک صفحه را به خوبی توصیف نکند، از متن فراتر از عناصر عنوان استفاده کرده‌ایم. برخی از صفحات عناوین خالی دارند. برخی از عناوین یکسان در هر صفحه صرف نظر از محتوای واقعی صفحه استفاده می کنند. برخی از صفحات اصلاً عناصر عنوان ندارند.

نمونه هایی از فراتر رفتن از عناصر عنوان

سیستم جدید ما برای رسیدگی به موقعیت‌های بیشتری طراحی شده است که فراتر از عنصر عنوان ممکن است مفید باشد. در اینجا چند نمونه از چیزهایی است که آن را شناسایی و تنظیم می کند، که بر اساس مسائل واقعی است که در تریلیون ها صفحه ای که لیست می کنیم می بینیم.

عناوین نیمه خالی

یک عنوان نیمه خالی اغلب زمانی اتفاق می افتد که سایت های بزرگ از الگوهایی برای ساخت عناوین صفحات وب خود استفاده می کنند و چیزی از دست می رود. این الگو ممکن است خلاصه ای از صفحه را ابتدا در عنوان و به دنبال آن نام سایت قرار دهد. در عناوین نیمه خالی، خلاصه اغلب وجود ندارد، که عناوینی مانند این را تولید می کند:

| نام سایت

سیستم ما برای شناسایی عناوین نیمه خالی طراحی شده است و با مشاهده اطلاعات در عناصر سرصفحه یا سایر متن های بزرگ و برجسته در صفحه تنظیم می شود. این می تواند عنوانی مطابق با آنچه خود سایت احتمالاً قصد داشته است ایجاد کند، مانند این:

نام محصول | نام سایت

عناوین منسوخ

عناوین منسوخ اغلب زمانی اتفاق می‌افتند که از یک صفحه سال به سال برای اطلاعات تکراری استفاده می‌شود، اما عنصر عنوان به‌روزرسانی نمی‌شود تا آخرین تاریخ را منعکس کند. یک عنصر عنوان مانند این را در نظر بگیرید:

معیارهای پذیرش 2020 – University of Awesome

در این مثال عنوان برای صفحه ای در مورد پذیرش در دانشگاه است. این صفحه دارای یک عنوان بزرگ و قابل مشاهده است که می گوید “معیارهای پذیرش 2021” اما به دلایلی، عنصر عنوان به تاریخ فعلی به روز نشده است. سیستم ما این ناهماهنگی را تشخیص می دهد و از تاریخ مناسب از عنوان در عنوان برای بیان این موضوع استفاده می کند:

معیارهای پذیرش 2021 – University of Awesome

عناوین نادرست

گاهی اوقات عناوین دقیقاً منعکس کننده چیزی نیستند که یک صفحه در مورد آن است. به عنوان مثال، صفحه می تواند محتوای پویا با عنصر عنوان مانند:

حیوانات عروسکی غول پیکر، خرس های عروسکی، خرس های قطبی – نام سایت

منطقی است که مردم انتظار داشته باشند این محصولات نامگذاری شده را در صفحه پیدا کنند. اما این یک عنوان ثابت برای صفحه ای است که محتوای آن به صورت پویا تغییر می کند. گاهی اوقات ممکن است این محصولات ظاهر شوند، اما گاهی اوقات ظاهر نمی شوند.

سیستم ما سعی می کند بفهمد که آیا عنوان به طور دقیق نشان نمی دهد که یک صفحه در مورد چیست. اگر چنین است، ممکن است عنوان را طوری تغییر دهد که کاربر بهتر بداند چه چیزی را انتظار دارد، مانند این:

حیوانات شکم پر – نام سایت

عناوین میکرو دیگ بخار

تشخیص عناوین دیگ بخار نسبتاً آسان است. ما یک عنوان را در تمام یا تقریباً همه صفحات یک سایت مشاهده می کنیم. عناوین Micro-boilerplate جایی هستند که ما عناصر عنوان boilerplate را در زیر مجموعه ای از صفحات در یک سایت می بینیم. سیستم ما این موارد را تشخیص می دهد و به آنها کمک می کند، درست همانطور که در کل با عناصر عنوان دیگ بخار انجام می دهیم.

یک انجمن گفتگوی آنلاین در مورد برنامه های تلویزیونی را در نظر بگیرید. ممکن است مناطقی برای نمایش های مختلف داشته باشد، و سپس برای هر نمایش، ممکن است مناطقی برای موضوعات برای فصل های جداگانه داشته باشد. عناصر عنوان micro-boilerplate در صفحات فصل ظاهر می شوند. عناوین شماره فصل را حذف می کنند، بنابراین مشخص نیست که کدام صفحه برای چه فصلی است. که عناوین تکراری مانند زیر تولید می کند:

برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

سیستم ما می تواند شماره فصل استفاده شده در متن تیتر بزرگ و برجسته را تشخیص دهد و آن را در عنوان درج کند، بنابراین عناوین مفیدتر هستند:

فصل 1 – برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

فصل 2 – برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

فصل 3 – برنامه تلویزیونی به اصطلاح شگفت انگیز من

راهنمایی برای صاحبان سایت

توصیه اصلی ما به صاحبان سایت در مورد عناوین معمولاً مانند صفحه راهنمای ما در مورد موضوع باقی می ماند. روی ایجاد عناصر عالی عنوان HTML تمرکز کنید. اینها تا حد زیادی چیزی هستند که ما بیشتر از همه استفاده می کنیم.

فراتر از این، مثال‌های موجود در این پست را در نظر بگیرید تا متوجه شوید که آیا ممکن است الگوهای مشابهی داشته باشید که باعث شود سیستم‌های ما فراتر از عناصر عنوان شما نگاه کنند. تغییراتی که ما ایجاد کرده‌ایم تا حد زیادی برای کمک به جبران مشکلاتی طراحی شده‌اند که سازندگان ممکن است متوجه وجود عناوین خود نشوند. ایجاد تغییرات ممکن است به اطمینان از استفاده مجدد از عنصر عنوان شما کمک کند. این واقعاً ترجیح ماست.

کار ما برای بهبود عناوین ادامه خواهد داشت

هیچ سیستمی برای تولید عناوین بی نقص نخواهد بود. همانطور که در بالا نشان داده شد، استفاده از عناصر عنوان در 100٪ مواقع دارای مشکلاتی است. اما ما همچنین می دانیم که سیستم عنوان ما نیز کامل نیست. بازخورد شما برای بهبود سیستم ما بسیار مفید بوده است. ما از بازخورد بیشتر در انجمن خود، از جمله موضوعات موجود در مورد این موضوع به زبان انگلیسی و ژاپنی استقبال می کنیم.