استقبال از جدید جستجوی کنسول URL Inspection API | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

دوشنبه 31 ژانویه 2022

امروز ما API بازرسی URL کنسول جستجوی Google جدید را راه‌اندازی می‌کنیم، که دسترسی برنامه‌ای به داده‌های سطح URL را برای ویژگی‌هایی که در کنسول جستجو مدیریت می‌کنید، می‌دهد.

API های کنسول جستجو راهی برای دسترسی به داده های خارج از کنسول جستجو، از طریق برنامه ها و محصولات خارجی است. توسعه‌دهندگان و ابزارهای سئو قبلاً از APIها برای ایجاد راه‌حل‌های سفارشی برای مشاهده، افزودن یا حذف ویژگی‌ها و نقشه‌های سایت و اجرای پرس و جوهای پیشرفته در داده‌های عملکرد جستجو استفاده می‌کنند.

با استفاده از URL Inspection API جدید، ابزار جدیدی را برای توسعه دهندگان ارائه می کنیم تا صفحات خود را اشکال زدایی و بهینه سازی کنند. می توانید اطلاعاتی را که کنسول جستجو در مورد نسخه نمایه شده یک URL دارد درخواست کنید. API اطلاعات نمایه شده ای را که در حال حاضر در ابزار بازرسی URL موجود است، برمی گرداند.

با استفاده از API جدید

به منظور یادگیری نحوه استفاده از API جدید، اسناد توسعه دهنده API را بررسی کنید. پارامترهای درخواست شامل نشانی اینترنتی است که می‌خواهید بررسی کنید و نشانی اینترنتی ویژگی که در کنسول جستجو تعریف شده است.

پاسخ شامل نتایج تجزیه و تحلیل حاوی اطلاعات کنسول جستجو، از جمله وضعیت فهرست، AMP، نتایج غنی و قابلیت استفاده از تلفن همراه است. برای جزئیات بیشتر، لیست پارامترها و توضیح نتایج URL فهرست شده را بخوانید.

پس از برقراری تماس API، پاسخی با تمام نتایج مرتبط دریافت خواهید کرد، یا در صورت عدم موفقیت درخواست، یک پیام خطا دریافت خواهید کرد. اگر نتیجه تجزیه و تحلیل خاصی در پاسخ وجود نداشته باشد، به این معنی است که تجزیه و تحلیل برای URL بازرسی شده در دسترس نبوده است. در اینجا نمونه ای از پاسخی است که از API دریافت خواهید کرد.

 {
 "inspectionResult": {
  "inspectionResultLink": "https://search.google.com/search-console/inspect?resource_id=https://developers.google.com/search/&id=odaUL5Dqq3q8n0EicQzawg&utm_medium=link",
  "indexStatusResult": {
   "verdict": "PASS",
   "coverageState": "Indexed, not submitted in sitemap",
   "robotsTxtState": "ALLOWED",
   "indexingState": "INDEXING_ALLOWED",
   "lastCrawlTime": "2022-01-31T08:39:51Z",
   "pageFetchState": "SUCCESSFUL",
   "googleCanonical": "https://developers.google.com/search/help/site-appearance-faq",
   "userCanonical": "https://developers.google.com/search/help/site-appearance-faq",
   "referringUrls": [
    "https://developers.google.com/search/updates",
    "https://developers.google.com/search/help/crawling-index-faq"
   ],
   "crawledAs": "MOBILE"
  },
  "mobileUsabilityResult": {
   "verdict": "PASS"
  },
  "richResultsResult": {
   "verdict": "PASS",
   "detectedItems": [
    {
     "richResultType": "Breadcrumbs",
     "items": [
      {
       "name": "Unnamed item"
      }
     ]
    },
    {
     "richResultType": "FAQ",
     "items": [
      {
       "name": "Unnamed item"
      }
     ]
    }
   ]
  }
 }
}

موارد استفاده بالقوه

در حین ساختن API جدید، با سئوکاران و ناشران مختلف در مورد نحوه استفاده از API برای ایجاد راه حل با این داده ها مشورت کردیم. در اینجا برخی از موارد استفاده برجسته آورده شده است:

 • ابزارها و آژانس های سئو می تواند نظارت مداوم برای صفحات مهم و گزینه های اشکال زدایی تک صفحه ای را فراهم کند. به عنوان مثال، بررسی اینکه آیا تفاوت‌هایی بین نسخه‌های متعارف اعلام‌شده توسط کاربر و انتخاب‌شده توسط Google وجود دارد یا اشکال‌زدایی مشکلات داده‌های ساختاریافته از گروهی از صفحات.
 • CMS و توسعه دهندگان پلاگین می تواند بینش های سطح صفحه یا الگو و بررسی های مداوم را برای صفحات موجود اضافه کند. برای مثال، نظارت بر تغییرات در طول زمان برای صفحات کلیدی برای تشخیص مشکلات و کمک به اولویت‌بندی رفع‌ها.

محدودیت های استفاده

می‌توانید شرح دقیق‌تری از محدودیت‌های استفاده از Search Console API را در اسناد توسعه‌دهنده بیابید. مخصوصاً در رابطه با URL Inspection API، سهمیه به ازای ویژگی وب‌سایت کنسول جستجو (تماس‌هایی که از همان سایت درخواست می‌کنند) اعمال می‌شود:

 • 2000 پرس و جو در روز
 • 600 پرس و جو در دقیقه

بازخورد

ما معتقدیم API جدید فرصت‌های جدیدی را برای اکوسیستم برای نوآوری با داده‌های جستجوی Google به ارمغان می‌آورد. ما همیشه از دیدن راه‌حل‌هایی که توسعه‌دهندگان و سئوکارها پیرامون APIهای کنسول جستجو می‌سازند هیجان‌زده هستیم.

اگر سوال یا بازخوردی دارید، با ما تماس بگیرید در توییتر، یا سؤالی را در انجمن جستجوی مرکزی پست کنید.