ارزیابی تجربه صفحه برای وب بهتر

هم از طریق مطالعات داخلی و هم از تحقیقات صنعت ، کاربران نشان می دهند که سایت هایی را با تجربه صفحه عالی ترجیح می دهند. در سالهای اخیر ، جستجو معیارهای مختلفی را برای تجربه کاربر مانند سرعت بارگیری صفحات و سازگاری با موبایل به عنوان عوامل رتبه بندی نتایج اضافه کرده است. در اوایل این ماه ، تیم Chrome اعلام کرد Core Web Vital ها ، مجموعه ای از معیارهای مربوط به سرعت ، پاسخگویی و ثبات بصری ، برای کمک به دارندگان سایت در اندازه گیری تجربه کاربر در وب.

امروز ، ما در حال کار بر روی این کار هستیم و نگاهی اولیه به تغییر رتبه آینده جستجو که شامل این معیارهای تجربه صفحه است ، ارائه می دهیم. ما یک سیگنال جدید معرفی خواهیم کرد که Core Web Vital ها را با سیگنال های موجود ما برای تجربه صفحه ترکیب می کند تا تصویری جامع از کیفیت تجربه کاربر در یک صفحه وب ارائه دهد.

به عنوان بخشی از این به روزرسانی ، ما همچنین معیارهای تجربه صفحه را در معیارهای رتبه بندی خود برای ویژگی Top Stories در جستجو در تلفن همراه لحاظ خواهیم کرد و شرط AMP را از واجد شرایط بودن Top Stories حذف خواهیم کرد. Google همچنان از AMP پشتیبانی می کند و در صورت وجود به پیوند به صفحات AMP ادامه می دهد. ما همچنین ابزارهای توسعه دهنده خود را به روز کرده ایم تا به دارندگان سایت کمک کند تا تجربه صفحه خود را بهینه کنند.

یادداشتی در مورد زمان بندی: ما تشخیص می دهیم که بسیاری از دارندگان سایت به درستی تمرکز خود را بر پاسخگویی به اثرات COVID-19 گذاشته اند. تغییرات رتبه بندی توصیف شده در این پست قبل از سال آینده اتفاق نخواهد افتاد و ما حداقل شش ماه قبل از ارائه آنها اطلاع رسانی خواهیم کرد. ما اکنون ابزارهایی را برای شروع کار در اختیار شما قرار می دهیم (و از آنجا که صاحبان سایت به طور مداوم درخواست اطلاع از تغییرات رتبه بندی را در اسرع وقت دارند) ، اما نیازی به اقدام فوری نیست.

درباره تجربه صفحه

سیگنال تجربه صفحه جنبه هایی از نحوه درک کاربران از تجربه تعامل با یک صفحه وب را اندازه گیری می کند. بهینه سازی برای این عوامل باعث لذت بیشتر وب در همه مرورگرها و سطوح وب برای کاربران می شود و به سایت ها کمک می کند تا در انتظارات کاربران در تلفن همراه پیشرفت کنند. ما اعتقاد داریم که این امر به موفقیت کسب و کار در وب کمک می کند زیرا کاربران بیشتر درگیر فعالیت می شوند و می توانند با اصطکاک کمتری معامله کنند.

Core Web Vital مجموعه ای از معیارهای کاربر محور در دنیای واقعی است که جنبه های اصلی تجربه کاربر را کمی می کند. آنها ابعادی از قابلیت استفاده از وب مانند زمان بارگیری ، تعامل و پایداری محتوا هنگام بارگیری را اندازه گیری می کنند (بنابراین وقتی دکمه را زیر انگشت قرار می دهید به طور تصادفی ضربه نمی زنید – چقدر آزار دهنده است!).

ما سیگنالهای مشتق شده از Core Web Vital را با سیگنالهای جستجوی موجود خود برای تجربه صفحه ، از جمله دوستانه بودن برای موبایل ، مرور ایمن ، امنیت HTTPS و دستورالعملهای بینابینی مزاحم ترکیب می کنیم تا تصویری جامع از تجربه صفحه ارائه دهیم. از آنجا که ما در زمینه شناسایی و اندازه گیری جنبه های تجربه صفحه کار خود را ادامه می دهیم ، قصد داریم سالانه سیگنال های مربوط به تجربه صفحه را با هم ترکیب کنیم تا هم با رشد انتظارات کاربر هماهنگ شود و هم جنبه های تجربه کاربر را که می توانیم اندازه گیری کنیم افزایش دهد.

نموداری از اجزای سیگنال جستجو برای تجربه صفحه.

رتبه بندی تجربه صفحه

تجربیات عالی صفحه افراد را قادر می سازد تا کارهای بیشتری انجام دهند و تعامل عمیق تری داشته باشند. در مقابل ، یک تجربه بد صفحه می تواند مانعی برای شخصی باشد که می تواند اطلاعات ارزشمند یک صفحه را پیدا کند. ما با افزودن تجربه صفحه به صدها سیگنالی که Google هنگام رتبه بندی نتایج جستجو در نظر می گیرد ، به ما کمک می کند تا مردم به راحتی به اطلاعات و صفحات وب مورد نظر دسترسی پیدا کنند و صاحبان سایت را در ارائه تجربه ای که کاربران از آن لذت می برند پشتیبانی کنیم.

برای برخی از توسعه دهندگان ، درک نحوه اندازه گیری سایت های آنها در Core Web Vital – و پرداختن به موارد ذکر شده – به برخی از کارها نیاز دارد. برای کمک به ما ، ما ابزارهای توسعه دهنده محبوب مانند Lighthouse و PageSpeed ​​Insights را برای به دست آوردن اطلاعات و توصیه های Core Web Vital به روز کرده ایم و Google Search Console گزارشی اختصاصی را ارائه می دهد تا به صاحبان سایت کمک کند سریع فرصت های بهبود را شناسایی کنند. ما همچنین با توسعه دهندگان ابزار خارجی کار می کنیم تا Core Web Vital ها را در پیشنهادات خود قرار دهیم.

گرچه همه اجزای تجربه صفحه مهم هستند ، ما صفحات با بهترین اطلاعات را در اولویت قرار خواهیم داد ، حتی اگر برخی از جنبه های تجربه صفحه زیرمجموعه باشند. یک تجربه خوب در صفحه ، داشتن محتوای عالی و مرتبط را کنار نمی گذارد. با این حال ، در مواردی که چندین صفحه وجود دارد که محتوای مشابه دارند ، تجربه صفحه برای مشاهده در جستجو بسیار مهمتر می شود.

تجربه صفحه و ویژگی Top Stories موبایل

ویژگی Top Stories موبایل یک تجربه برتر محتوای تازه در جستجو است که در حال حاضر بر نتایج AMP تأکید دارد ، نتایج بهینه شده برای نمایش تجربه صفحه خوب در طول چندین سال گذشته ، Top Stories تفکر جدیدی را در مورد راه هایی که می توانیم تجربیات بهتر صفحه را در وب ارتقا دهیم الهام گرفته است.

هنگامی که ما به روزرسانی رتبه بندی تجربه صفحه را ارائه می دهیم ، همچنین معیارهای واجد شرایط بودن برای تجربه برتر داستان ها را نیز به روز می کنیم. برای نمایش داستان در Top Stories در تلفن همراه ، AMP دیگر لازم نیست. برای هر صفحه ای باز خواهد بود. در کنار این تغییر ، علاوه بر بسیاری از فاکتورهای ارزیابی شده ، تجربه صفحه به یک فاکتور رتبه بندی در Top Stories تبدیل خواهد شد. مانند قبل ، صفحات باید از قوانین محتوای Google News برخوردار باشند تا واجد شرایط باشند. دارندگان سایتهایی که در حال حاضر صفحات را به صورت AMP یا با نسخه AMP منتشر می کنند ، تغییری در رفتار مشاهده نخواهند کرد – نسخه AMP همان چیزی است که از Top Stories پیوند داده می شود.

خلاصه

ما اعتقاد داریم که با بهبود تجارب در وب ، تعامل کاربر بهبود می یابد – و با درج این سیگنال های جدید در جستجو ، به بهتر شدن وب برای همه کمک خواهیم کرد. ما امیدواریم که به اشتراک گذاشتن نقشه راه ما برای به روزرسانی تجربه صفحه و راه اندازی ابزارهای پشتیبانی زودتر از زمان ، به اکوسیستم متنوع وب سازندگان ، توسعه دهندگان و مشاغل کمک کند تا تجارب لذت بخش کاربر را بهبود بخشند و ارائه دهند.

لطفا در مورد به روزرسانی های آینده ما باشید که راهنمایی های دقیق تری درباره زمان لازم الاجرا شدن این تغییرات با ما در ارتباط باشید. مثل همیشه ، اگر سوالی یا بازخوردی دارید ، لطفاً از انجمن های وب مستر ما دیدن کنید.