از یادداشت ها گرفته تا گفتگوی تیمی ، در اینجا نحوه فناوری نحوه ارتباط ما در محل کار در حال تغییر شکل است

توسط باوین توراخیا


فناوری ، پیشرفت انسان را پیش می برد. در ربع هزاره گذشته ، ما از دستگاه های مجهز به بخار و انقلاب صنعتی به اینترنت و عصر اطلاعات رسیدیم. مشاغل ما تغییر کرد ، مکانهایی که در آنها کار می کردیم تکامل یافت و همچنین ابزارهایی که برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آنها استفاده می کنیم برای کار مشترک تغییر می کنند. در کمتر از یک قرن از یادداشت ها و تابلوهای اعلانات به ایمیل و گفتگوی تیمی رفته ایم!

چند دهه پیش ، رایانه ها محل کار و نحوه کار ما را دگرگون کردند. پس از آن ، اینترنت ما را نزدیکتر کرد و امکان همکاری بین کارگران در هر گوشه جهان را در زمان واقعی فراهم کرد. امروزه ، تلفن های هوشمند و 4G LTE بدان معنی است که هر مکان یک محل کار متصل است.

به طور طبیعی ، این پیشرفت ها چالش هایی را برای برقراری ارتباط موثر ایجاد کرده است که منجر به توسعه ابزاری می شود که به تیم ها کمک می کند تا بهتر کار کنند. ظهور اینترنت و ابزارهای همکاری در زمان واقعی حتی روشهای کاملاً جدیدی برای کار مشترک ایجاد کرده است

تاریخچه ارتباطات محل کار داستانی از فناوری است که نحوه همکاری ما را تغییر شکل می دهد. در اینجا نکات برجسته:

روزگاری ، یک یادداشت در یک دفتر بود …

در آغاز قرن نوزدهم ، نامه ها قبلاً برای چند قرن اصلی ترین ارتباطات انسانی بوده اند. نامه های تجاری پیام های رسمی و تشریحی بودند که اصطلاحات فنی کمی یا تقریباً نداشت. آنها معمولاً با سربرگ شرکت روی لوازم التحریر تایپ می شدند و اصولاً برای برقراری ارتباط با مشتریان و مشتریان – افراد خارج از سازمان استفاده می شدند.

Memos اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در محل کار ظاهر شد و تا دهه 1920 به امری عادی تبدیل شد. کلمه یادداشت شکل کوتاه تری از یادداشت است که منشا لاتین آن به “چیزی که باید یادداشت شود” یا “چیزی که باید به خاطر بیاید” ترجمه می شود. یادداشت ها برای استفاده داخلی بود ، بنابراین پیام های کوتاه تری و غیررسمی بودند و استفاده از اصطلاحات اصطلاحات قابل قبول بود. آنها برای درخواست اطلاعات خاص از همکاران ، پاسخ به س questionsالات قبلی ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات جدید ، یا دادن دستورالعمل هایی برای انجام کاری – ایجاد “دنباله کاغذی” برای مراجعه در آینده مورد استفاده قرار گرفتند.

کارمندان یادداشت می نوشتند و آنها را در “پاکت نامه های مسیریابی” می بستند تا توسط کارمندان اداره پست و مدیر پست تحویل ، پردازش ، مرتب سازی و تحویل شود. یادداشت های کاغذی معمولاً خاموش و بدون شوخ (استثناهایی وجود داشت!) به جای گفتگو ، به معنای یک دوره آموزش بود.

در اینجا یادداشتی از لئو برنت برای کارمندان آژانس تبلیغاتی وی آورده شده است …

لئودیگران

منبع – AdAge

علیرغم همه مزایای آنها ، یادداشت ها در دهه 90 به شرور درام های تلویزیونی اداری تبدیل شدند ، زیرا به ندرت برای ارائه اطلاعات مثبت و نشاط آور مورد استفاده قرار می گرفتند و غالباً با ادارات غیر فعال منفعل همراه بودند. مهمتر از همه ، آنها با سرعت نامه کاغذی سفر می کردند و از مشاغل مجبور می شدند که در هر دفاتر دفترهای پستی کار کنند.

ما حتی قبل از اینترنت برای ایمیل پستال شدیم!

صبر کنید ، چه؟ درسته. اولین اشکال پیام رسانی الکترونیکی در دهه 1960 برای سیستم های تقسیم زمان مانند DTSS توسعه یافت. این قبل از این بود که بفهمیم چگونه کامپیوترها را کوچک تر می کنیم و آنها را با هم شبکه می کنیم.

با عبور از انقلاب PC ، تولد اینترنت و “هک هوشمندانه” ری تاملینسون به ایمیل کمک کرد تا به صورت واقعی ارتباطات محل کار تبدیل شود. مشاغل از پس انداز کاغذ ، لوازم التحریر و اتاق های پستی صرفه جویی می کردند. کارمندان اکنون می توانند با کلیک یک دکمه اطلاعات را برای یک یا چند نفر ارسال و دریافت کنند. علاوه بر این ، در صورت نیاز ، همیشه می توان یک ایمیل را چاپ کرد و آن را از نظر فیزیکی به اشتراک گذاشت – درست مانند یادداشت.

ایمیل امروز پادشاه ارتباطات محل کار است. طبق مطالعه سال 2018 ، بیش از 3.8 میلیارد نفر در حال حاضر از ایمیل استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، بیش از نیمی از جمعیت انسانی در این سیاره کوچک از آن استفاده می کنند و بیش از 293 میلیارد ایمیل در روز رد و بدل می کنند. در محل کار مدرن ، هر روز ، یک کارمند متوسط ​​حدود 121 ایمیل دریافت می کند و 40 ایمیل کسب و کار برای شما ارسال می کند.

با این حال امروز ایمیل اساساً همان یادداشت یا نامه دهه 1960 است (به جز تحویل سریعتر). این یک وسیله ارتباطی ناهمزمان است که از یک صندوق پستی برای جمع آوری پیام های دریافتی و ارسال پیام های خروجی تقلید می کند. و این برای تجارت مدرن خیلی کند است.

یک موضوع ایمیل با دوازده نفر از همکاران که هر چند دقیقه برای بحث در مورد یک پروژه یا کار پاسخ می دهند؟ همه چیز ممکن است سریع گیج کننده و طولانی شود. این امر مستقیماً به توسعه سیستم های کنفرانس A / V و ابزار پیام رسانی فوری منجر شد.

ما می گوییم ، “بگذارید این را برای شما پینگ کنم!”

ابزارهای گپ تیمی مدرن به کسب و کارها کمک می کند تا از هر گوشه دنیا در زمان واقعی ارتباط برقرار کنند. ابزارهای گوناگونی به ایجاد فرهنگ باز و دوستانه یادگیری در مشاغل از هر اندازه کمک می کنند. این نسل از ابزارهای همکاری در محل کار ریشه در پیام رسانی فوری دارد ، که در محل کار دیروز بسیار غیررسمی یا باعث حواس پرتی برای ارتباطات تجاری شده است.

واقعیت این است که سیستم عامل های گفتگوی تیمی باعث شادتر ، بازتر بودن و بهره وری بیشتر محیط های کاری مدرن شده اند ، به طوری که مکان مشترک فیزیکی دیگر مانعی برای برقراری ارتباط موثر و فوری نیست.

image007- (1)دیگران

ابزار چت تیمی مدرن با چت های یک به یک ، مکالمات گروهی در کانال ها ، تماس های ویدیویی و اشتراک فایل ، تقریباً همه آنچه را که کارمندان برای برقراری ارتباط و همکاری موثر نیاز دارند ، ارائه می دهد. بهترین ها همچنین با سایر برنامه ها و خدمات تجاری ادغام می شوند و کارمندان را قادر می سازد که همه کارهای خود را در یک مکان قرار دهند.

اما صبر کنید ، ایمیل مرده نیست!

بنابراین ، تیم ها اکنون می توانند در مورد یک طرح بحث کنند ، در یک سند با هم همکاری کنند و داده های تجزیه و تحلیل را از ابزارهای دیگر ، همه در یک بستر همکاری تیمی ، به اشتراک بگذارند؟ عالی! آیا این بدان معناست که ایمیل از بین رفته است؟ اصلا. وقتی صحبت از بحث های گسترده تر می شود ، جایی که تنظیم زمینه ضروری است و در جایی که لازم است همه قبل از پاسخ دادن اندیشه کنند ، ایمیل همچنان حاکم است.

در حقیقت ، گفتگوی تیمی و ایمیل می توانند به خوبی با یکدیگر همزیستی داشته باشند و به ترتیب امکان برقراری ارتباط موثر همزمان و غیر همزمان در محل کار را فراهم کنند. همانطور که ما بخشی از محل کارهای متصل به بیش از حد می شویم ، یک جنبه اصلی استفاده از این فن آوری های ارتباطی یادگیری ادغام آنها در زندگی ما است بدون اینکه آنها در زندگی ما فراتر از امکانات نفوذ کنند.

ارتباطات در محل کار به طرز باورنکردنی مسیری طولانی را طی کرده و فناوری به گسترش امکانات ما در محل کار کمک کرده است. هنگامی که آماده گفتگوی معنادار و سازنده با تیم خود هستید ، ابزارهای مناسبی در انتظار شما هستند.

نویسنده مدیر عامل و بنیانگذار Flock است.